1

Temat: wino na weselu

Wczerwcu 2014 roku zostanę szczęśliwą mężatką. Powoli zaczynamy rozglądać się z narzeczonym za alkoholem, który będzie na naszym weselu. O ile z wódką raczej nie mamy problemu, to sen z powiek spędza nam wino. Z góry mówię, że nie smakuje nam Carlo Rossi, Kadarka czy Fresco. Koleżanka doradzała nam wino Tamaya. Spróbowałam- smakuje mi , jednak nie wiem czy spodoba się ono Gościom. Czy ktoś z was miał może na weselu to wino?

2

Odp: wino na weselu

Nie znam tego wina, ale na wesele najlepiej wybrać jakieś półsłodkie, albo półwytrawne - wtedy każdemu bedzie mniej więcej smakowało:)

3

Odp: wino na weselu

No zdecydowanie półsłodkie, wytrawne już niekoniecznie. Zresztą na weselu wszystko wypiją he.

4

Odp: wino na weselu

ale to dopiero jak juz będę trochę wstawieni, na starcie wszysyc wybrzydzają

5

Odp: wino na weselu

Kto wybrzydza, niech nie pije:)

6

Odp: wino na weselu

dla mnie powinien być jakiś wybór, przynajmniej białe i czerwone - tak jak barwy narodowe:)

7

Odp: wino na weselu

jeszcze nikt wszystkim nie dogodził, żelazna zasada na weselach. Mix gatunków to dobre rozwiązanie.

8

Odp: wino na weselu

Ja miałam słodkie, półsłodkie i wytrawne. W praniu wyszło, że wytrawnego zostało mi do dziś big_smile Ale cóż... jest do obiadków.

9

Odp: wino na weselu

jak byłam na weselu to raczej stawiano na piwo wodke i ale było tez kilka butelek wina wiski w sumie taki barek stal i każdy nalewal co chcial

10

Odp: wino na weselu

kornelcia - wino jest na weselach już standardem, ale mało kto potrafi je kupić. Dobieramy na zasadzie masówki - czyli jedno wino dobre do wszystkiego. A prawda jest taka, że np. nie powinno się łączyć win o wysokiej kwasowości z potrawami słodkimi - zniszczycie ludziom smaki. Najlepiej jest wybrać się do dobrego sklepu, w galeriach handlowych, przynajmniej u nas w Wawie, jest Centrum Wina. Na miejscu pomagają dobrać zestaw, wina można spróbować przed zakupem, a na pewno goście docenia Wasze podejście ;-)

11

Odp: wino na weselu

Najlepiej kupić po trochę z każdego rodzaju - białe, czerwone, wytrawne, półwytrawne i półsłodkie. I np. dwie różne marki żeby goście mogli sobie wybrać, bo goście mogą mieć różne gusta. Chociaż i tak pewnie wypiją takie jakie będzie i nie ma się czym przejmować.

Ostatnio edytowany przez ernest33 (2015-06-07 21:05:53)

12

Odp: wino na weselu

Jeśli chcesz kupić dobre wino w konkurencyjnych cenach, to polecam słodkie.
. Sama tylko tam kupuje wina, bo mają na prawdę konkurencyjne ceny i ogromną ofertę win z rożnych krajów. Nie lubię ograniczać się do jednego rodzaju wina i do wina z jednego kraju, wolę eksperymentować i poznawać nowe smaki. Myślę, że jesli będziesz kupować większą ilość wina na wesele, to możesz liczyć na jakiś rabat.

Ostatnio edytowany przez mezzanine (2015-12-14 10:34:36)

13

Odp: wino na weselu

Na pewno różne :wytrawne,półsłodkie ,słodkie ,ludzie mają różne gusty.

14

Odp: wino na weselu

Dokładnie- kilka rodzajów po kilka butelek. Ja kupiłam wytrawne i półwytrawne i musujące, kupiłam w gotowym zestawie w sklepie internetowym z winami. Wczesniej konsultant od nich mi doradził jaka ilość sie sprawdza, jak to przeliczają, jakie wina u nich najczęsiej na wesela sa kupowane , warto w takim sklepie kupić

15

Odp: wino na weselu

Ja zamawiałam wina w sklepi bo mają specjalne weselne zestawy win, dobra podpowiedz smile a wybór win ogromny- pod względem smaku, pochodzenia, koloru. Fajnie to wszystko jest pogrupowane. Teraz nawet wyprzedąż jest to z myślą o weselu jeszcze lepiej

16

Odp: wino na weselu

Wino to raczej dla kobiet, mężczyźni piją wysokoprocentowe alkohole wink

17

Odp: wino na weselu

Ja tylko wino piję na imprezach, tak że jakby go nie było to jestem abstynentką:)

18

Odp: wino na weselu

Ja zawsze piję czerwone