1

Temat: Problemy z orgazmem

Jesteśmy wiele lat po ślubie. To mój mąż zawsze inicjuje zbliżenie. Jednak bardzo często mam problemy z tzw. rozkręceniem się lub jak już się rozkręcę to bardzo szybko chce skończyć. Czasami jak kochamy się wieczorem  to mąż chciałby jeszcze powtórzyć rano lub np następnego wieczoru a ja kompletnie nie mam na to ochoty. Bardzo chciałabym to zmienić, chciałabym umieć czerpać radość ze zbliżeń za każdym razem (czasami mi się zdarza i jest naprawdę bardzo fajnie). Przecież jak byliśmy młodzi to potrafiliśmy się kochać na podłodze kilkanaście razy przez całą noc. Niedługo mamy wyjazd we dwoje z okazji rocznicy ślubu chciałabym kochać się obłędnie z mężem każdego ranka, każdego wieczoru - wielokrotnie. Ale obawiam się, ze nie dam rady. Byliśmy w Paryżu - mieście zakochanych. Wiem, ze mąż chciałby  częściej. Stara się bardzo mnie podniecić, robi niemal wszystko. Nie mogę mu nic zarzucić w tej kwestii. Co mam zrobić aby ten wyjazd także nie zakończył się na jednym wieczorze? Obawiam się, że tylko na mojej ochocie zostanie. Po gorącej upojnej nocy, chciałabym aby poranek był upojny. A ja nie będę mogła. Pomóżcie !

2

Odp: Problemy z orgazmem

Może spróbujesz jakichś naturalnych afrodyzjaków..? Podobno odpowiednio dobrane, działają cuda smile

3

Odp: Problemy z orgazmem

możesz podać przykłady ? Bo wiem, że szparagi są afrodyzjakiem, ale kiedyś je jadłam i nie smakują specjalnie

4

Odp: Problemy z orgazmem

Najlepsza na takie problemy jest hiszpańska mucha, podobno rewelacja... - na pewno nie będzie mógł się od Ciebie opędzić wink

5

Odp: Problemy z orgazmem

Owoce morza, szampan, awocado, miód, orzechy włoskie, ser kozi... Co kto lubi:)

6

Odp: Problemy z orgazmem

Wydaje mi się, że problem jest w Twojej psychice. Nie zmuszaj się do osiągnięcia orgazmu. Nie chcesz to nie forsuj się z tym. Jeśli jednak widzisz,że coś jest nie tak i Wasze życie  jest jednak trochę inne niż kiedyś to może warto byłoby to jeszcze skonsultować? Z jakiego miasta jesteś? Możecie się wybrać, porozmawiać.Jeśli nie chcesz z mężem to możesz sama. Kiedyś również przechodziłam taki niewielki kryzys.

7

Odp: Problemy z orgazmem

Można też samej spróbować  osiągnąć orgazm - myślę, że warto sprawdzić, czy przyczyna leży w braku nastroju czy w możliwościach własnego ciała...

8

Odp: Problemy z orgazmem

Im dłużej trwają pieszczoty, tym większa radość ze zbliżenia. Dlatego ważne jest wzajemne poznanie sfer erogennych partnera. Odkrycie miejsc wrażliwych na dotyk jest istotne, bo właściwe ich pobudzenie prowadzi do podniecenia. Można przeżyć głęboko, ograniczając się do pieszczot. Poszukajcie takich miejsc. Skupcie się na długich pieszczotach. Prowadź męża, mów jakie miejsca i z jaką mocą/delikatnością sprawiają Ci przyjemność. Przyczyną braku orgazmu bywa często zbyt krótka gra wstępna.

9

Odp: Problemy z orgazmem

Częściej przyczyną jest rutyna, znudzenie jednym partnerem... Kochanek daje ekscytację, a mąż zniechęca do baraszkowania...

