76

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Polecam książkę "Ćwiartka raz". Nieco starsi przypomną sobie swoją młodość, zaś Ci młodzi w przyjemny sposób dowiedzą się co nieco o ostatnich 25-ciu latach smile

77

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Im bardziej książka jest rozleklamowana tym jest gorsza..Według dobrych rzeczy nie robi się żadnego szumu..Tak samo jest w przypadku tych podstawowych produktów do jedzenia. Dlaczego w telewizji się reklamuję np. piwa i alkohole a nie reklamuję się ani razu jakiś chlebów ?

78

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Też jak mam przeczytać jakąś książkę to wtedy właśnie odwiedzam tego rodzaju stronę i czytam opinię na temat danej książki smile ja się trochę cofnęłam bo rozpoczęłam czytać książki przygodowe czyli za czasów dzieciństwa i ostatnio chwyciłam za ksiażkę przygody Robinsona Cruzoe.

79

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Wspaniała książka! Oczywiście jeśli chodzi o pełną wersję, o wiele grubszą niż to, co czytaliśmy w szkole.
Naprawdę to jedna z lepszych powieści na świecie w moim odczuciu. Wciąga, uczy, zastanawia, wzbudza emocje.

Jeden z moich ulubionych cytatów:
[i]"I mówiłem sobie, że wszelkie niezadowolenie z tego, czego nam brak, płynie z braku wdzięczności za to, co posiadamy."[/i]
"Przypadki Robinsona Kruzoe" - Daniel Defoe

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2015-06-12 23:23:24)

80

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Teraz tak na lato nie tylko mnie tutaj widzę, że nachodzi ochota na jakieś książki o pikanterii smile przeczytam sobie tą mocniejszą od greya wink bo ostatnio czytałam sobie tak klasycznie, książkę taką właśnie jak Harry Potter. Będzie akurat dobrze bo po fantastyce pora na erotyki

81

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Muszę kiedyś przeczytać całego Pottera. Mam za sobą trzy tomy jedynie, bo skupiłam się na innej literaturze.
Od jakiegoś czasu namiętnie czytam Pratchetta... nie dlatego, że umarł.
Nazwisko jest bardzo popularne, więc kojarzyłam gościa, ale nie czytałam, dopóki znajomy nie sprezentował mi jednego z tytułów Świata Dysku. Jestem zakochana w Vetinarim big_smile Absolutnie zakochana! I uwielbiam Rincewinda smile

82

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Ja wróciłam po latach do lektury Agathy Christie, na nowo odkrywam ten dreszczyk emocji:)

83

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Aż mi wstyd, ale jak do tej pory nie przeczytałam jeszcze żadnej z jej książek. Mam zamiar to zmienić smile

84

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Danielle Steel. Country - najnowsza powieść mojej ukochanej pisarki:-)
Najnowsza powieść Danielle Steel Stephanie przez lata trwała u boku mężczyzny, który ją zdradził. Jego niespodziewana śmierć odebrała jej jednak szansę na wybaczenie dawnych krzywd. Zagubiona i rozgoryczona, wyrusza do Las Vegas, by przemyśleć swoje życie. Niespodziewanie Stephanie spotyka na swojej drodze gwiazdę muzyki country – Chase’a Taylora. Mężczyzna ujmuje ją szczerością i prostotą. Dzięki niemu kobieta zaczyna znowu cieszyć się życiem. Podróżując wraz z jego zespołem, przeżywa niezwykłą przygodę i odkrywa piękno gorącego Południa. Czy Stephanie zechce związać się z Chase’em po stracie męża? Czy jej dzieci zaakceptują nowego mężczyznę w jej życiu?

85

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Ja dorzucę tu jeszcze zapomniane w ostatnim czasie "Zabić drozda" Harper Lee.

86

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Wybacz i zapomnij
Bestseller jednej z najpoczytniejszych irlandzkich powieściopisarek. Debbie Adams czeka ślub i… same kłopoty. Ojciec Debbie uparł się, że na wesele córki przyjdzie ze swoją drugą żoną, egoistyczną snobką, oraz z wiecznie nadąsaną nastoletnią córką. Debbie prędzej zdecydowałaby się na ślub w supermarkecie, niż zaproszenie całej ich trójki. W dodatku jej szefowa uwzięła się, żeby uczynić z życia Debbie piekło, a narzeczony zaczyna się wahać. Jeszcze chwila, a wesele stanie się pretekstem do tego, żeby rozpętać trzecią wojnę światową!

87

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Polecam książkę ks. Jana Kaczkowskiego „Życie na pełnej petardzie”. Z czystym sumieniem polecam ją każdemu. Poza tym biografia Kuby Błaszczykowskiego. To naprawdę fantastyczny człowiek. Pomimo takich złych doświadczeń, odniósł taki niesamowity sukces.

88

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Powrót Paryżanina - Kiedy Stephanie wymierzyła intruzowi cios w głowę czerstwą bagietką, nie wiedziała, że zaatakowała Fabiana, nowego właściciela épicerie w niewielkim Fogas we francuskich Pirenejach. Ale takie brutalne powitanie to jeszcze nic. Na nieszczęście Fabiana, jego próby unowocześnienia sklepu spotykają się ze stanowczym non! mieszkańców miasteczka. Fabian już ma się ostatecznie przyznać do porażki, kiedy nagle trafia mu się coup de foudre i zakochuje się po uszy.

