1

Temat: Kłykciny kończyste

Czy wiecie, ze kłykciny inaczej brodawki weneryczne zwieszają ryzyko na zachorowalność na raka szyjki macicy? Kłykciny kończyste mogą występować czasem bezobjawowo, wówczas tylko cytologia może wykryć zapalenie, które my możemy na pierwszy rzut oka pomylić z zapaleniem pochwy. Co myślicie o szczepionce przeciw kłykcinom kończystym? Niestety nie jest to refundowane i trochę kosztuje.

2

Odp: Kłykciny kończyste

Myślę że szczepionka jest zupełnie niepotrzebna jeśli zachowujemy się odpowiedzialnie jak dorośli ludzie...

3

Odp: Kłykciny kończyste

No ja bym nie powiedziała. Większość osób nawet nie wie, że ma wirusa i bardzo łatwo się nim zarazić, nie trzeba wcale zmieniać partnerów jak rękawiczki. Myślę, że lepiej się zaszczepić. Co do szczepionek, to tak pisze o nich  dermatolog i wenerolog  "Przed zakażeniem wirusem HPV można się zaszczepić. Do wyboru jest szczepionka czterowalentna, która ma białka wirusów 6, 11, 16 i 18, a także szczepionka dwuwalentna, która przeciwdziała typom 16 i 18 HPV. "

4

Odp: Kłykciny kończyste

Najlepiej od razu iść z tym do lekarza.

5

Odp: Kłykciny kończyste

Moja koleżanka kiedyś mi się przyznała że ma właśnie kłykciny, mówi że nie zmieniała partnerów jak rękawiczki, no tylko tak jakoś się stało...Niestety leczenie tej przypadłosci nie jest lekkie i długo szukała specjalisty.

6

Odp: Kłykciny kończyste

Dopóki nie trafiłam na wpis na blogu - nawet nie wiedziałam, że taka choroba istnieje. Na nazwie można język połamać. Mam skłonności do częstych infekcji intymnych , zapalenie mnie prawie mnie prawie nie odpuszcza, dlatego i na takie objawy muszę zwracać uwagę.

7

Odp: Kłykciny kończyste

Wystarczy trafić na jednego i już się zarazić, nie trzeba zmieniać partnerów... po prostu miała pecha...

8

Odp: Kłykciny kończyste

Ciekawe, czy taka szczepionka naprawdę działa na 100%...

9

Odp: Kłykciny kończyste

Dopóki są przeciwciała to działa, potem pewnie trzeba powtarzać, jak zwykle przy szczepionkach...

10

Odp: Kłykciny kończyste

Okropna sprawa, najlepiej unikać ryzykownych zachowań, po prostu...