1

Temat: Akcesoria - szczotki, ozdoby itd.

Od spinek przez inne ozdoby po grzebienie i szczotki...

I zacznę od tego, co mnie najbardziej frapuje ostatnimi czasy - [b]jak czyścicie swoje szczotki do włosów?[/b]
O ile do tych okrągłych, służących do modelowania, można zakupić odpowiedni czyścik, to bywają szczotki trudne, które fajnie rozczesują, ale mają na przykład za długie wypustki, aby dotrzeć do nich czyścikiem. I taka właśnie jest moja aktualna. Szukam sposobów na utrzymanie jej w nienagannej czystości.

2

Odp: Akcesoria - szczotki, ozdoby itd.

Szczoteczką do zębów i szamponem albo mydłem w płynie, niektóre trudniej wyczyścić, ale daję radę:)

3

Odp: Akcesoria - szczotki, ozdoby itd.

W takim razie przeznaczę sobie na to szczoteczkę. Próbowałam pędzelkiem do depilatora, ale słabo. Miałam też jakiś dziwaczny pędzel mający służyć do makijażu, ale zupełnie nie nadający się do nakładania czegokolwiek, próbowałam nim, ale wtedy szczotka się elektryzowała.

4

Odp: Akcesoria - szczotki, ozdoby itd.

Chciałabym zapytać, czy ktoś miał lateksowe papiloty.
Nigdy nie używałam papilotów, wałki owszem i nie chcę nadużywać lokówki (no dobra, spaliłam lokówkę), więc zastanawiam się nad papilotami.
Te z gąbki są podobno bardzo nietrwałe, a są jeszcze z jakiejś pianki czy czegoś takiego (neopren?) w kształcie wałków lub te z otworkiem na końcu do zaplatania. Trafiłam jednak w sieci na lateksowe i zastanawiam się czy nie będą lepsze.

5

Odp: Akcesoria - szczotki, ozdoby itd.

Jeżeli chodzi o szczotki do włosów, to najlepszą teraz według mnie jest tangle teezer i w bardzo atrakcyjnej cenie. Dotychczas była o wiele droższa, w granicach 70 zł.

6

Odp: Akcesoria - szczotki, ozdoby itd.

Co w niej jest takiego super? Wiem, że są bardzo popularne, ale dlaczego?
Co do papilotów, kupiłam je sobie i jestem bardzo zadowolona (te ze zdjęcia).

7

Odp: Akcesoria - szczotki, ozdoby itd.

Ja mam Tangle Teezer i jestem z niej zadowolona - przede wszystkim radzi sobie z rozczesywaniem moich gęstych włosów. Poza tym mam wrażenie, że są bardziej lśniące. Jedyna wada - wcale nie zapobiega elektryzowaniu włosów. Jeśli chodzi o akcesoria do włosów, to szukam właśnie dobrej suszarki

8

Odp: Akcesoria - szczotki, ozdoby itd.

Jakiś czas temu kupiłam sobie szczotkę w Biedronce, tę środkową i oznajmiam wszem i wobec, że nigdy nie miałam lepszej:

[img]//fanbiedronki.pl/files/g/2_Biedronka_gazetka5827_10_20140904.jpg[/img]

9

Odp: Akcesoria - szczotki, ozdoby itd.

Duży wybór, darmowa dostawa: [url]http://urodaizdrowie.pl/weekend-darmowej-dostawy-w-sklepie-perfecthair-pl[/url]

Tutaj cała akcja Weekend Darmowej Dostawy:
[url]http://urodaizdrowie.pl/weekend-darmowej-dostawy-z-urodaizdrowie-pl-2-4-10[/url]

10

Odp: Akcesoria - szczotki, ozdoby itd.

Świetny wybór:)

11

Odp: Akcesoria - szczotki, ozdoby itd.

Jeżeli mowa  szczotce to tylko tangle tezer.
Wg mnie najlepsza przynajmniej do moich włosów

No i super się u mnie też sprawdzają gumki od nich, w formie takich sprężynek

12

Odp: Akcesoria - szczotki, ozdoby itd.

Ja dokładnie tak jak wyżej smile Tangle teezer i gumki do włosów invisibobble smile

13

Odp: Akcesoria - szczotki, ozdoby itd.

hej, tak kupiłam u fryzjerki szczotkę Olivia Garden jestem zachwycona, oczywiście polecam osobom szukających okrągłej szczotki do modelowania wink. Doskonale wygładza włosy

14

Odp: Akcesoria - szczotki, ozdoby itd.

