1

Temat: Rozwód krótko po ślubie

Dziewczyny znacie, kogoś kto wziął rozwód krotko po ślubie? Znajoma wyszła za mąż, choć chciała odwołać ślub, ale się bala reakcji rodziny itp, krotko po ślubie chce rozwód i mam pytanie czy sąd go da? Powód to brak miłości w związku, ona nie kocha swojego męża.

2

Odp: Rozwód krótko po ślubie

Ja znam parę, co po roku się rozwiodła, ale ślub był podobno z wielkiej miłości, tylko jak pojawiło się dziecko, to go przerosło...

3

Odp: Rozwód krótko po ślubie

A co po rozwodzie? Bo pewnie któreś się wyprowadzi, więc może gdyby zrobiło to już teraz, to przed sądem wyglądałoby to poważniej, nie jak przejściowy kryzys, tylko grubsza sprawa. Albo gdyby któreś związało się z kimś nowym.
Znam dziewczynę, która się szybko rozwiodła, ale ona wyszła za Cygana, znaczy Roma. Pomalowała włosy na czarno, zaczęła chodzić w długich kiecach i z przyzwoitką u boku, wiecie, totalna różnica kultur i krzywo na nią patrzyli, poza tym do ślubu bardziej skłoniło ją pragnienie opuszczenia domu niż miłość. On szybko przestał jej chcieć. nie wiem czy nie wkręciła mu, że jest w ciąży, bo na to łapała następnych big_smile

4

Odp: Rozwód krótko po ślubie

Podobno bycie rozwódką jest lepiej widziane niż bycie starą panną, więc  i tak wyszła na swoje:)

5

Odp: Rozwód krótko po ślubie

Jeśli któraś ze stron czuje ze to nie to, wtedy do ślubu w ogóle nie powinno dojść... Po co sobie marnować życie rozwodem?

6

Odp: Rozwód krótko po ślubie

Ja odeszłam od męża 5 miesięcy po ślubie. Byliśmy ze sobą 7 lat i stwierdziliśmy, że najwyższa pora zalegalizować związek. Wszystko było ok ale po ślubie palma mu odbiła. Zaczął traktować mnie jak swoją własność, nie mogłam nigdzie bez niego wychodzić, musiałam mu się ze wszystkiego spowiadać, rozliczał mnie z czasu jaki spędzałam u rodziców w odwiedzinach, chciał żebym zrezygnowała z pracy i siedziała w domu. Mogłabym jeszcze długo wypisywać ale generalnie nie wytrzymałam psychicznie i postanowiłam wyrwać się z tej złotej klatki w której mnie zamknął. Wzięłam sprawy w swoje ręce, wyprowadziłam się, wynajęłam mieszkanie, zaczęłam szperać w Internecie o koszcie napisania pozwu rozwodowego, i było tylko goodbay crocodile Jestem zdania, że jak ktoś się dusi w związku to powinien go zakończyć, żeby nie doszło do sytuacji kiedy całkiem przestanie oddychać.

7

Odp: Rozwód krótko po ślubie

Dobrze zrobiłaś, życie z takim zazdrośnikiem to koszmar, można się naprawdę załamać...

8

Odp: Rozwód krótko po ślubie

Ja bym nie ryzykowała rozwodu w tej sytuacji bez adwokata. Jest wiele niedomówień, niewiadomych w tym co piszesz o tej znajomej. W Warszawie skutecznie przeprowadza tego typu sprawy mec. Budrewicz To nie tylko adwokat z powołania, ale i świetny psycholog.

9

Odp: Rozwód krótko po ślubie

W tej sytuacji rozwód to tylko formalność, przecież nie ma jeszcze nic wspólnego do podziału, dzieci pewnie też nie, więc po prostu trzeba uznać związek za niebyły i tyle....

10

Odp: Rozwód krótko po ślubie

Raczej da, chociaż jeśli jedna strona będzie twierdziła, że nie doszła do zupełnego rozpadu pożycia małżeńskiego i ona nie chce rozwodu, to taka sprawa może się ciągnąć. Odeślij znajomą na porady prawne online. Niech opisze swoją sytuację, a z pewnością powiedzą jej co i jak zrobić.

11

Odp: Rozwód krótko po ślubie

Przecież takim sprzeciwem i tak nie zatrzyma partnera przy sobie, nikt nie musi mieć rozwodu, żeby się wyprowadzić i zamieszkać z kimś innym... A strona, która mimo to nie daje pozwolenia na rozwód, tylko się ośmiesza, bo i tak widać, że takie małżeństwo to fikcja.

