1

Temat: Dotacja na biznes

Jakie wymogi muszę spełnić aby dostać jakąś dotację i otworzyć własny gabinet?
Ukończyłam studia na kierunku kosmetologia i chciałabym otworzyć swój własny gabinet kosmetyczny w mojej rodzinnej miejscowości. Mieszkam w niewielkim miasteczku gdzie istnieją tylko dwa gabinety kosmetyczne i to z dość okrojonym zakresem usług. Pomyślałam, więc że jest to idealny moment aby wejść na rynek smile Pomyślałam, że może tutaj na forum znajdę kogoś, kto będzie wstanie mi doradzić. Nie wiem przede wszystkim od czego zacząć.Macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki smile

2

Odp: Dotacja na biznes

A do takiego salonu można by spokojnie wybrać taki  zamiast zatrudniać jakieś zewnętrzne biuro rachunkowe?jak to u Was wygląda?

3

Odp: Dotacja na biznes

Prowadzę własny salon kosmetyczny od kilku lat więc mogę dać Ci kilka wskazówek wink Aby otworzyć swój własny gabinet musisz przede wszystkim załatwić szereg formalności związanych z zakładaniem własnej firmy. Uzbroi się więc w cierpliwość wink W sieci znajdziesz dużo informacji na temat tych formalności oraz do jakich urzędów musisz się udać, jakie wnioski wypełnić itp. Rozejrzyj się za odpowiednim lokalem. Szukaj miejsca blisko osiedli mieszkaniowych, gdzie o wiele łatwiej jest znaleźć stałe klientki. Jakie kursy ukończyłaś? Wiesz już jakie zabiegi chciałabyś wykonywać w swoim salonie? Ciało i twarz, czy tylko twarz, paznokcie?

4

Odp: Dotacja na biznes

Moja kuzynka właśnie otwiera salon, więc jest ważne żeby znaleźć niedrogie wyposażenie, to oszczędzisz parę tys.

5

Odp: Dotacja na biznes

Warto kupić wszystko w 1 miejscu to może uda się dostać rabat

6

Odp: Dotacja na biznes

Jak się jest klientem to zawsze się jakiś rabat dostanie. Do autorki tego postu mówię Ci abyś się zainteresowała ofertą PUPU bo oni właśnie oferują dla wchodzących na rynek z pierwszym biznesem jakąś taką kasę na początek czyli tzw. dofinansowanie. Bardzo się na starcie może to przydać taki dodatkowy zastrzyk kasy wink

7

Odp: Dotacja na biznes

Dofinansowanie to na pewno kasa która się przyda na start ale nie oszukujmy się, bardzo trudno je zdobyć.
Mimo wszystko na pewnych rzeczach nie warto oszczędzać.

8

Odp: Dotacja na biznes

Jestem obecnie na etapie składania wniosków itp. Rozglądam się już za odpowiednim lokalem. Mam kilka miejsc na oku. Jak dobrze pójdzie to w czerwcu ruszę z remontem smile Pozostaje jeszcze najważniejsza kwestia czyli zakup sprzętów. W swoim gabinecie chciałabym wykonywać oprócz zabiegów  podstawowych (depilacja, henna, zabiegi regenerujące, nawilżające itp.) chciałabym jeszcze wykonywać oxybrazję, czy mikro korundową. Pod tym względem nie mam u siebie konkurencji. Zastanawiam się jeszcze nad zakupem kombajnu kosmetycznego. Warto? Jakich firm kombajny polecacie?

9

Odp: Dotacja na biznes

Wystarczą szkolenia zawodowe, sama jestem po kilku, żadne studia. Na szkoleniach przerabiacie wszystko co jest później potrzebne, natomiast na uczelniach większa część tego wszystkiego to bzdury.

10

Odp: Dotacja na biznes

Ło matko, co za spam... pewnie, że teraz warto iść w kierunku szkoleń i własnego biznesu, dla optymalizacji czasu. Zamiast tracić 7 lat na zdobycie zawodu, ogarniasz go w ciągu roku, a polskie szkoły publiczne to niestety w zdecydowanej większości przypadków marnotrawstwo czasu ludzi.

11

Odp: Dotacja na biznes

Kombajn kosmetyczny to dobry wybór. Sama się nad tym zastanawiałam kilka lat temu, ale fachowcy doradzili mi właśnie takie rozwiązanie. Wówczas kombajny kosmetyczne nie były jeszcze tak popularne w Polsce, więc tym bardziej się wahałam. Przede wszystkim ważny jest producent. Ja mam polski sprzęt i do dziś służy bez zarzutów, a w razie potrzeby nie ma żadnego problemu z serwisem.

12

Odp: Dotacja na biznes

Musisz się trochę napracować, by osiągnąć sukces, ale warto. Na początek poczytaj trochę na tematy związane z rozpoczęciem działalności w sieci. Masz mozliwośc wykorzystania wielu metod wsparcia na rozwój biznesu. Pomyśl tez o strategii, ofercie, grupie klientów i zbadaj konkurencję. Znajdź lokal i fajnie go wykończ, zainwestuj w dobry sprzęt i materiały. Wybierz konto firmowe, takie, które jest tanie, ale otwiera drogę na łatwe uzyskanie kredytu jak byś potrzebowała (na  masz aktualne zestawienia ofert, które są ciekawe i dopasowane do potrzeb każdego biznesu). Bądź cierpliwa i działaj najlepiej, jak umiesz - to najlepsza firma reklamy - zadowolony klient, które poleca i przyprowadza nowych. Później warto zainwestować tez w stronę, reklamę (w zależności od potrzeb w sieci lub tradycyjną). Z czasem sama będziesz wiedziała, co jeszcze trzeba zrobić, by było lepiej.

