76

Odp: ulubione filmy

List w butelce:-)
Rozwiedziona kobieta (Robin Wright Penn), z zawodu dziennikarka, spędza samotne wakacje nad morzem. Podczas spaceru po pustej plaży znajduje butelkę, w niej list podpisany inicjałem, zawierający wyznanie miłosne. Tekst robi duże wrażenie na dziennikarce, postanawia odszuka autora (Kevin Costner).

77

Odp: ulubione filmy

Jednym z moich ulubionych filmów jest Czarownica z Angeliną Jolie. Bardzo lubię filmy z Angeliną Jolie. Jest niesamowita w Przerwanej lekcji muzyki. Poza tym bardzo lubię Zieloną Milę, Dziennik Bridget Jones, Listy do M, Mamma Mia, Gra Tajemnic i Marzyciel.

78

Odp: ulubione filmy

wydaje mi się strasznym i przejmującym pod względem tez psychologicznym był film lustra - to ten film o ochroniarzu który pracuje w demonicznym - spalonym centrum handlowym jak ostatecznie okazuje się w lustrach tkwią demony które powodują wiele nieszczęść

79

Odp: ulubione filmy

Wczoraj pobiłam swój własny rekord - płakałam 4x podczas oglądania jednego filmu! [b]CZTERY[/b] razy !!!
Bardzo rzadko mi się zdarza ronić łzy oglądając film, a jeśli już, to płaczę raz i przez chwilę. Kiedyś chyba zaszkliły mi się oczy dwukrotnie, kilka łez popłynęło, ale ten film...

W nocy obejrzałam "Chłopca z latawcem" z 2007 roku. Pod linkiem film z lektorem. Nie mogę pisać o nim zbyt wiele, ponieważ nie da się w tym przypadku uniknąć spojlerowania. Film jest niesamowity!
Żeby tylko nakreślić o czym jest, napiszę, że bohater ucieka z Afganistanu przed rosyjskim wojskiem, układa sobie życie w Ameryce, a po wielu latach dostaje telefon... musi wrócić do Afganistanu. Ma szansę w ten sposób odkupić swoje winy.
Głównym wątkiem jest przyjaźń, są też wyrzuty sumienia. Książka ma ich więcej i podobno jest jeszcze bardziej emocjonująca. Od razu zarezerwowałam ją w bibliotece.
Książka nosi ten sam tytuł, a jej autorem jest  Khaled Hosseini.

80

Odp: ulubione filmy

To żaden rekord... Ja płaczę przez połowę  każdej komedii romantycznej:)

81

Odp: ulubione filmy

Wczoraj uśmiałam się na "Być jak Kazimierz Deyna" wink

82

Odp: ulubione filmy

Jednym z moich ulubionych filmów jest między innymi "Ojciec chrzestny". Jeżeli ktoś jeszcze nie widział, pora to nadrobić smile

83

Odp: ulubione filmy

"Ojciec chrzestny" to jest absolutne mistrzostwo!!! Nie można nie obejrzeć. Doskonały scenariusz na podstawie niesamowitych powieści, wyśmienita obsada, genialna reżyseria, wspaniała muzyka. Kocham, totalnie kocham ten film (całą trylogię) smile

Polecam "Rozstanie" w reżyserii Asghara Farhadiego. Irański film z 2011 roku. Nie myślcie, że jak irańskie kino, to kiszka, bo jest naprawdę na poziomie kina światowego. Obsypany nagrodami, zdobywca Oscara za najlepszy film, Złotego Globu, łącznie [b]22 nagrody i 5 nominacji[/b]!
Wciągający dramat, poruszający, interesujący. Zakończenie bym zmieniła, ale rozczarowanie stłumione zostało wszystkim tym, co zobaczyłam od samego początku, a tam nieustannie coś się dzieje. Ani minuta filmu nie jest niepotrzebna, ani przez chwilę nie jest nudno i niczego nie można pominąć. Wspaniała postać głównego bohatera, który rozwodzi się z żoną, bo ona tego chce. On zostaje z córką i ciężko chorym ojcem.

Z całą mocą mówię: warto obejrzeć!

84

Odp: ulubione filmy

Lubię filmy akcji i fantastykę. Odkąd pojawiły się Igrzyska Śmierci to się trochę uzależniłam. Historia jest naprawdę super i dobrze przełożyli z książki na ekran.

85

Odp: ulubione filmy

Wstyd się przyznać, ale jeszcze nie widziałam. To trochę jak z "Gwiezdnymi wojnami", które po raz pierwszy obejrzałam dopiero mając dwadzieścia ileś lat.