10

Odp: Problemy z orgazmem

Też uważam, że rutyna robi swoje. Ja nigdy nie miałam problemów w sypialni ale za to mój mąż tak... od jakiegoś czasu ma problemy z potencją i nic sobie z tego nie robi. Namawiam go na zamówienie ale póki co bezskutecznie. Może w końcu zmądrzeje i zauważy że to źle wpływa na nasze małżeństwo.

11

Odp: Problemy z orgazmem

Doświadczona, stres i presja, jaką wywierasz sama na siebie, nie pomagają w osiągnięciu orgazmu. Nie zmuszaj się do niego. Nie myśl, że musi kończyć się orgazmem, bo czasami jest tak, że jest na wysokim poziomie, a jakaś niezwiązana z nim blokada psychiczna nie pozwala dojść.
Nie miałam orgazmu przez dwa lata, mimo że w łóżku było mi bardzo dobrze. Taką emocjonalną blokadę pozostawił we mnie wcześniejszy związek. Co zablokowało Ciebie lub co osłabiło Twoją zdolność do osiągania orgazmu? Do tego musisz dojść sama, ale tu też nic na siłę, bo czasem może się zdarzyć tak, jak u mnie, że najpierw sytuacja się zmieni, a dopiero potem odkryjesz, co ją spowodowało. Kiedy pierwszy raz dostałam orgazm po tej przerwie, rozpłakałam się ze szczęścia. Jestem przekonana, że aby się odblokować, potrzebowałam psychicznego komfortu w pewnym konkretnym aspekcie naszej relacji.
Gdybym wciąż myślała o tym, że kiedyś miałam a teraz nie mam, że to nie jest normalne, że to oznacza, że dzieje się coś złego, że za wszelką cenę trzeba to zmienić, że mojemu partnerowi jest przykro, że może już nigdy itd. to sądzę, że nie doświadczyłabym spełnienia przez wiele kolejnych lat.
Naucz się cieszyć bez orgazmu, czerp z niego dla siebie, odczuwaj przyjemność ze wszystkiego, co ze sobą niesie, zamiast czekać na to, czego na razie nie przynosi.

12

Odp: Problemy z orgazmem

hmmm a w jakiej jesteś sytuacji życiowej? Może to okoliczności nie pozwalaja Twojemu organizmowi na tą chwilę relaksu i zapomnienia? Na przykład stres, nadmiar obowiązków, jakaś choroba? Jeśli wykluczysz wszelkie czynniki zewnętrzne i wyraźnie czujesz, że ta bariera jest w Tobie, to może warto udać się do doświadczonego specjalisty? Pomoże Ci on dotrzeć do przyczyn problemu, a wtedy będzie możliwe ich rozwiązanie, nie od razu ale najważniejsze to zrobić ten pierwszy krok smile

13

Odp: Problemy z orgazmem

A może po prostu Twój małżonek nie potrafi doprowadzić Cię do końca? Bo orgazm to na tyle fajna sprawa, że chce się to powtarzać. Pokazane jest jak doprowadzić kobietę do orgazmu. Zakomunikuj małżonkowi swoje potrzeby, albo pokaż mu ten filmik. Może to pomoże.

14

Odp: Problemy z orgazmem

Napiszę krótko - trzeba po prostu wyłączyć myślenie. Przynajmniej w moim przypadku to pomogło smile

15

Odp: Problemy z orgazmem

no właśnie, trzeba się oddać chwili i cieszyć z każdej sekundy przyjemności.

16

Odp: Problemy z orgazmem

Czasem po prostu znudzenie bierze górę i trudno po raz n-ty podniecić się w ten sam sposób... Może trzeba spróbować nowych pozycji, może tantry...?

17

Odp: Problemy z orgazmem

Nastrój jest najważniejszy.. .I brak nieporozumień z partnerem, bo to też bardzo ogranicza doznania...

18

Odp: Problemy z orgazmem

Nie zawsze musi być orgazm żeby było fajnie.....