1

Temat: Czy warto znać płeć dziecka przed porodem

Robiłam USG w 10 tygodniu ciąży, lekarz powiedział mi, że będzie dziewczynka, ale jest mały procent niepewności, że jest inaczej. Myślałam, żeby iść jeszcze na prywatne USG, ale nie wiem, czy warto.

2

Odp: Czy warto znać płeć dziecka przed porodem

A nie lepiej zostawić sobie małą niespodziankę na dzień porodu?:)

3

Odp: Czy warto znać płeć dziecka przed porodem

Myślę, że to wszystko zależy od przyszłej mamusi, jaką jest osobą, wiem, że jest część kobiet, które oczywiście wolą mieć tę niespodziankę w dniu porodu ale ja np. w sytuacji możliwości dowiedzenia się płci dziecka nie potrafiłabym z tego nie skorzystać. Fajnie jest wiedzieć szczególnie przy kompletowaniu akcesoriów dziecięcych, choć moja bliska koleżanka koniecznie wolała nie znać płci dziecka do końca.

Ostatnio edytowany przez martynkaw (2015-06-07 20:37:29)

4

Odp: Czy warto znać płeć dziecka przed porodem

Ja nie chciałam niespodzianki:) Nie mogłam się doczekać, aż lekarz powie, jaka jest płać dziecka. Dużo przyjemności sprawiło mi kupowanie ubranek, a potem urządzanie pokoju dla dziecka. Pewnie, że można uniwersalnie robić zakupy i nie kupować nic różowego:)

5

Odp: Czy warto znać płeć dziecka przed porodem

To zależy od przyszłych rodziców. Ja chciałam znać płeć. Cieszyło mnie kupowanie, meblowanie itp. Ale znam też przypadki rodziców, którzy nie chcieli wiedzieć i  przygotowywali wszystko ogólnie - np. bez różowych śpioszków:) Według mnie to indywidualna sprawa.

6

Odp: Czy warto znać płeć dziecka przed porodem

Powiem tak: będąc w ciąży nie mogłam się doczekać, kiedy dowiem się, czy na świat przyjdzie on czy ona. Absolutnie nie wyobrażałam sobie być w niepewności do chwili narodzin. Tym samym odpowiednio nastawiłam się psychicznie na narodziny syna smile

7

Odp: Czy warto znać płeć dziecka przed porodem

Myślę,że powinno się wiedzieć, chociażby ze względów praktycznych,
bo można powoli robić zaopatrzenie w postaci ubranek.
A jeśli ktoś chce urządzić pokój, to też ta wiedza się przyda,
bo inaczej urządzimy córce, a w inny sposób synowi smile

8

Odp: Czy warto znać płeć dziecka przed porodem

10 tydzień to bardzo wcześnie. Ja dowiedziałam się, że na 100% będzie córka dopiero w 28 tygodniu. U większości dzieci wiadomo około 20 tego tygodnia. Daj sobie czas, moim zdaniem warto znać płeć, ale nie warto się z tym spieszyć. Większość rzeczy i tak kupuje się pod koniec ciąży i wtedy warto wiedzieć, bo ciężko o rzeczy uniwersalne.

9

Odp: Czy warto znać płeć dziecka przed porodem

A ja kupiłam sobie test na płeć maleństwa smile zrobiłam w 11 tygodniu i wyszło że chłopiec . 90 % sprawdzalności to dużo jak dla mnie, lekarz mi potwierdził dopiero w 27 tygodniu. Postanowiłam zaufać testowi i już cokolwiek kupić - i dobrze  że zaufałam bo synek przyszedł trochę wcześniej na świat.

10

Odp: Czy warto znać płeć dziecka przed porodem

ja chciałam znać, żeby wiedzieć w jakiej kolorystyce kupić wóżek, czy ubranka dla maluszka big_smile dowiedziałam się dopiero na usg połówkowym

11

Odp: Czy warto znać płeć dziecka przed porodem

aga.socha to jesteś w trakcie ciąży czy maleństwo jest już na świecie ?

12

Odp: Czy warto znać płeć dziecka przed porodem

Oczywiście, że warto! Ja na pewno chcę znać wink I to nie tylko przez czystą ciekawość, ale też z prozaicznych powodów, aby chociażby móc wybrać kolorystykę dla pokoiku, jak i ubranka w sklepie dla dzieci. Poza tym już można konkretnie zastanawiać się nad imieniem wink

13

Odp: Czy warto znać płeć dziecka przed porodem

Oczywiście że tak, bo przecież trzeba kupić wyprawkę i urządzić kącik czy pokoik...

14

Odp: Czy warto znać płeć dziecka przed porodem

czemu nie, wg mnie to nic nie zmieni na niekorzysc

15

Odp: Czy warto znać płeć dziecka przed porodem

ja bym chciała znać wczesniej przecież to i tak będzie niespodzianka tylko się dowiem przed porodem niż po i będzie czas na wybór imienia

16

Odp: Czy warto znać płeć dziecka przed porodem

To jest ważne, żeby przygotować pokój, ubranka itp. Nie znam przypadku że kobieta nie znała płci dziecka wcześniej.