12

Odp: Rozwód krótko po ślubie

Jeśli rozwód  oznacza dla tej osoby  wizję samotności, to wcale się nie dziwię, że nie chce się zgodzić...

13

Odp: Rozwód krótko po ślubie

ja uważam, że lepiej być samemu niż udawać szczęśliwe małżeństwo.

14

Odp: Rozwód krótko po ślubie

Małżeństwo to nie tylko szczęście ale też poczucie stabilizacji budowane latami, a jego rozpad to życiowa porażka...

15

Odp: Rozwód krótko po ślubie

Rutyna codzienności zaskakuje osoby nie mieszkające ze sobą wcześniej i nastawione na to, że ciągle będzie niesamowicie i romantycznie, jak w tej komedii z Karolakiem. Rozczarowanie  obraca się wtedy przeciw małżeństwu, które się kończy w sądzie...

16

Odp: Rozwód krótko po ślubie

nie ma znaczenia kiedy bierzesz rozwód, możesz od męża odejść nawet na drugi dzień. Nie ma reguły.

17

Odp: Rozwód krótko po ślubie

Bywa że wychodzą po ślubie takie sprawy, które uniemożliwiają wspólne życie, oczywiście zawsze ta "winna" strona będzie się łudzić, że partner okaże szlachetność i zrozumienie dla nich, ale ludzie są tylko ludźmi i czasem łatwiej się rozstać niż znosić złe emocje...

18

Odp: Rozwód krótko po ślubie

Nie bardzo mi się chce wierzyć, że po miesiącach / latach znajomości nie wiemy, z kim mamy do czynienia... Tylko jest taka głupia nadzieja, że ślub coś zmieni, poprawi... A zwykle pogarsza...

19

Odp: Rozwód krótko po ślubie

owszem, to jest możliwe. Wiele osób potrafi latami umiejętnie skrywać swoje prawdziwe oblicze. Wydaje sie to niewiarygodne ale jest prawdziwe.

20

Odp: Rozwód krótko po ślubie

A dlaczego sąd miałby nie dać ,skoro go nie kocha na siłę sąd jej nie przykuje do niego .Tylko ,że mogła wcześniej o tym pomyśleć .

21

Odp: Rozwód krótko po ślubie

Taki rozwód może być bardzo cięzki do uzyskania. Wystarczy, że jej współmałżonek nie będzie chciał zgodzić się na rozwód i sprawa może ciągnąć się miesiącami, a nawet latami. Sąd może użyć mediacji, a także zaproponować Wam separacje. Łatwo jest wziąć ślub, a gorzej rozwieźć, bo jesli w opinii sądu jest nadzieja, na uratowanie małżeństwa, to nie będzie chciał udzielić ślubu. Wydaje mi się, że niezbędne będzie wzięcie adwokata. Możesz skontaktować się z tym, bo jest dobry w sprawach rozwodowych i ogólnie w prawie rodzinnym.

22

Odp: Rozwód krótko po ślubie

Znajomi 6 lat chodzili ze sobą ,a jak wzięli ślub to po roku się rozwiedli:)I poco tak długo ze sobą chodzić .

23

Odp: Rozwód krótko po ślubie

Ja znam kilka małżeństw które nie wytrzymały ze sobą roku... Ja jestem z moim partnerem 7 lat i o ślubie nie myślę bo uważam, ze to zbędna formalność. Jeśli szukasz dobrego adwokata od rozwodów to zajrzyj na  Pani Paulina Wolna z łodzi ma bardzo duże doswiadczenie w sprawach rozwodowych.

24

Odp: Rozwód krótko po ślubie

Osobiście nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy dzisiaj się kochają, a tydzień potem już nie mogą ze sobą wytrzymać bo niby po ślubie tyle się zmienia? Co do pytania o prawnika z Warszawy wpiszcie sobie w google mecenas Budrewicz bardzo doświadczony prawnik z ludzkim podejściem, nie ocenia, tylko stara się wysłuchać i pomóc.

25

Odp: Rozwód krótko po ślubie

Moja znajoma rozwiodła się po 3 miesiacach. Powód niestety inny - zdrada. Jednak nie dało się tego udowodnić, a mąż był bardzo oporny we współpracy. To dziwne, jak szybko ludzie się zmieniają. W każdym razie. Wiem, że ona korzystała z usług Kancelarii Dariusza Staniszewskiego i była zadowolona. Z resztą poleciła go Jej jedna z naszych koleżanek.