86

Odp: ulubione filmy

Dirty dancing ,uwielbiam go smile

87

Odp: ulubione filmy

Dzień świra jest the best smile

88

Odp: ulubione filmy

Polecam turecki film z 2005 roku pod tytułem [b]"Mój ojciec i mój syn"[/b] ("Babam ve Oğlum"). Przepłakałam połowę. Jest niesamowity.
Bohater opuszcza rodzinę, żeby studiować dziennikarstwo w dużym mieście. Po latach wraca do rodzinnego domu z małym synkiem. Trudna relacja z ojcem wymaga przezwyciężenia od nich obu dumy, żalu i wielu lat milczenia. Do tego jest jeszcze dziecko. Trzy pokolenia, które dzieli wiele, a łączą więzy krwi i jak się okaże... miłość. Szalenie wzruszający.

Kolejnym filmem, który chcę polecić, jest francuska produkcja z 2015 roku, zatytułowana [b]"Moja miłość"[/b]. W rolach głównych Emmanuelle Bercot i Vincent Cassel. Historia pewnego związku obejmująca wiele wątków. Daje do myślenia. Warty uwagi.

89

Odp: ulubione filmy

Ja kocham ,,Matrixa ", ,,Constantina" czy ,,Shreka". Oj dużo tego jest naprawdę smile

90

Odp: ulubione filmy

Ciężko wybrać ulubiony film, bo u mnie tez jest ich dużo. Pierwszym, który mogłam oglądać dużo razy była cała seria Krzyk.

91

Odp: ulubione filmy

W kółko mogłabym oglądać dwa filmy - "Pamiętnik" oraz "Vanilla Sky"

92

Odp: ulubione filmy

Ja lubię "Dzikość serca" Lyncha, wracam do tego filmu co jakiś czas. Bardzo lubię jeszcze "Spacer po linie" o Johnnym Cashu i "Moulin Rouge" - z przyjaciółką znamy wszystkie dialogi i piosenki wink

93

Odp: ulubione filmy

Całkiem fajny polski film oglądałam kilka dni temu z koleżanką - "Bilet na księżyc". Chłopaczek dostaje wezwanie do woja, ale chce być lotnikiem, a kierują go do marynarki. Jego starszy brat postanawia go do tego wojska wyprawić: robi imprezę pożegnalną, odwozi do Świnoujścia, usiłuje załatwić sprawę związaną z brakiem seksualnych doświadczeń, bo twierdzi, że jako prawiczek nie będzie miał w wojsku życia. Młody jednak zakochuje się i wszystko nagle się zmienia.

Oceny ma średnie na Filmwebie, ale nam się bardzo podobał.
Obsada gwiazdorska: Chyra, Grabowski, Przybylska, Simlat.

94

Odp: ulubione filmy

A ja ostatnio ciągle oglądam filmy z Patrickiem Swayze...

95

Odp: ulubione filmy

A może ktoś jest na bieżąco z tym co teraz leci w kinach? Właśnie przeprowadziłam się do Warszawy i mieszkam niedaleko . Chciałabym się wybrać do kina albo w jakiś inne ciekawe miejsce ale jeszcze nie bardzo wiem co i jak. Jakieś propozycje?

96

Odp: ulubione filmy

Zdecydowanie "Tańcząc w ciemnościach".

97

Odp: ulubione filmy

Bardzo polecam film "Mustang".

Niesamowity, poruszający, trzymający w napięciu i budzący wielkie emocje film o siostrach, o miłości, dojrzewaniu, niezależności, pragnieniach. Fenomenalny! Piękny i tragiczny.

Zapewne tytułem chciano nawiązać do poczucia wolności, ale moim zdaniem i tak jest nietrafiony. Film należy oglądać z pewną świadomością, że ukazano w nim stereotypowe sytuacje, relacje itd. ponieważ opowiada historię dziewcząt żyjących we współczesnej Turcji, jednak wychowywanych przez konserwatywnych opiekunów, strażników moralności, którym wiele pod względem samej moralności brakuje... Chcą siłą wydać dziewczęta za mąż, nie do końca zgodnie z ich wolą. Dzisiejsza Turcja to kraj, w którym wciąż zdarzają się takie sytuacje, ale oglądając film niektórzy mogliby nabrać błędnego przekonania, że to dziki naród i tak tam jest, że muzułmanie tacy są itd. Dlatego uwaga smile

98

Odp: ulubione filmy

Moim ulubionym filmem jest "Za jakie grzechy, dobry Boże?" - świetna francuska komedia.

99

Odp: ulubione filmy

Ostatnio byłam w kinie na "Królowej przedmieścia" Eugeniusza Bodo z 1938 roku. Jestem pod wrażeniem big_smile Film stworzony w taki sposób, żeby zlepek banałów stał się urzekającą i pełną humoru historią, która dostarczy wyśmienitej rozrywki widzowi.

100

Odp: ulubione filmy

O, dla mnie thrillery i horrory odpadają;/ Szczególnie te drugie, brrr...