1

Temat: Szczekający problem

Witajcie,
mam nie lada problem. Otóż pod namową moich pociech zdecydowaliśmy się z mężem na zakup psa, więc już d tygodnia jesteśmy właścicielami 2-miesięcznego yorka. Psisko, chociaż małe, od pierwszych chwil pokazuje, kto rządzi w domu, co mi się trochę nie podoba, bo szczekania nie ma końca! Poczytałam trochę psiej literatury, podobno można psa tego oduczyć, ale kompletnie nie wiem jak. Póki jest młody chcę go czegoś nauczyć, ale jak jeszcze na różne sztuczki mniejsze bądź większe pomysł mam, tak na szczekanie kompletnie nic. Jak sobie z tym poradzić?

2

Odp: Szczekający problem

według mnie do tak młodego pieska należy mieć bardzo dużo cierpliwości, jeśli już jej wam faktycznie bardzo brakuje to możecie się udać do szkoły, która zajmuje się szkoleniem psów, ewentualnie zagłębić się w literaturę o zwierzętach i tam poczytać o treningach dla psów, może wasz jeszcze nie przyzwyczaił się do nowego miejsca i dlatego tak dużo szczeka...

3

Odp: Szczekający problem

Wybraliście sobie dość wredna rasę, małe a zawzięte i zacięte, podobnie jak ratlerki, zdecydowanie lepsze i bardziej przyjazne rasy to maltańczyk albo shih-tzu. Ale jeżeli macie już pieska w domu i jest on jeszcze młodym szczeniakiem to możecie nauczyć go praktycznie wszystkiego, ale wymaga to sporo czasu i poświęcenia. A na szczekanie też są sposoby.

4

Odp: Szczekający problem

[url=http://importmania.pl/Jak-oduczyc-psa-szczekania-w-domu-cinfo-pol-42.html]jak oduczyć psa szczekania w domu[/url]? Są różne sposoby i metody. Waszym zadaniem, odpowiedzialnym zadaniem, będzie wybrać tą najlepszą dla psa, nie dla was, najmniej inwazyjną. Ale przede wszystkim należało liczyć się z tym, że to szczeniak, a do szczeniaków trzeba bardzo dużo cierpliwości, konsekwencji i czasu:-)

5

Odp: Szczekający problem

Hej stachs wink takie małe yorki są najgorsze big_smile  małe zawsze najwięcej szczeka tongue Ale co chciałam napisać . Ja słyszałam o czymś takim jak obroża antyszczekowa , ale jak to wygląda , to powiem szczerze ,ze nie wiem . Poszukaj w necie , ja bym przynajmniej tak zrobiła . Albo pojedź do jakiegoś dobrego weterynarza , który coś poleci , a na pewno poleci wink Pozdrawiam . Aa i daj znać jak już coś znajdziesz wink powiem szczerze ,ze sama jestem ciekawa jak to wygląda.

6

Odp: Szczekający problem

Nieprawda, sąsiad ma psa wielkości niemal owczarka niemieckiego i ten to dopiero  potrafi dać głos..:/

7

Odp: Szczekający problem

Małe pieski robią większy hałas, bo mają wyższe głosy...