1

Temat: Najpierw ślub cywilny, później kościelny. Co z prezentami?

Mam mały problem.
Siostra mojego męża wzięła ślub cywilny pół roku temu. Mąż był świadkiem. Byli tylko świadkowie i rodzice. Daliśmy kwiaty, kartkę i kopertę z kasą.
Teraz dowiedzieliśmy się, że za miesiąc biorą ślub kościelny. Będzie on połączony z chrzcinami ich dziecka. Mąż będzie świadkiem na ślubie i chrzestnym.Podobnie jak na cywilnym będą rodzice, świadkowie, być może chrzestni pary młodej.Po uroczystości mamy iść do ich mieszkania, pewnie zjeść kolację i spadać do domu.
Na chrzciny oczywiście prezent trzeba dać, ale co zrobić z młodym małżeństwem? Poradźcie
Nie stać mnie na dawanie 2 razy prezentów z jednej okazji. Czy wystarczą tylko kwiaty dla nich a dla dziecka oczywiście prezent i pamiątka?

2

Odp: Najpierw ślub cywilny, później kościelny. Co z prezentami?

Wystarczy jakiś drobiazg, może być np. kosz prezentowy z dobrym winem i czekoladkami, lub jakiś drobiazg do domu , coś do 100 zł najwyżej.

3

Odp: Najpierw ślub cywilny, później kościelny. Co z prezentami?

Według mnie wystarczy prezent w niewielkiej kwocie, ale przydatny do domu.
Takim uniwersalnym prezentem, który kupi się w kwocie do stu złotych jest pościel.
Ja bym wybrała pościel w modnej kolorystyce ze 100 % bawełny.

4

Odp: Najpierw ślub cywilny, później kościelny. Co z prezentami?

Na ślub cywilny można przynieść kwiaty i czekoladki, to w zupełności wystarczy. Zresztą obecnie to częściej są tylko śluby cywilne, bo ludzie po rozwodach kościelnego nie biorą.

5

Odp: Najpierw ślub cywilny, później kościelny. Co z prezentami?

Na sam ślub można przynieść symboliczny prezent, bo czy to kościelny czy cywilny, nie zobowiązuje do hojności, skoro młodzi nie zapraszają na wesele.

6

Odp: Najpierw ślub cywilny, później kościelny. Co z prezentami?

Kwiaty wystarczą na ślub.