1

Temat: Sposoby ogrzewania domu

Jakie znacie sposoby ogrzewania domu?? Interesują mnie bardziej ekologiczne rozwiązania.

2

Odp: Sposoby ogrzewania domu

Drewno lub pellet są chyba najlepsze...

3

Odp: Sposoby ogrzewania domu

Drewno nie jest ekologiczne.... Przecież musisz poświęcić bardzo wiele surowców aby ogrzać dom. Trochę gryzie się to z ideą ekologiczności... Ja bym powiedziała,że najbardziej ekologiczny jest gaz. Takie właśnie ogrzewanie mam u siebie w domu i nie dosć,że jest praktyczne to jeszcze jest niedrogie . Zobacz sobie kotły gazowe - w sklepie obecnie są systemy ogrzewania w dobrych cenach. A i wcale nie jest dużo droższe od ogrzewania tradycyjnym piecem. Jest to mit.

4

Odp: Sposoby ogrzewania domu

Słyszałyście o wodnym ogrzewaniu ściennym? Przyznam się bez bicia, że ja nie słyszałam, dopóki nie trafiłam na bardzo fajny blog poświęcony (między innymi) różnym formom ogrzewania. Rozwiązanie na pewno jest ciekawe, a przede wszystkim energooszczędne.

5

Odp: Sposoby ogrzewania domu

Ekologia i oszczędność ogrzewania uzyskana dzięki zamontowaniu rekuperacji. Podstawowe informacje dostępne na stronie z linka. Jednocześnie mamy jednostkę wentylacyjną.

6

Odp: Sposoby ogrzewania domu

Ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym jest najlepszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

7

Odp: Sposoby ogrzewania domu

Ale najtaniej to wyjdzie gaz.

8

Odp: Sposoby ogrzewania domu

A wymiana okien na energooszczędne ma jakiś wpływ na lepsze ogrzanie domu?  Faktycznie warto takie zamontować?

9

Odp: Sposoby ogrzewania domu

Wydaje mi się, że o takich rzeczach trzeba pomyśleć już na etapie budowy domu. Jeśli oczywiście budujesz dom, bo przecież nie każdy to robi smile
W każdym razie często takie aspekty jak sposób ogrzewania domu jest już wyznaczony w projekcie. Widziałam w każdym razie, że w pracowni Dobre Domy tak robią. Myślę, że ewentualnie jeszcze na etapie projektu da się coś zmienić. Później zapewne jest już trudniej i dużo gorzej, chociaż i tak jest to wykonalne. Szczelne okna, odpowiednia izolacja też na pewno bardzo dużo dają.

10

Odp: Sposoby ogrzewania domu

sposobów jest mnóstwo :pompy ciepła -są zależne od wielkości działki ,kolektory słoneczne ,gazowe ,na ekogroszek ,wpływ mają też finanse jakimi dysponujemy

11

Odp: Sposoby ogrzewania domu

My myśleliśmy o pompie ciepła ale kilka lat temu jak się budowaliśmy było jeszcze stosunkowo niewiele firm, które potrafiły to naprawdę dobrze zrobić. Koniec końców mamy taki w miarę nowoczesny piec na ekogroszek, węgiel nam dowożą już workowany na paletach. A jak masz dobrego dostawcę i suchy węgiel o dobrej kaloryczności to jednym "wrzutem" długo palisz i nie musisz co chwilę latać. W tym roku pali akurat polskim ekogroszkiem  i póki co bez zarzutu chociaż na prawdziwą zimę dopiero czekamy.

12

Odp: Sposoby ogrzewania domu

Dla mnie jednym z fajniejszych sposobów na ogrzewanie domu jest kominek. Jeżeli zadbamy o to, by wszystkie elementy były najwyższej jakości, jak np. kratka wentylacyjna, to możemy być pewni, że system będzie nam zapewniał odpowiednią ilość ciepła w chłodne, jesienne wieczory.

13

Odp: Sposoby ogrzewania domu

Moi znajomi zainstalowali sobie kotły grzewcze. Myślę, że jest to ciekawe rozwiązanie.

14

Odp: Sposoby ogrzewania domu

[quote=Kaja6]Moi znajomi zainstalowali sobie kotły grzewcze. Myślę, że jest to ciekawe rozwiązanie.[/quote]
To prawda, moi też skorzystali z tego rozwiązania. Z tego co wiem korzystali z usług [url=http://machaczka.pl/oferta/kotly-grzewcze/]tej firmy[/url], bo bardzo ich chwalili.

