1

Temat: Wystrój kuchni

Zakładam nowy temat, bo mam nadzieję, że mi coś podpowiecie w kwestiach wnętrzarskich. Wydaje mi się, że każdy kto zna się na urodzie zna się też na innych ładnych rzeczach i będzie się orientował w sprawach wystroju wnętrz, a przynajmniej będzie miał jakieś swoje zdanie. A właśnie o poznanie różnych opinii najbardziej mi chodzi. Przechodząc do konkretów zastanawiam się czy barek w kuchni to dobre rozwiązanie? Jak go ładnie wkomponować, jakie  do tego dobrać i czy jest to w ogóle praktyczne? Ktoś ma coś takiego w domu i może coś więcej powiedzieć, czy rzeczywiście się z tego korzysta?

Ostatnio edytowany przez Romanowa (2015-08-05 14:14:56)

2

Odp: Wystrój kuchni

Ja kiedyś też zamarzyłam sobie barek i mam go w swojej kuchni ale u nas pełni on tylko funkcje ozdobną czy dekoracyjną o ile można to tak nazwać .... ponieważ jeszcze nigdy chyba nikt nie siedział przy nim pijąc kawę czy coś takiego, ale jest fajnym rozwiązaniem ponieważ można coś przygotować na blacie za barkiem i nie widać kuchennego bałaganu i pod tym względem polecam

3

Odp: Wystrój kuchni

Mam też takie rozwiązanie u siebie. Czy się sprawdziło? I tak i nie. Ja często na zasiadam przy ławie i jem śniadanie, w odróżnieniu do reszty domowników, którzy w ogóle z tego nie korzystają. Myślę dlatego, że to kwestia indywidualna.

4

Odp: Wystrój kuchni

Barek w kuchni może mieć zalety, jak i wady.
Może się okazać bardzo przydatny do przysłonięcia niepożądanego bałaganu na blacie przed wzrokiem osób siedzących obok w jadalni przy stole lub na kanapie w pokoju. Wystarczy wtedy, że jest o 10-15 cm wyższy od blatu kuchennego.
Barek na wysokości blatu roboczego to podwójna korzyść,może posłużyć jednocześnie jako blat do pracy, do jedzenia, do podawania posiłków na stół ustawiony w sąsiedztwie, lub do odstawiania naczyń z jadalni do kuchni.
Wysoki barek jest niewygodny dla osób starszych, niepełnosprawnych i dzieci.
Barek występujący w roli stołu wyraźnie narzuca określony scenariusz jedzenia i zachowania. Osoby korzystające z niego siedzą obok siebie, co nie sprzyja nawiązywaniu kontaktu. Jedzenie przy barku wymaga obsługi osób jedzących. Tworzą się więc dwie strony - obsługująca i obsługiwana. Taka forma jedzenia sprzyja szybkim posiłkom i daniom, które nie wymagają rozbudowanej zastawy stołowej. Jako miejsce na posiłki barek jest więc rozwiązaniem dla tych, którzy bardziej cenią sobie inne zajęcia domowe i towarzyskie niż celebrowanie długich biesiad. Barek nie może być alternatywą dla prawdziwego stołu.

5

Odp: Wystrój kuchni

Ja jakoś nie mam przekonania do barku i krzeseł barowych w domu. Uważam to rozwiązanie jako niepraktyczne i mało funkcjonalne, a w domu w którym są dzieci nawet dość niebezpieczne. Jak chcę sobie usiąść przy barze to wybieram się do pubu i tam coś takiego jest odpowiednie.

6

Odp: Wystrój kuchni

Dzięki wielkie za wszystkie Wasze podpowiedzi! Trochę mi dały do myślenia i teraz zastanawiam się jak to wszystko rozwiązać. Nie ukrywam, że barek wizualnie pasowałby nam w pomieszczeniu, ale opcja z osobami obsługiwanymi i obsługującymi trochę mnie przeraża smile dlatego myślę o tym żeby barek zostawić tak jak planowaliśmy i spróbować znaleźć miejsce na normalny stół z krzesłami. Co myślicie? To będzie chyba taki kompromis. Tylko stół będzie musiał być niewielki i nie wiem jaki będzie lepszy - kwadratowy czy okrągły?

7

Odp: Wystrój kuchni

Hmm... Według mnie kwadratowy... Ja kupowałam swój na . Mają najtańsze zestawy z tego co zauważyłam.

8

Odp: Wystrój kuchni

barek może wyglądać ładnie i wcale nie musi stanowić podziału na obsługiwanych i obsługujących. Jeżeli wszystko przygotujesz już wcześniej ludzie po prostu będą podchodzili i brali co chcieli, dokładnie tak jak przy zwykłym stole wink
Zawsze możesz też mieć i barek i stół wink

[img=barek]http://static.e-aranzacje.pl/e-projektanci/realizations/2543/big_95f2dfc8c01acf8cdd1e9dbcb45baeda96e90a20.jpg[/img]

9

Odp: Wystrój kuchni

Moim zdaniem taki bar to dobra sprawa. Zwłaszcza, jak jest przedłużeniem wyspy. Pooglądajcie sobie takie rozwiązania na stronie: . Dla mnie ten portal jest doskonałą bazą inspiracji.

