1

Temat: Intercyza

Czy jest potrzebna? Czy zgodziłybyście się na podpisanie jej? Znam małżeństwo gdzie mąż starszy o kilkanaście lat postawił warunek, że weźmie ślub tylko po podpisaniu intercyzy, a przyszła żona, na jego utrzymaniu i z 2 dzieci, nie miała innego wyjścia niż się zgodzić...

2

Odp: Intercyza

Intercyza kojarzy mi się z brakiem zaufania i założeniem, że bierzemy ślub ale nie jesteśmy pewni tego, że będziemy razem do końca życia. Mimo wszystko chyba bym ja podpisała,  bo przecież nie biorę ślubu dla pieniędzy...

3

Odp: Intercyza

Jak on wiedział że ona się zgodzi to to przeforsował, inaczej pewnie by nie naciskał...A swoją drogą, chyba kompletnie nie wierzył że ona jest z nim dlaczegoś innego niz pieniądze skoro żądał intercyzy...

4

Odp: Intercyza

Intercyza to jest oznaka rozsądku, ufamy sobie, ale na wszelki wypadek jest umowa, że  w przypadku rozstania każdy zabiera tylko to,  co jego... Zwykle  jest w takich związkach, gdzie jedno ma dużo, a drugie niewiele.

5

Odp: Intercyza

Ale też to jest oznaka braku zaufania...

6

Odp: Intercyza

Dla mnie pieniądze nie są aż tak ważne żeby stanowiły o tym, czy za kogoś wyjdę czy nie... Z intercyzą nie byłoby problemu.

7

Odp: Intercyza

Dla mnie to jednak trochę źle świadczy o tym, jakie są relacje między ludźmi, którzy mają być sobie bliscy...