89

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Porwana.
Do jakiego stopnia znamy drugiego człowieka, choćby tego najbliższego? Czy kiedykolwiek możemy powiedzieć, że wiemy o nim wszystko, że niczym nas już nie zaskoczy?
Justyna i Łukasz Meyer wiodą z pozoru spokojne życie warszawskich mieszczuchów. On jest funkcjonariuszem CBŚ, ona pracownicą jednej z wielu stołecznych korporacji. Problemy w pracy, bezowocne starania o dziecko i wszelkie inne przyziemne sprawy przestają mieć dla nich jakiekolwiek znaczenie w dniu, w którym na oczach zdezorientowanego męża i połowy osiedla ktoś porywa Justynę.
Początkowo policja wierzy, że porwanie ma związek z pracą Łukasza. Jednak w wyniku śledztwa wychodzą na jaw skrywane przez kobietę tajemnice z przeszłości. Wkrótce załamany mąż odkrywa, że osób, które miały motywy, by porwać, a nawet zabić Justynę, jest znacznie więcej, niż można by przypuszczać.

90

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

[quote=filadelfia]Ja dorzucę tu jeszcze zapomniane w ostatnim czasie "Zabić drozda" Harper Lee.[/quote]

Arcydzieło! Klasyka. Również polecam smile

Do tego z tych starszych publikacji "Książę przypływów" - Pat Conroy. Nie widziałam filmu na podstawie tej książki. Zagrali w nim Barbara Streisand i Nick Nolte. Muszę go zobaczyć. Książka świetna.

Z nowości mogę polecić te dwa poradniki:
[url=http://urodaizdrowie.pl/unthink-obudz-w-sobie-kreatywnego-geniusza-recenzja]"Unthink.Obudź w sobie kreatywnego geniusza" - Erik Wahl[/url]
[url=http://urodaizdrowie.pl/jestes-marka-recenzja-2]"Jesteś marką. Jak osiągnąć sukces i pozostać sobą" - Joanna Malinowska-Parzydło[/url]

Czytam właśnie trylogię Paulliny Simons: "Jeździec miedziany", "Tatiana i Aleksander", "Ogród letni".
Grube tomiszcza, ale czyta się szybko. Podobno pierwsza część najlepsza. Zobaczymy, co bedzie dalej smile

91

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Ostatnio czytam coś raczej dla facetów, ale ciekawe: "Złe psy" Patryka Vegi

92

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Daringham Hall 1:-)
Ben Sterling to bogaty i przystojny biznesmen przyzwyczajony do nowojorskiego zgiełku, drogich garniturów i samochodów najlepszych marek. Zamknięty w sobie i powściągliwy – unika uczuciowego zaangażowania i głębszych relacji. Nie chce być uzależniony od nikogo.
Pewnego dnia dowiaduje się, że jego matka w dniu jego narodzin była żoną Ralpha Camdena, głowy szlacheckiego angielskiego rodu. Jako prawowity spadkobierca rodzinnej posiadłości Camdenów – Daringham Hall – Ben wyrusza do Anglii, by zemścić się na ojcu. Tuż po przybyciu zostaje jednak pobity i okradziony. Ratuje go Kate, która z czasem ulega jego urokowi.
Między nimi wybucha namiętność bez granic.
Czy Kate zdoła zawrócić Bena z drogi zemsty?

93

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Koleszko a po co polecasz tą książkę ? Nie łatwiej by było jakbyś powiedział, że lubisz np gatunek kryminał albo gatunek horror ? Nikomu nie chcę się na pewno czytać całych tych twoich brzydko mówiąc wypocin. smile ja na pewno polecam od siebie taką powieść jak 50 twarzy greya.

94

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Dobrze zrobił, że opisał treść. Nie podzielił się wrażeniami, nie napisał dlaczego poleca, ale przynajmniej nie trzeba szukać informacji na temat książki, tylko od razu można stwierdzić, czy nas interesuje, czy nie.

95

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Przeczytałam dzisiaj książkę "Wrócę po Ciebie" Guillaume Musso i uważam, że jest bardzo przyjemna smile

96

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

"Zniszcz ten dziennik"
Keri Smith
Rewelacyjna książka, warto przeczytać, do tego w matrasie jest teraz w super cenie.

97

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Jeśli kogoś interesuje książka napisana przez reporterów wojennych, to polecam zarówno ją, jak i film: "Bractwo Bang Bang".
Tematyka: upadek apartheidu.

98

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Ostatnio przeczytałam wszystkie siedem części Harry'ego Pottera i naprawdę warto się z nimi zapoznać, jeżeli jakimś cudem was ominęły smile

99

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

[quote=Iwona-bloguje]Przeczytałam dzisiaj książkę "Wrócę po Ciebie" Guillaume Musso i uważam, że jest bardzo przyjemna smile[/quote]

Dodam do tego, że czytam kolejne książki tego autora i są bardzo ciekawe. Mogę polecić smile

100

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Dziś skończyłam trzecią część sagi Millenium "Zamek z piasku który runął". Polecam gorąco książki Larssona, ponieważ nie znajdziecie tam szablonowych postaci i typowych scenariuszy. A ja skuszona recenzją z Czytam wszędzie sięgnę i po kolejną część, choć autor już nie ten niestety, to chyba jednak warto...