1

Temat: Samotni rodzice

Pytanie do samotnych rodziców...
Jak sobie radzicie z codziennymi obowiązkami wobec pociechy, jak znajdujecie czas dla dziecka pomiędzy pracą, gotowaniem, sprzątaniem zakupami itp itd?
Mam koleżankę w takiej sytuacji, dość dobrze zorganizowaną osobę, ale jednak po tych wszystkich ww. zadaniach na zabawę z dzieckiem zawsze brakuje jej czasu, siły, a czasami nawet i chęci. Straszne ma wyrzuty z tego powodu, że nie potrafi wygospodarować więcej czasu tylko dla dziecka...
Jak wy sobie radzicie?

2

Odp: Samotni rodzice

Ja też mam takich znajomych, wiadomo, że trudno im zastąpić matkę i ojca, ale nawet jeśli w tygodniu nie mają czasu, to nadrabiają to w weekendy, żeby dziecko poczuło, że też jest dla mich ważne, a nie tylko praca...

3

Odp: Samotni rodzice

To jest wielki problem, pomagam sąsiadce, która samotnie wychowuje syna. Tata mieszka ze 300 km dalej, ale na szczęście też nieraz zajmuje się dzieckiem. Ona sama jest do późna w pracy, nieraz nie ma jak odebrać dziecka z przedszkola. Najgorzej jest, kiedy zachoruje.

4

Odp: Samotni rodzice

Faktycznie czasem nawet najbardziej zorganizowana samotna matka nie ma czasu dla własnego dziecka. Szczerze trzeba znaleźć nawet te 15 minut. Ja kocham swoje dziecko podwójnie i zawsze znajdę chwile.

5

Odp: Samotni rodzice

Witaj jeśli kochasz swoje dzieci czy dziecko to zbierasz w sobie tyle siły aby zaplanować dzień i znależć czas dla swojej pociech. Jest to trudne ale możliwe.

6

Odp: Samotni rodzice

Mama sama mnie wychowywała ,miała tysiąc różnych spraw tylko nie myślała o mnie sad

7

Odp: Samotni rodzice

Czasami są pomocni dziadkowie ,żeby wspomóc .Ciężko jest ,bo znam taką sytuację .

8

Odp: Samotni rodzice

Samotny rodzic ma bardzo trudne zadanie - praca i opieka nad dzieckiem, utrzymanie domu, powodują, że nie ma on czasu na nic - a szczególnie dla samego siebie... dba o wszystko, tylko nie o siebie... często podupada przez to na zdrowiu, jest przemęczony, zestresowany - to nie sprzyja budowaniu pozytywnych relacji z dzieckiem. Zauważmy, że często dochodzą do tego kłopoty finansowe, bo jak jedna osoba utrzymuje dom to raczej lekko nie jest.... Jedyna rada to wygospodarować chwilkę dla siebie i dla dziecka, na wspólny odpoczynek, zabawę... przecież nic się nie stanie, jeśli te naczynia nie zostaną od razu po obiedzie pozmywane, jeśli nawet w domu nie będzie idealnie czysto... wspólne spędzanie czasu jest ważne, dziecko musi czuć, że matka jest z nim, że jest jego podporą, że je kocha.... nie da się tego inaczej okazać jak poprzez troskę i zainteresowanie...

9

Odp: Samotni rodzice

Dziecko też przeżywa taką sytuację, że inne dzieci mają ojca, a ono nie. Czuje się gorsze, myśli, że to jego wina, ze na to zasłużyło - to przykre, że dzieci płacą emocjonalną cenę za błędy dorosłych...

10

Odp: Samotni rodzice

Obecnie coraz więcej dzieci wychowuje się w rozbitych rodzinach więc stygmatyzowanie nie jest takie powszechne...

11

Odp: Samotni rodzice

Powinna być większa pomoc państwa dla samotnych rodziców, bo teraz to premiuje się pełne rodziny tylko...

12

Odp: Samotni rodzice

Samotni rodzice mają dodatki socjalne no i powinni walczyć o alimenty, nikt za nich tego nie zrobi...