26

Odp: E-palenie?

[quote=magdalenapodzoba]E papierosy dobre na krótką metę. Ja sama raz spróbowałam i dla mnie są duszące. Mój Mąż, mój wuja, tata i wiele osób wokół mnie paliło e-papierosy zamiast tradycyjnych, ale dość szybko wracali do starego nałogu. Po za tym wydaje mi się, że rzeczywiście mogą być bardziej szkodliwe od tradycyjnych, gdzieś kiedyś o tym czytałam.[/quote]

A ja sobie chwalę. Wapuję e-papierosy już drugi rok i nie wróciłam do zwykłych, bo mi zwyczajnie śmierdzą. Na początku nie było tak fajnie wszystko rozbijało się o smak liquidów. Jedne dusiły, inne miały jakiś dziwny posmak. Uparcie wypróbowałam kilkanaście różnych marek i jeszcze więcej smaków. Obecnie palę liquidy atmant i jest ok. Wiem tylko, że już nigdy nie skuszę się na liquidy z Azji.

27

Dla zainteresowanych w sklepie Atmant jest promocja. Przy zakupie liquidu do każdej zamówionej sztuki dodatkowo jeden olek tylko z a 3 zł.

28

Jak dla mnie to i jedno i drugie jest do nieczego, jak nie palić to nie palić wcale.

29

Jest to o niebo lepsze niż normalne fajki. Palę od dłuższego czasu, teraz mam mega lekką, fajnie wykonaną fajeczkę od Vilta, smakowe wkłady. Gdzie to porównywać do normalnego śmierdzucha? Całkiem inne palenie - nie dawajcie sobie wciskać bzdury w tym temacie!

30

E-palenie jest równie szkodliwe jak normalne papierosy

31

No właściwie to chyba do dzisiaj nie wyjaśnione jest to czy e=palenie jest obojetne dla zdrowia. Na pewno jest mniej szkodliwe niż tradycyjny papieros, ale całkiem zdrowe to może nie być. Ważne na pewno jakiej substancji się używa do robienia mgiełki. Jesli nie wiemy co palimy to lepiej nie palmy w ogóle.

32

Nie ma zdrowych papierosów i e papierosów każe z nich zawiera truciznę, która niszczy powoli nasze zdrowie każdemu z osobna udaję się unikać chorób, bo ciągle pali a jak przestanie palić zaczyna się dramat osłabienie organizmu częste choroby. E, papieros jest tylko wygodą niczym więcej.

33

No jeśli masz na myśli nikotynę jako truciznę w e-papierosach to można tak powiedzieć, że e-papierosy też trują. Jednak nie można ich porównywać do kilku tysięcy szkodliwych substancji spalanych i wdychanych w zwykłym papierosie. Dodam też, że można palić e-papierosy z liquidem bez nikotyny. Tylko po co palić wtedy? Dla mgiełki?

34

Wydaje mi się, że jeśli ktoś chce rzucić palenie, a e-papieros ma mu w tym pomóc to metoda jest godna polecenia. Oczywiście pod warunkiem, że po jakimś czasie w ogóle przestanie się palić, czyli zastosuje się choćby terapię zmniejszania ilości nikotyny w nabojach. Na pewno e-papieros tak nie szkodzi jak zwykły.

35

Z nikotyny na inną nikotynę, myślę jak ktoś ma tak rzucać palenie to lepiej będzie jeśli tego nawet nie zrobi bo i po co..To tylko pogorszy sobie sytuację bo się uzależni bardzo mocno od e-papierosów. One naprawdę mogą człowieka uzależniać i to naprawdę mocno.

36

Dla mnie e-palenie to nadal palenie. Troszkę inne, ale ostatnio ciągle się słyszy, że nie takie zdrowe jakby się wydawało i również uzależniające. Także ja nie polecam, jak rzucić to rzucić raz, a porządnie bez zabawy w innego rodzaju papierosy i inne.

37

No tak, takie palenie e-papierosów może być również uzależniające bo sama nikotyna jest uzależniająca. Tak więc jeśli ktoś nie palił to lepiej niech nie próbuje bo to nie ma sensu po prostu. Trzymajmy się z daleko od palenia.