13

Odp: Dotacja na biznes

Ostatnio byłam na wykładach o zakładaniu biznesu, więc jakieś tam podstawy mam. Myślę, że większość i tak wyjdzie w praktyce.  Z tego co wyczytałam, sklepy oferują również zniżki jeśli wyposaża się u nich cały salon. Było coś nawet wspomniane, że czasem pomagają załatwić dotacje unijne. Ciekawe jak wygląda to w praktyce..

14

Odp: Dotacja na biznes

Moim zdaniem jest to dobry pomysł. Obecnie salony kosmetyczne w Polsce są coraz bardziej popularne. Do kosmetyczki chodzę ja oraz większość moich znajomych smile Mieszkam w niewielkim mieście i powiem Wam, że jest tutaj bardzo wiele salonów kosmetycznych. Jakoś wszystkie z nich się utrzymują . Tak więc ma to przyszłość.
Na stronie obecnie możecie sobie poczytać  o tym czym zajmuje się kosmetyczka oraz jak nią zostać:


Warto jest zapisać się przedtem albo na studia kosmetyczne albo do studium. Jest również wiele kursów dla kosmetyczek.Jakieś informacje trzeba przecież mieć.

15

Odp: Dotacja na biznes

Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł na biznes. Pamiętaj jednak, by dobrze rozreklamować firmę już na samym jej starcie. Moim zdaniem najlepiej zrobisz, jak pomyślisz o współpracy z kimś, kto jest ekspertem w  marketingu internetowym.

16

Odp: Dotacja na biznes

Nie musisz posiadać studiów czy nie wiadomo czego. Ja wszystkiego nauczyłam się przez szkolenia zawodowe. Żadnej szkoły wyższej nie robiłam, a zresztą patrząc na poziom jaki mają dziewczyny, które przychodzą do mnie do pracy widzę że bardzo dobrze zrobiłam. Jakaś teoria jest i... to wszystko.

17

Odp: Dotacja na biznes

Oczywiście,że nie są wymagane żadne kierunkowe studia ale jednak warto jest posiadać pewne wykształcenie. Musicie wiedzieć jak robic wybrane zabiegi. Co jest skuteczne co nie. Nie trzeba od razu iść na studia ale jest wiele ciekawych kursów kosmetycznych, kursów wizażu.
Warto jest również stworzyć sobie swój własny biznes plan. Wciąć pod uwagę wszystkie plusy oraz minuty otwarcia własnego salonu.

18

Odp: Dotacja na biznes

Zrób szkolenie zawodowe, potrzebujesz doświadczenia i w ciągu kilku miesięcy cele zawodowe na pewno zrealizujecie. Z dnia na dzień lepiej na pewno nie będzie, ale po czasie? Rozwijasz się - w ciągu roku masz własny biznes. To pewniak.

19

Odp: Dotacja na biznes

Przydaje się też wsparcie jakie daje profesjonalne doradztwo.

20

Odp: Dotacja na biznes

Tu trzeba się znać nie tylko na swoim fachu, ale też na biznesie...

21

Odp: Dotacja na biznes

Dokładnie. Trzeba się znać na biznesie. Księgowa może ci pomóc ogarnąć finanse ale ty też musisz mieć jakąś wiedzę. Masz już pomysł na aranżację salonu? Moja znajoma niedawno otworzyła salon pod Poznaniem i postawiła w nim szklane ściany działowe  zamiast tradycyjnych. Efekt jest całkiem niezły smile

22

Odp: Dotacja na biznes

Super pomysł, trzymam kciuki. Teraz ludzie lubią mieć wszystko w jednym miejscu, więc warto połączyć taki salon kosmetyczny np. z salonem fryzjerskim czy salonem masażu smile Może sama sobie zrobić kurs np.masażu klasycznego, czy gorącymi kamieniami, ale możesz także zapisać pracowników na kurs np. do , taka inwestycja zwróci się prędzej czy później. Nie bój się myśleć o dużym biznesie, to jest w zasięgu ręki smile

23

Odp: Dotacja na biznes

Na pewno strona www będzie Twoją wizytówką. Jeśli masz ją na html zwykłym to przenieś się na WordPressa  Może Ci pomócjeśli sama nie dasz rady. Strony na WordPressie są przyjazne dla oka, mają bardzo fajne skórki. Są przydatne wtyczki zwiększające funkcjonalność. Po stronie klienci trafia do salonu- ona się musi podobać.

24

Odp: Dotacja na biznes

Niezależnie od tego jaki to biznes, ważna jest też księgowość. Moim zdaniem, dużo lepiej załatwiać takie rzeczy przez Internet (przecież nawet PIT już można tak od dawna rozliczyć). Ja współpracuję z nimi  i to był świetny wybór – zbieram papiery, wysyłam i oni już wszystko robią.

25

Odp: Dotacja na biznes

Bardzo dobrym pomysł. Oczywiście oferta jest ważna, lokal jest ważny, wyposażenie, kosmetyki itd. Ale żeby firma działała bez problemów trzeba też o jej księgowość zadbać. Popieram zdanie, że te sprawy lepiej powierzyć fachowcom, którzy znają się na wypełnianiu najróżniejszych dokumentów i deklaracji, oraz wykonywaniu rozliczeń. Prowadzenie firmy jest wymagające i lepiej sobie dodatkowych obowiązków nie dokładać.