1

Temat: Łamiące się końcówki

Czy są jakieś sposoby by zadbać o końce włosów? Jak tylko podrosną mi włosy to na końcach pojawiają się białe kropki i w ty miejscach można oderwać kawałek włosa, podcinam je raz na miesiąc i nie bardzo to pomaga, zastanawiam się czy jeszcze coś mogę z tym zrobić?

2

Odp: Łamiące się końcówki

Białe kropki? Wow, nigdy czegoś takiego nie miałam, pierwsze słyszę - a możesz wrzucić jakieś zdjęcie, żeby można sobie było obejrzeć o co dokładniej chodzi??

3

Odp: Łamiące się końcówki

Te białe kropki to objaw przesuszenia, na zdjęciu pewnie nie będzie widać, ale wiem o czym piszesz bo podobnie mam u siebie po każdym lecie
Najlepiej podciąć końcówki u fryzjera gorącymi nożyczkami, pewnie też doradzi odpowiednią pielęgnację ( ja stosowałam profesjonalną maskę kemon)

4

Odp: Łamiące się końcówki

Nie tapiruj włosów, nie związuj ich mocno gumką, często nawilżaj odżywkami, po myciu zabezpiecz końce jedwabiem do włosów, zrezygnuj z suszenia suszarką i to chyba tyle smile
Ach! I często podcinaj je - jak już się zaczynają rozdwajać, nie czekaj, aż będzie gorzej tylko śmiało podcinaj smile

5

Odp: Łamiące się końcówki

serum do koncowek z loreal polecam

6

Odp: Łamiące się końcówki

Nie prostuj, nie susz, najlepiej nie rób nic.
A tak serio, włosy nie lubią być związywane, tapirowane i poddawane innym zabiegom tego typu

7

Odp: Łamiące się końcówki

A używałaś nafty kosmetycznej?? Mnie trochę pomogła. No i staram się tak często nie związywać włosów gumką - wolę już w tym celu użyć ołówka, który nie poszarpie końcówek.

8

Odp: Łamiące się końcówki

A jak ją później szybko zmyć? Strasznie tłusta jest...

9

Odp: Łamiące się końcówki

Pół butelki szamponu pójdzie, to pewne;)

10

Odp: Łamiące się końcówki

Najlepiej używać jedwabiu, który zapobiega łamaniu się końcówek.

11

Odp: Łamiące się końcówki

Kurcze szczerze to też nigdy czegoś takiego nie miałam owszem problem z łamiącymi się końcówkami dopiero niedawno rozwiązałam obcinając się 2-3 razy na miesiąc i stosując jedwab ale myślę że mogłabyś się podpytać swojej fryzjerki smile ona na pewno doradzi ci coś dobrego co zadziała.

12

Odp: Łamiące się końcówki

A może olejowanie włosów coś pomoże?

13

Odp: Łamiące się końcówki

Olejowanie mogłoby pomóc, mnóstwo jest olejków, np. olejek khadi.

Ostatnio edytowany przez justynka (2014-07-29 16:56:04)

14

Odp: Łamiące się końcówki

Używałam go kiedyś, ale jest tak trudny do zmycia, masakra... Może macie jakiś sposób jak szybko taki olejek zmyć z głowy nie używając aż tyle szamponu co ja (1/3 butelki o poj 250 ml) ?

15

Odp: Łamiące się końcówki

a może maseczka z jajek? chociaż za bardzo nie wiem, o co chodzi z tym białymi plamkami

16

Odp: Łamiące się końcówki

Regularne podcinanie końcówek u fryzjera powinno pomóc, np gorącymi nożyczkami

17

Odp: Łamiące się końcówki

Ale to nie zlikwiduje problemu,  poprostu trzeba nie przesuszać włosów

18

Odp: Łamiące się końcówki

o gorących nożyczkach nigdy nie slyszalam sprawdzone macie to ?

19

Odp: Łamiące się końcówki

Ja również nie słyszałam możecie cos więcej powiedziec na ten temat? Czuje się zainteresowana.

20

Odp: Łamiące się końcówki

Ja słyszałam że gorące nożyczki są przereklamowane. Może warto wzmocnić cebulki od zewnątrz? rozdwajające się końcówki to oznaka że nasze włosy sa przesuszone i wymagają wzmocnienia, witamin. Połykaj jakis preparat na wzmocnienie włosów, dobrze by miał bambus w składzie np. vitapil

21

Odp: Łamiące się końcówki

niestety albo nozyczki albo jakas terapia na zniszczone włosy - sauna moist - to podobno świetny zabieg na zniszczone końcówki smile

22

Odp: Łamiące się końcówki

Ja od zawsze mam problem z łamiącymi się końcówkami :d Ale an przykład ostatnio podłapałam kilka sposobów )

23

Odp: Łamiące się końcówki

Najlepiej wcierać w końce jakiś olejek, np. arganowy. On powinien zapobiegać rozdwajaniu się włosów. Zauważyłam, że do rozdwajania się końców przyczynia się też elektryzowanie się włosów. Radziłabym więc kupić szczotkę z powłoką antystatyczną. Taką powłokę ma szczotka Tangle Angel.

24

Odp: Łamiące się końcówki

Zabezpieczanie końców,olejkami dla mnei to podstawa używam arganowego od inoar przed suszeniem i na drugi dzień na końce smile

25

Odp: Łamiące się końcówki

Ja stosuje się do tych trików i powiem wam, że z moimi końcówkami jest naprawde ok smile