38

Ja już nie będę paliła ani zwykłych papierosów ani też takich e-papierosów. Dla mnie to jest śmieszna sprawa, że ludzie mówią, że e-papierosy nie są uzależniające. To nie jest prawda. Człowiek od wszystkiego może się uzależnić. Nawet od niby tych niegroźnych papierosów też.

39

No takie e-palenie to tez nic dobrego nie jest. Lepiej jak tu piszecie, nie palić w ogóle. Po co to komu? Można sobie wypracować innego rodzaju przerywniki niż papieros. Od nikotyny trzeba się uniezależnić. Prawda jest taka, że ten kto na prawdę chce rzucić to rzuca, a ci którzy tak na niby chcą to sami się oszukują. Tacy zawsze będą mieć problem.

40

To rak płuc i śmierć nie przekonuje do rzucenia?

41

Rak płuc nie przekonuje do rzucenia, bo każdy myśli, że to nie jego dotknie ta choroba. Gdyby była 100% pewność to inaczej by to wyglądało, a tak każdy się sam oszukuje nie dopuszczając do siebie myśli, że jemu się to może przytrafić. Niestety jak już się trafi to jest za późno na refleksję.

42

[quote=pampkin11]No takie e-palenie to tez nic dobrego nie jest. Lepiej jak tu piszecie, nie palić w ogóle. Po co to komu? Można sobie wypracować innego rodzaju przerywniki niż papieros. Od nikotyny trzeba się uniezależnić. Prawda jest taka, że ten kto na prawdę chce rzucić to rzuca, a ci którzy tak na niby chcą to sami się oszukują. Tacy zawsze będą mieć problem.[/quote]

Oczywiście,że lepiej jest nie palić ale nie każdy ma taką motywację aby to rzucić. Sama palilam przez bardzo długi okres i nie potrafiłam tego rzucić. Ciągle mnie do tego ciągnęło.Nikotyna jest bardzo uzależniająca. Udało mi się dopiero dzięki e-papierosom. Obecnie palę papieroska sensation. Jest to o wiele tańsze ponieważ liquidy w sklepach internetowych są w bardzo tanich cenach ( sama zamawiam obecnie tutaj: [url]http://www.wapershop.pl/[/url] ). Oczywiście nadal ciągnie mnie do tych zwykłych papierosów ale już o wiele mniej niż wczesniej.

Pozdrawiam.

43

e papieros to tylko smakowy papieros wątpię żeby czymś się różnił od zwykłego papierosa. Mój kolega chciał to rzucić ale zaczął palić e papierosy i pali nadal bo myślał że gdy będzie to palił to wszystko przejdzie a tu jeden nałóg poszedł w drugi i tak jest za każdym razem no i co zrobisz.

44

To nadal palenie nie ma dla mnie różnicy.

45

Przez pewnien czas paliłam, ale nie przypadło mi to do gustu. Szczerze mówiać wolałam rzucić niż palić ten plastik. Ale co kto lubi. Zupełnie nie dociera do mnie czemu to takie modne

46

Udowodniono ostatnio, że palenie elektronicznych papierosów jest równie szkodliwe jak zwykłe. Dlatego jak dla mnie to wpadanie z jednego nałogu w drugi, totalny bezsens. Tyle, że możesz sobie palić gdzie chcesz i nie ma zakazu jak przy normalnych papierosach.

47

ten e papieros praktycznie się niczym nie różni od zwykłego papierosa masz tylko dodatkowy składnik zapachowy ale tak co nic ciekawego z tego nie wynika. Ludzie się nabierają bo myślą że to zdrowsze i że rzucą palenie ale tutaj nici z tego jeszcze bardziej się w drażają

48

rozni sie bo papieros elektroniczny nie zawiera substancji smolistych

49

Skoro e-papieros ma być na recepte to coś w tym jest...

50

Niby te całe epalenie i e-papierosy są znacznie lepsze dla zdowia od klasycznych fajek, ale jakoś mi się wierzyć nie chce, żeby to wszystko było takie kryształowe i nie miało drugiego dna. Bo jednak wdycha się jakieś opary i moim zdaniem jakiś ślad zostawiają