1

Temat: Homeopatia - czy działa?

Próbowałyście się leczyć takimi lekami? Czy polecali je Wam lekarze, czy same kupowałyście w aptece?

2

Odp: Homeopatia - czy działa?

Ja czasem biorę takie krople na uspokojenie, nawet działają, i to chyba nie jest efekt placebo... Aptekarka mi poleciła, nie byłam u lekarza po receptę

Ostatnio edytowany przez geneviev (2015-09-02 09:34:51)

3

Odp: Homeopatia - czy działa?

ja biorę je zawsze na przeziębienie i szybciej przechodzi niż po gripexach:)

4

Odp: Homeopatia - czy działa?

Moja babcia bierze na uspokojenie i twierdzi że te kropelki pomagają najlepiej

5

Odp: Homeopatia - czy działa?

Ja myślę, że częściowo tak, ale na pewno nie wszystko. Ogólnie temat homeopatii jest dosyć skomplikowanym tematem i myślę, że ciężko ocenić realnie co działa, a co nie. W końcu to nie jest klasyczna medycyna.

6

Odp: Homeopatia - czy działa?

Ja tam nie wierzę w leczenie jakimiś metalami itp.

7

Odp: Homeopatia - czy działa?

Nie do końca wiem jak to jest z tą homeopatią i które środki są homeopatyczne. Ale na pewno wierzę w lekarstwa ziołowe z wyciągiem z prawoślazu , bluszczu i miodu. Posiadają one naturalne substancje aktywne dobrze działające na drogi oddechowe podczas kaszlu

8

Odp: Homeopatia - czy działa?

Jeżeli chodzi o homeopatię, mam nieco mieszane uczucia z nią związane . Natomiast jeżeli mnie albo moje dziecko dopadnie jakaś choroba typu kaszel, czy ból gardła, stawiam na syrop który w składzie ma naturalne substancje, jak chociażby wyciąg z babki lancetowatej i działa szybko, a co istotna ma także bardzo przyjemny, malinowy smak.

9

Odp: Homeopatia - czy działa?

Czasem bardziej działa przekonanie, ze coś nam może pomóc, niż sam lek...

10

Odp: Homeopatia - czy działa?

Wiele wirusów jest zmutowanych, więc leczenie homeopatią to za mało, aby szybko wrócić do zdrowia. Rzadko kiedy może wziąć tyle urlopu i naprawdę potrzebujemy. Jeśli chcemy wrócić do pracy zdrowi, powinniśmy raczej zażywać leki. Niedoleczona infekcja szybko do nas powróci ze zdwojoną siłą.

11

Odp: Homeopatia - czy działa?

Nawet jeśli nie działa naprawdę to nie ma nic złego w tym, że zażycie takiego leku wywołuje efekt psychologiczny i dolegliwość przechodzi:) Przynajmniej organizm nie jest narażony na chemię ze zwykłych leków...

12

Odp: Homeopatia - czy działa?

Dla mnie to takie hokus-pokus jak kiedyś u znachorów:)