15

Odp: Sposoby ogrzewania domu

A o jakie kotły grzewcze konkretnie chodzi? Sama jakiś czas myślałam o zakupie paneli słonecznych, ale powiem szczerze, że jednak koszty w tym przypadku mocno mnie zniechęciły, bo nawet uwzględniając dotacje i tak trzeba posiadać kilka tysięcy. W związku z tym tak sobie pomyślałam, że przy klasycznym ogrzewaniu centralny, fajną opcją będę przepływowe podgrzewacze wody. Jednak np. w czasie cieplejszych dni wyeliminują one konieczność rozpalania w kotle co, a co więcej są one energooszczędne, więc nie trzeba się obawiać, że za podgrzanie wody dużo zapłacimy.

16

Odp: Sposoby ogrzewania domu

Najczęściej kupujemy węgiel kamienny to tani opał, ale lekko kłopotliwy, więc jeśli szukasz ofert od wielu sklepów w sieci to proponuje portal , tam możesz uzyskać oferty od wielu dostawców.

17

Odp: Sposoby ogrzewania domu

Czy ogrzewanie gazowe nie jest najlepszym rozwiązaniem? Widzieliście nowych dostawców na rynku- ? Czy warto zmienić dotychczasowego dostawcę?

18

Odp: Sposoby ogrzewania domu

Świetne rozwiązania zawsze są w cenie. Firma Almeva to europejski lider w produkcji kominów z tworzyw sztucznych. W Polsce Almeva ma świetnie zorganizowaną sieć hurtowni i dystrybutorów oraz współpracujące osoby które już na etapach projektowania danego budynku czy instalacją są w stanie w szybki sposób dostosować warunki projektu do zastosowania takich rozwiązań. Na internetowej wizytówce jest to wszystko dokładnie objaśnione. Almeva dba oto aby klient był zadowolony to tez na każdym etapie realizacji projektu jest w stanie utrzymywać wspierający kontakt z klientem.

19

Odp: Sposoby ogrzewania domu

Instalacja solarna składająca się z kolektorów słonecznych, to moim zdaniem bardzo dobra opcja. Zobaczcie sobie artykuł dotyczący tematu  to ekologiczne rozwiązanie, które może sprawić, że w naszym portfelu zostanie więcej pieniędzy. Kluczowe jest prawidłowe zaprojektowanie instalacji, warto się zdecydować, ja mam i polecam.

20

Odp: Sposoby ogrzewania domu

Bardzo fajnym rozwiązaniem są biokominki. Biokominek opalany jest specjalnym biopaliwem, czyli bioetanolem. Jest to paliwo ekologiczne i bezpieczne. Można je kupić w postaci płynnej lub żelowej. Biokominek to urządzenie bezpieczne. Spalaniu biopaliwa towarzyszy jedynie para wodna oraz niewielka ilość CO2, która jest porównywana do ilości zawartej w wydychanym przez człowieka powietrzu. Wybierając biokominek warto zwrócić uwagę na materiały, z jakiego jest wykonany – muszą być one odporna na działanie ognia. Biokominki zazwyczaj wyposażone są w zasuwę, umożliwiającą regulowanie intensywności płomienia. Jednak jedną z największych zalet biokominków jest ich niezwykle atrakcyjny, zróżnicowany design. W sprzedaży znajdziemy różne modele – m.in. biokominki z dekoracyjną oprawą ze stali nierdzewnej lub stali lakierowanej proszkowo, które stanowią ciekawą oprawę dla płomieni czy biokominki szklane, w których ogień można podziwiać z każdej strony.

21

Odp: Sposoby ogrzewania domu

Jak was teraz czytam to zastanawiam się czy nie lepszą opcją było by zakupić mieszkanie. O nic się nie martwię, ani o ogrzewanie, ani o jakieś dachy i inne dodatkowe koszta jakie są w domu.

22

Odp: Sposoby ogrzewania domu

Ale jak jest ciepło systemowe, np. w blokach to też są spore koszty po zimie, nic za darmo nie ma...

23

Odp: Sposoby ogrzewania domu

Obecnie każde ogrzewanie jest zbyt drogie. Będziemy marznąć zimą i tyle.

24

Odp: Sposoby ogrzewania domu

Podobają mi się kominki na prąd, fajnie wyglądają i są dobre do małych mieszkań