1

Temat: Odciski na palcach stóp

Mam problem z pojawiającymi się odciskami na zewnętrznej części dużych palców u stóp przy noszeniu sandałów z paskiem opinającym palce. Buty nie są za ciasne, wygodnie mi się w nich chodzi, ale po zdjęciu ich po kilkugodzinnym noszeniu prawie zawsze pojawiają się tam odciski. Czy powinnam profilaktycznie kleić tam plastry?

2

Odp: Odciski na palcach stóp

Odciski powstają przy ucisku na skórę w danym miejscu, widocznie te paski przy chodzeniu wpijają się za mocno i stąd odcisk. Ja bym od razu przestała chodzić w takich butach ,zresztą niedługo już będzie z zimno i problem zniknie sam...

3

Odp: Odciski na palcach stóp

Jak będzie to siedziało za często to później powstanie zrogowaciały naskórek i pozbycie siego będzie coraz większym problemem, więc lepiej nie narażać stóp na odciski już teraz...

4

Odp: Odciski na palcach stóp

Chyba nie ma innego wyjścia jak zmienić buty niestety sad Albo je rozchodzisz po domu w skarpetach i będą jeszcze luźniejsze i mooooże przestanie się ten pasek ocierać, albo musisz sobie darować chodzenie w nich. Podklejenie czymś miękkim lub oklejanie palców plastrami chyba na nic się nie zda.

5

Odp: Odciski na palcach stóp

Też tak mam i obklejam się plastrami smile

6

Odp: Odciski na palcach stóp

Jest taki sztyft Compeed do smarowania miejsc narażonych na otarcia, żeby nie robiły się pęcherze. Zmniejsza tarcie i służy do zapobiegania, nie do leczenia. Odciski to trochę coś innego niż pęcherze, bo odciski mogą być spowodowane naciskiem lub tarciem, ewentualnie gdy oba czynniki występują równocześnie i wcale nie musi się przy tym pojawić pęcherz, ale skoro problem dotyczy pasków w butach, to na pewno chodzi o tarcie.

7

Odp: Odciski na palcach stóp

Może warto zainteresować się wizytą u podologa? Ja jestem z Warszawy i byłam z odciskami z gabinecie Satin. I po problemie wink

8

Odp: Odciski na palcach stóp

Ja mam ciągle odciski od spodu stopy hmm Chociaż z tego co czytałam to mogą wcale nie być odciski tylko modzele. Moje są właśnie żółte. Spróbuję z domowymi sposobami, polecają na przykład rozpuścić tabletkę, która zawiera kwas askorbinowy z sokiem z cytryny i nałożyć na zrogowacenia na stopach. Może uda mi się je samodzielnie usunąć.

9

Odp: Odciski na palcach stóp

Sama miałam z tym problem - odcisk na stopie pojawił mi się w nietypowym miejscu, bo... między palcami, a wszystko przez to, że u mnie jeden palec zachodzi na drugi, dodać do tego jeszcze z miarę przyległe buty i odcisk gotowy. Stosowałam specjalny plaster żeby się go pozbyć i rzeczywiście pomogło.

10

Odp: Odciski na palcach stóp

Na zrogowaciały naskórek mogę polecić fajny płyn sama go używałam więc wiem ja działa .

11

Odp: Odciski na palcach stóp

To jest problem niedobranych butów, czasem warto postawić na wygodę, a nie na efekt wizualny...

12

Odp: Odciski na palcach stóp

Dobre są wkładki na takie problemy, warto poczytać i coś sobie dobrać...

13

Odp: Odciski na palcach stóp

Ogólnie jak się dużo chodzi i stoi to odcisków się nie uniknie.

14

Odp: Odciski na palcach stóp

Fakt. Próbowałam ich uniknąć nawet w super butach. Przy całodziennym marszu się nie udało.