1

Temat: Sól cichy zabójca

Żadna z nas chyba nie wyobraża sobie potraw niedoprawionych solą. Bez niej byłyby po prostu mdłe, bylejakie, bezsmakowe. Jednak według wielu opinii sól jest bardzo szkodliwa, powoduje miażdżycę, nadciśnienie tętnicze i inne problemy zdrowotne. Jak jej używać, by nie "przesolić"?

2

Odp: Sól cichy zabójca

Zamiast soli używam przypraw - są dania, do których w ogóle już nie dodaję soli i są smaczne.

3

Odp: Sól cichy zabójca

Uważam, że sól stosowana w rozsądnych ilościach nie jest niebezpieczne. Unikam też przetworzonej żywności, w której jest mnóstwo soli.

4

Odp: Sól cichy zabójca

Właśnie, mało kto wie, że np. w pieczywie już jest tyle soli, że pokrywa to dzienną normę...

5

Odp: Sól cichy zabójca

Pracochłonne by to było,żeby robić wszystko samej,
piec chleb, bułki, robić wędliny. Ale tak można by było
znacznie zmniejszyć sól, dodając przyprawy z minimalną ilością soli.
Tylko,że trudno przyzwyczaić się do smaku, bez soli.
Z czasem pewnie można.

6

Odp: Sól cichy zabójca

Ja dodaję do zup "rosołki" i tam już jest tyle soli, że właściwie nie trzeba już jej dodawać...

7

Odp: Sól cichy zabójca

Rosołki to czysta chemia, to już sól jest zdrowsza, bo chociaż naturalna...

8

Odp: Sól cichy zabójca

Nie wolno dać się zwariować.. szkodzi sól biała, która jest przetworzona i nie ma w sobie już praktycznie żadnych minerałów. Trzeba stosować sól typu Kłodawska nieprzetworzona lub himalajska. I nie jeść pożywienia gotowego.

9

Odp: Sól cichy zabójca

Właśnie taką używam... Chociaż zostają po niej ciemne osady, ale wiem, że jest dużo lepsza od tej białej i przetworzonej....

10

Odp: Sól cichy zabójca

Można się przyzwyczaić do niesłonych potraw., sama solę minimalnie, tylko jak muszę

11

Odp: Sól cichy zabójca

Nie popadajmy w paranoję, ludzie latami jedli słone, a nawet bardzo słone potrawy i jakoś im to nie szkodziło. Zdecydowanie bardziej szkodzą ogromne ilości chemii, które pochłaniamy w każdym jednym produkcie często nawet się nad tym nie zastanawiając.

12

Odp: Sól cichy zabójca

Zgadzam się z PannąJagodą. Należałoby raczej unikać przetworzonych produktów, to one zawierają szkodliwe ilości soli.

13

Odp: Sól cichy zabójca

Mało kto wie ze rzeczy przygotowywane na parze w wiekszosci nie wymagaja juz w ogóle solenia. Miałam niedawno okazje spróbować ziemniaków ugotowanych w piekarniku parowym bez dodatku soli i co mnie zaskoczyło były naturalnie słone. Chociaż trzeba pamietać że gotowanie na parze jest możliwe tylko w tych nowoczesnych piekarnikach 3w1.

14

Odp: Sól cichy zabójca

Ja niestety nie posiadam takiego piekarnika. Wezmę to pod uwagę jak będę zmieniać swój aktualny.

15

Odp: Sól cichy zabójca

Sól morska jest warta uwagi, najlepiej gruboziarnista, ja tylko taką stosuję.

16

Odp: Sól cichy zabójca

ostatnio zagłębiam się w temat i postanowilam ze nastepnym razem przerzucę się na sól himalajską. raz  na czas można wydac troche wiecej kasy, a może będzie zdrowiej? Chociaz caly czas zastanawiam sie czy to tylko nie bujda....

17

Odp: Sól cichy zabójca

Już były modne zioła himalajskie, piłam parę miesięcy i nic mi nie dały, więc i w tę sól nie bardzo wierzę...

18

Odp: Sól cichy zabójca

można zamiast soli dodać ziół prowansalskich natki pietruszki ,to prawda podnosi ciśnienie

19

Odp: Sól cichy zabójca

A ja zamiast soli używam orientalnych przypraw oraz mieszanek dedykowanych konkretnym daniom, w części z nich i tak ona jest, ale zawsze to mniej niż gdyby solić dodatkowo potrawę.

20

Odp: Sól cichy zabójca

Już chyba lepsza ta kamienna sól.

21

Odp: Sól cichy zabójca

Pewnie że jest ok, a ta przereklamowana sól himalajska, którą potrafią sprzedać nawet za 45 zł/kg pakując w małe opakowania i windując cenę, nie ma przecież jakichś super właściwości big_smile

22

Odp: Sól cichy zabójca

Ja przestałam solić potrawy, bo wystarczająco soli jest w półproduktach...