1

Temat: Pierwsze dni

Jak wyglądają pierwsze dni noworodka w domu? Jak przewieźć maluszka bezpiecznie do domu? Nie wiadomo czego się spodziewać i jak postępować z małym, kruchym jeszcze ciałkiem.

2

Odp: Pierwsze dni

Zdrowe dziecko specjalnie tego nie odczuje, ale wiadomo ze lepiej nie wystawiać go na deszcz i zimno tylko przetransportować w nosidełku i kocyku, najlepiej własnym autem żeby nie narażać go na zarazki od otoczenia w taksówce czy autobusie

3

Odp: Pierwsze dni

Plany, plany smile a dziecko i tak rządzi i siłą rzeczy dla noworodka stajemy na głowie przez ten pierwszy okres, żeby zapewnić mu podstawowe potrzeby - jedzonko, spanie, ciepło i sucho.

4

Odp: Pierwsze dni

Spokój jest najważniejszy. I zdrowy rozsądek. Wszystko przyjdzie samo, naturalnie. Można się zapisać do szkoły rodzenia, gdzie nauczą jak kąpać, przewijać i opiekować się noworodkiem. Matki często robią źle, przegrzewając dziecko. Lepiej przyzwyczajać je do panującej temp otoczenia.

5

Odp: Pierwsze dni

Warto poradzić się kogoś doświadczonego, mamy czy teściowej, która sama wychowała przecież dzieci. Nie odrzucać pomocy, bo to wynika z troski a nie z chęci pokazania, ze one są mądrzejsze.

6

Odp: Pierwsze dni

Trzeba pamiętać, żeby chodzić na wizyty kontrolne. Ja chodzę często  i jestem bardzo zadowolona.

7

Odp: Pierwsze dni

Najlepiej chodzić do lekarza jak jest taka potrzeba, a nie ciągle, bo pomyśli, że kobieta panikuje...

8

Odp: Pierwsze dni

Mało która kobieta od razu wie, że jest w ciąży, czasem to dopiero po 3 miesiącach się okazuje