10

Odp: Wystrój kuchni

Mimo wszystko mi się taki barek nie podoba - nawet w tak nowoczesnym wydaniu jak na zdjęciu.

11

Odp: Wystrój kuchni

Jak dla mnie to wszystko wygląda bardzo nowocześnie i elegancko.

Pasowałby ten zestaw do mojego akrylowego młynka, który również jest bardzo dizajnerski wink

12

Odp: Wystrój kuchni

W kuchni jak i w innych pomieszczeniach świetnie spisują się obrazy jako element ozdoby, zobaczcie tutaj przykłady  wiadomo kuchnia nie może być mała bo wtedy będzie przesyt. Ja mam połączoną kuchnię z jadalnią duże pomieszczenie i mam tryptyki na ścianie.

13

Odp: Wystrój kuchni

Witam kochani!

Ja także zastanawiam się jak urządzić kuchnię - podobają mi się te propozycje w bieli.Co myslicie?

14

Odp: Wystrój kuchni

Mnie też się podobają smile

15

Odp: Wystrój kuchni

mam dosyć małą kuchnię - mieszkam w bloku.... chciałam zrobić coś prostego a jednocześnie oryginalnego... a co myslicie o ostatnim zdjeciu tu ????? podoba mi się tylko martwię się, że za ciemno...

16

Odp: Wystrój kuchni

Jeśli chodzi o dobre meble do salonu to można śmiało zainwestować w       które są bardzo przyzwoite a i można sobie takie coś do kuchni wstawić bo również mają zestawy kuchenne .

17

Odp: Wystrój kuchni

Moja kuchnia jest nowoczesna. Jest połączona z jadalnia i salonem i wszystko łącznie stanowi ok 60m2. Nie wszystko ze sobą współgra, cześć rzeczy kompletnie do siebie nie pasuje. Najbardziej nie pasują krzesła, bo są antyczne. Chcę kupić nowe, nowoczesne krzesła do jadalni. Myślałam o ofercie sklepu ] ale ich oferta jest tak duża, że nie mogę się zdecydować na konkretny model. Możecie mi doradzić?

18

Odp: Wystrój kuchni

60 m to sporo smile

19

Odp: Wystrój kuchni

Piękny jest ten salon na zdjęciu powyżej big_smile My mamy podobne kolory na ścianie. Na barek i krzesła barowe w życiu bym się nie zdecydowała - nie mój styl. Za to mam manię ozdabiania ścian. Na chwilę obecną poszukuję obrazów na ścianę nad łóżkiem. Podobają mi się propozycje zmyślę, że nadadzą wnętrzu charakteru i sprawią, że stanie się przytulniejsze. Nie da się ukryć, że dekoracje nadają wnętrzu tego czegoś.

20

Odp: Wystrój kuchni

Mi się nie za bardzo podoba. Zbyt nowoczesny. Obrazów na ścianach nie lubię - wolę plakaty i zdjęcia.

21

Odp: Wystrój kuchni

Czasem wystarczą  tylko gustowne panele dekoracyjne - jak te na zdjęciu smile

22

Odp: Wystrój kuchni

]Polecam - wykładzina do siłowni warto sobie to położyć w kuchni dobrze wygląda i się dobrze prezentuje. Łatwo się z tego sprząta.

23

Odp: Wystrój kuchni

Ja mam bardzo mała kuchnię, więc  urządzenie jej  wcale nie jest łatwe. Nie mam za bardzo pomysłu na nią. Na ten moment w ogóle się nie mieszczę. Zajmuję się aranżacją wielu przestrzeni, ale ich kuchnia mnie zauroczyła. Zabudowana w całości, dużó szafek. Na tak mała kuchnie pomysł wręcz idealny.

24

Odp: Wystrój kuchni

A czy macie w kuchni na oknach żaluzje? Czy to w ogóle będzie pasować?

25

Odp: Wystrój kuchni

Ja mam rolety. Za załuzjami nie przepadam tak więc nie chciałam ich sobie montować. Za to rolety prezentują się moim zdaniem bardzo ładnie oraz nowocześnie.

Powiem Wam,ze stół oraz krzesla do kuchni zawsze warto jest zamawiać sobie przez internet. Ceny są o wiele korzystniejsze.Jeśli porównacie to może się okazać,ze krzesła zamawiane przez internet są tańsze o prawie połowę od tych w sklepach stacjonarnych. To dość sporo...
Ja ostatnio zamawiałam nowe krzesła do kuchni, konkretnie tutaj


W sklepie obecnie można zamówić sobie wiele porządnych modeli w bardzo niskich cenach ( krzesło po 100 zł...)
Wybrałam takie proste drewniane krzesła: