1

Temat: Skórzane kurtki - jak pielęgnować?

Kupiłam ostatnio okazyjnie taką fajną kurteczkę i chciałabym żeby mi długo służyła. Jak ją konserwować i przechowywać?

2

Odp: Skórzane kurtki - jak pielęgnować?

Hmm, w sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Też mam taką kurtkę, ale właściwie nic z nią nie robię.

3

Odp: Skórzane kurtki - jak pielęgnować?

Z tego co wiem, to jeśli kurtka wisi w szafie nieużywana to dobrze ją natłuścić czymś, kremem lub oliwką. Takie tłuszcze świetnie konerwują skórę.

4

Odp: Skórzane kurtki - jak pielęgnować?

Mnie też przydałoby się nieco więcej wiedzy na ten temat, bo wpadła mi ostatnio w oko piękna kurtka skórzana z oferty w ładnym kolorze i uniwersalnym fasonie. Podoba mi się bardzo i chciałabym, aby jak najdłużej wyglądała tak dobre, jak w dniu zakupu. Poza tym mam zamiar nosić ją bardzo często, więc tym bardziej porządna konserwacja będzie wskazana.

5

Odp: Skórzane kurtki - jak pielęgnować?

myśmy kupiły taki tłuszcz do skóry.
Nakładam szmatką na kurtki, rękawiczki, torebki, buty...

6

Odp: Skórzane kurtki - jak pielęgnować?

Chyba też muszę sobie coś takiego kupić. Gdzie właściwie tego szukać?

7

Odp: Skórzane kurtki - jak pielęgnować?

Ja ze swoją kurtką skórzaną nic nie robię. Hmmm ale taki tłuszcz to pewnie by się jej przydał... Rozejrzę się na allegro za tym.

8

Odp: Skórzane kurtki - jak pielęgnować?

Jak się ma z ekologicznej skóry, to faktycznie nie ma co dbać. O tę naturalną - jak najbardziej.

9

Odp: Skórzane kurtki - jak pielęgnować?

Jest specjalny preparat do natłuszczania skór, bo nie pielęgnowane i narażone na deszcz i słońce, będą pękać

10

Odp: Skórzane kurtki - jak pielęgnować?

Dzięki Waszym wskazówkom zamówiłam preparat do natłuszczania skóry i "odnowiłam" moją starą kurtkę. Teraz szukam jeszcze kurtki skórzane w dobrej cenie dla siebie i dla mojego mężczyzny. Na Allani widziałam kilka ciekawych propozycji, ale nie wiem na które się zdecydować.

11

Odp: Skórzane kurtki - jak pielęgnować?

Ja oddaje do pralni chemicznej bo sama kiedys zniszczylam jedna kurtke i nie chce powtorzyc bledu. Jak oddam to wiem ze bedzie w najlepszej kondycji smile

12

Odp: Skórzane kurtki - jak pielęgnować?

Warto stosować balsam do skór z woskiem pszczelim, żeby nie pękały.

13

Odp: Skórzane kurtki - jak pielęgnować?

W mieszkaniu nie może być zbyt suche powietrze

14

Odp: Skórzane kurtki - jak pielęgnować?

Kupiłam sobie taki z dzianiny i nie mam takich problemow smile