1

Temat: Wszy w przedszkolu

Czy wasze dziecko miało w przedszkolu wszy? Obawiam się, że mój synek może się zarazić tymi pasożytami czy mogę go jakoś przed tym uchronić?

2

Odp: Wszy w przedszkolu

Trzeba przede wszystkim zachować higienę, ale niestety, wszy mogą też przejść od kogoś innego i wtedy trzeba szybko działać, żeby się nie rozprzestrzeniły w domu...

3

Odp: Wszy w przedszkolu

Witaj generalnie wszy to norma w przedszkolach. Są takie preparaty napuszczające, które maja zachamowac to paskudztwo. Trzeba pamiętać, że wszy atakują najczystsze głowy.

4

Odp: Wszy w przedszkolu

Witaj zgodzę się z przedmówcą i niestety wszy są zjawiskiem coraz częściej spotykanym i nawet sanepid nie może nic z tym zrobić.

5

Odp: Wszy w przedszkolu

Finao czy jakoś szczególnie dbasz o włosy? Staram się regularnie myć dzieciom i sobie włosy, rozczesujemy, związujemy, ale to i tak chyba zbyt mało aby na 100% uchronić się przed tym okropieństwem.

6

Odp: Wszy w przedszkolu

Miałam jak byłam w przedszkolu ,rodzice mi na krótko włosy ścieli ,straszne to było.

7

Odp: Wszy w przedszkolu

Jeśli macie taki problem to warto skorzystać z preparatu - to chyba najlepszy środek dostępny na rynku. Za pierwszym razem jest już w 100% skuteczny. Niestety miałam do czynienia z wszami kilkakrotnie więc przetestowałam ich wiele i stawiam zdecydowanie na ten.

8

Odp: Wszy w przedszkolu

Wszy, niestety zdarzają się wszędzie - w przedszkolach, żłobkach i szkołach. U nas w przedszkolu problem trwał dobre pół roku. Dzieci, które miały wszy przychodziły do przedszkola, bo nie ma takiego prawa, żeby uznać wszy za chorobę. Pozostaje używać szamponu i mieć nadzieję, że wszy nie przejdą na nasze dziecko.

Ostatnio edytowany przez Mama2Synkow (2019-05-23 00:04:34)

9

Odp: Wszy w przedszkolu

W tym wypadku trzeba działać szybko, naprawdę nie ma sensu zwlekać. U nas zastosowaliśmy spray, jestem zadowolona z efektu, szybko pozbyliśmy się wszy z głowy córki.

10

Odp: Wszy w przedszkolu

Moja złapała wszy w przedszkolu, pani w aptece mi poradziła parasidose, bo można używać nawet u dzieci z astmą. Na 15 minut się go nakłada i potem żmudne wyczesywanie, no ale na szczęście udało się wytępić towarzystwo na jednym posiedzeniu.

11

Odp: Wszy w przedszkolu

Z astmą, przy alergikach, nawet kobiety w ciąży mogą. smile

12

Odp: Wszy w przedszkolu

A najlepiej dbać o higienę i nie bywać w podejrzanych miejscach...

13

Odp: Wszy w przedszkolu

Na szczęście na bieżąco jest sprawdzana czystość u dzieci - tak że miejmy nadzieję że takich przypadków będzie mało...