Jak czyścić szczotki z naturalnego włosia? Czy mogę po umyciu obsuszyć taką szczotkę suszarką do włosów czy lepiej wytrzeć i pozostawić do wyschnięcia?

15

Odp: Akcesoria - szczotki, ozdoby itd.

A ja kupiłam ostatnio bardzo fajną opaskę do włosów na gumce IvyBands. Zakładam ją sobie do jazdy na rowerze i jestem zachwycona smile

16

Odp: Akcesoria - szczotki, ozdoby itd.

A ja zamiast tych papilotów kupiłam sobie termoloki też tej samej firmy,  z silikonową powłoką to nie plączą mi włosów.   Zależało mi na szybkim układaniu fryzury to spokojnie spełniły moje oczekiwania.

17

Odp: Akcesoria - szczotki, ozdoby itd.

Ostatnio testuję szczotkę z włosiem z dzika, rewelacja,. nie ma to jak naturalny produkt

18

Odp: Akcesoria - szczotki, ozdoby itd.

Nastii, też mam. Byłam ciekawa efektu, ale w porównaniu z moją ulubioną szczotką ma taki plus, że nie ciągnie włosów, a przynajmniej nie czuć tego, natomiast minus taki, że nie mogę się nią dostać do skóry głowy, nie da się więc masować czesząc.

19

Odp: Akcesoria - szczotki, ozdoby itd.

testowałam już dużo szczotek i jak na razie TT i Tangle Angel wygrywają smile

20

Odp: Akcesoria - szczotki, ozdoby itd.

Chyba kupię sobie tą Tangle Teezer, bo moja szczotka po kilku latach użytkowania zaczęła tracić te kuleczki na zakończeniach ząbków, a niestety nigdzie nie mogę znaleźć takiej samej.

21

Odp: Akcesoria - szczotki, ozdoby itd.

Mam szczotkę Melkior, włosie z dzika, sprawdza się doskonale

22

Odp: Akcesoria - szczotki, ozdoby itd.

[quote=Mariella]Mam szczotkę Melkior, włosie z dzika, sprawdza się doskonale[/quote]
Czy Tobie chodzi o tą, która ma zarówno włosie naturalne jak i szpilki? Nie odpadają od nich zakończenia, te kuleczki takie? Jak długo ją masz? I czy rozczesujesz nią też mokre włosy?

23

Odp: Akcesoria - szczotki, ozdoby itd.

Kupiłam sobie wreszcie osławioną Tangle Teezer i muszę stwierdzić, ze jest rewelacyjna.
Dla kogoś, kto używał zwykłej szczotki, różnica będzie kosmiczna, ale w porównaniu z moją ukochaną szczotką z Biedronki, której niestety nigdzie dostać już nie mogę, bo mają tylko te swykłe, różnica jest naprawdę niewielka... ale jest.
W zasadzie obie są równie wygodne w użyciu, obie mają elastyczne wypustki, nie szarpią, masują skórę, tyle tylko, że w tej z rączką po trzech latach odpadają końcówki wypustek, a Tangle Teezer żadnych końcówek nie ma i to jest ta różnica. No i nieco szersza powierzchnia czesząca, a wydaje mi się, że to jednak minimalny wpływ ma, bo jakoś wygląd moich włosów trochę się poprawił.

Zastanawia mnie, dlaczego Original można kupić od 24 złotych, średnia cena w sklepach to poniżej trzech dych, a w Rossmannie za pół stówy hmm Za swoją  też przepłaciłam o 10 zł, ale robiłam zamówienie i chciałam przesyłkę opłacić raz. Czemu są aż takie rozbieżności?

24

Odp: Akcesoria - szczotki, ozdoby itd.

[quote=niechcemisie][quote=Mariella]Mam szczotkę Melkior, włosie z dzika, sprawdza się doskonale[/quote]
Czy Tobie chodzi o tą, która ma zarówno włosie naturalne jak i szpilki? Nie odpadają od nich zakończenia, te kuleczki takie? Jak długo ją masz? I czy rozczesujesz nią też mokre włosy?[/quote]

Nigdy i niczym nie rozczesujcie mokrych włosów! Niszczycie je tylko w ten sposób!

25

Odp: Akcesoria - szczotki, ozdoby itd.

Najlepiej rozplątywać mokre włosy palcami, a suszyć dopiero po użyciu sprayu chroniącego je przed wysoką temperaturą.