1

Temat: Terapia DDA

Mam pytanie, czy znacie kogoś, kto był na takiej terapii? Czy daje dobre efekty? Czego można się spodziewać po takich spotkaniach?

2

Odp: Terapia DDA

Taka terapia na pewno pomaga przewartościować własne sprawy, nauczyć się nawiązywać zdrowe relacje, nie powielać patologicznych schematów wyniesionych z domu...

3

Odp: Terapia DDA

Terapia nie polega tylko na poddawaniu się sesjom z psychologiem, ale też na pracy własnej, rozwoju dobrych zachowań i eliminowaniu tych , które przeszkadzają w wyjściu z życiowego impasu... mam koleżankę, która ją przeszła i teraz ma szczęśliwą rodzinę, ale z rodzicami , którzy ciągle piją, zerwała już wszelkie kontakty...

4

Odp: Terapia DDA

Taka terapia to duży krok naprzód.

5

Odp: Terapia DDA

Wiem na pewno, że w czołówce takich ośrodków jest prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Oaza z Włocławka i często słyszy się o ich sukcesach. Tam nie tylko prowadzą terapię dla DDA, ale też pomagają wszystkim współuzależnionym. Mają wykwalifikowaną kadrę, która indywidualnie podchodzi do chorego/współuzależnionego, a co najważniejsze pomagają też małoletnim. Dla nich temat alkoholu, narkotyków hazardu, czy uzależnienia od seksu nie jest tematem tabu.

Ostatnio edytowany przez kikimorka (2015-10-09 11:37:02)

6

Odp: Terapia DDA

Jestem dorosłym dzieckiem alkoholika... Mój ojciec pił od kiedy pamiętam. Nie pamiętam wieczoru, w którym nie widziałam go ze szklanką z drinkiem lub piwem. Nigdy bardzo się nie upijał i moja matka bagatelizowała jego problem z alkoholem twierdząc, że człowiek jest alkoholikiem gdy się upija, stoi pod sklepem, nie pracuje. Takie bardzo stereotypowe myślenie. Przez prawie całe swoje życie nie zdawałam sobie sprawy z tego, że jestem DDA, ale studiowanie resocjalizacji otworzyło mi oczy. Chciałabym podjąć się terapii DDA i szukam ośrodka z Warszawy. Zależy mi na tym, żeby terapia była dobrze prowadzona. Zastanawiałam się nad tym ośrodkiem [url]http://www.osrodekintra.pl/menu-3/psychoterapia/pomoc-dla-dda[/url] , bo słyszałam, że mają bardzo dobrych specjalistów. Co myślicie o tym ośrodku?

7

Odp: Terapia DDA

Po terapii, jednej i drugiej, mityngach DDA, warsztatach itp. staraniach, żeby poradzić sobie z nieco trudnym życiem, stanęłam już jakiś czas temu na nogi. Odczuwam pewną samotność, bo ludzie, którzy nie przeszli terapii albo założyli mniej lub bardziej szczęśliwe rodziny i cieszą się swoimi dziećmi, albo są mniej lub bardziej rozpaczliwie pogubieni. Może z okazji świąt to poczucie jest bardziej intensywne....?

8

Odp: Terapia DDA

Takie osoby mają trudno w życiu, znam kogoś kto zmaga się z DDA i ciągle tkwi w przeszłości, mimo terapii...

9

Odp: Terapia DDA

Dopóki taka osoba nie zrozumie, że przeszłości nie da się zmienić i trzeba się od niej odciąć, to będzie miała takie kulawe życie.  Cofanie się wstecz jest autodestrukcyjne i do niczego dobrego nie prowadzi...

10

Odp: Terapia DDA

Niestety ale nasza psychika nie umie odciąć przeszłości grubą kreską. .....