1

Temat: Co na ściany do salonu?

Szukając inspiracji na  udekorowanie ścian w salonie i pokoju dziecięcym,  trafiłam na stronę   bajeczneobrazy.pl i  zakochałam się w ich produktach , a teraz nie mogę się zdecydować. Jeśli chodzi o pokój dziecięcy to moja Córka już sama wybrała, nie wiem natomiast jaka tematyka będzie pasowała do mojego salonu: architektura, pejzaże czy może abstrakcja? Dodam że salon jest urządzony w stylu nowoczesnym- gładkie ściany, prosty biały wypoczynek, regał i komoda  proste drewniane bez zdobień, ława drewniana z elementami szklanymi. I drugie pytanie:  na jaki rodzaj produkty się zdecydować do tak urządzonego salonu – fototapeta, wydruk fotograficzny czy może obraz na płótnie dla przełamanie tej nowoczesności. Co radzicie?

2

Odp: Co na ściany do salonu?

Fajny pomysł, nie byłam na tej stronie, ale chętnie zerknę sobie.

3

Odp: Co na ściany do salonu?

Z mężami tak bywa hihi:)
Ja nie chciałam fototapety w mieszkaniu, ale za to fotorolete mam - jak podnosi się do góry, to widoku nie widać, a jak na noc zasuwam to pokój się zmienia w supe rmiejsce hobbystyczne - rolety z motywami z ulubionych koncertów. rewelka!

4

Odp: Co na ściany do salonu?

U moich rodziców jest akurat półka w salonie na której trzymają kwiaty , najwięcej mają Cyklamenów , pamiętam jak na początku mieli trudno żeby się zaaklimatyzowały w tym miejscu ale dzięki pielęgnacji  szybko odżyły i nie trzeba było przemieszczać szafki w inne miejsce.

5

Odp: Co na ściany do salonu?

Ja lubię obrazy, najlepiej pejzaże albo konie:)

6

Odp: Co na ściany do salonu?

Fotorolety są super, mam w swoim pokoju taką z makami:)

7

Odp: Co na ściany do salonu?

A może jakieś makatki, np własnoręcznie wyszyte:)

8

Odp: Co na ściany do salonu?

Nigdy nie widziałam fotorolet, ale mam fototapety smile Szczególnie fajnie wyglądają w pokoju mojej córeczki, bo są takie delikatne i spokojne smile. Faktycznie są takie bardziej neutralne, ale moim zdaniem bardzo ładne smile

9

Odp: Co na ściany do salonu?

Koniecznie abstrakcja. Jeżeli masz pokój w stylu nowoczesnym to tylko i wyłącznie abstrakcja. Będzie się świetnie komponowało. Możesz też sobie spróbować zaprojektować wnętrze może taka fototapeta będzie w innym miejscu lepiej wyglądała?

10

Odp: Co na ściany do salonu?

Jest wiele sposobów aby ożywić ściany w salonie. Można pomyśleć o fototapecie, obrazie czy chociażby jakiejś ładnej ramce. Widziałam ostatnio śliczne w sklepie Versanis. Dekoracje z metalu zawsze robiły na mnie spore wrażenie. Koszt niewielki a taki niewielki element na pewno fajnie ozdobiłby ścianę.

11

Odp: Co na ściany do salonu?

@ Sunshines, a co Twoja mała wybrała ? :-) Raj jeśli chodzi o fototapety dla dzieci (nie tylko dla nich zresztą, bo tam jest mnóstwo różnych fototapet z przeróżnym przeznaczeniem, a także mnóstwo naklejek, plakatów, nadruków płaskich...czego dusza dekiratora zapragnie!) jest na stronie tapetos (com) - tylu fantastycznych wzorów i tematów nie widziałam nigdzie dotąd big_smile

12

Odp: Co na ściany do salonu?

Listwy to trzeba umiejętnie dobrać kolorem do ścian i podłóg. W voxie mają duży wybór, ja tam  kupowałam.

13

Odp: Co na ściany do salonu?

Ciekawą dekoracją ścian jak i samego pomieszczenia będzie sztukateria wewnętrzna, która powraca do trendów dekoracji, nie tylko w klasycznym stylu smile Ciekawy efekt uzyskamy dzięki zastosowaniu paneli dekoracyjnych 3D, które posiadają niebanalne rzeźby. Nutki elegancji nadadzą listwy przypodłogowe, sufitowe czy ścienne. Elementy sztukaterii komponują się w każdą stylistykę wnętrza i z powodzeniem łączą dwa style. Dużą zaletą jest możliwość ich malowania oraz tworzenia oryginalnych dekoracji.

14

Odp: Co na ściany do salonu?

Obecnie bardzo modne jest zastosowanie na ściany kamienia.Na pewno widziałyście,że niektórzy stosują takie rozwiązania smile My się na to zdecydowaliśmy. Nie było to wbrew pozorom drogie.Kamień zamawialiśmy w sieci ( było jednak o wiele taniej niż w sklepach stacjonarnych). Jasny kolor, całe pomieszczenie prezentuje się naprawdę dobrze. No i każdy kto nas odwiedza zwraca na to uwagę oraz mówi,ze fajnie to sobie wszystko wykombinowaliśmy. Moja siostra mnie na to namówiła, która ma właśnie takie rozwiązanie w domu oraz trochę ściągnęłam  po niej;)
Mam dokładnie coś takiego:
[img]https://www.bricoman.pl/media/catalog/product/cache/all/image/1100x/040ec09b1e35df139433887a97daa66f/2/4/246256-254373-image2---1433157558-254373_1.jpg[/img]

15

Odp: Co na ściany do salonu?

[quote=Julinna]Listwy to trzeba umiejętnie dobrać kolorem do ścian i podłóg. W voxie mają duży wybór, ja tam  kupowałam.[/quote]
My tam kupiliśmy takie listwy w których można ukryć kable, super sprawa.

16

Odp: Co na ściany do salonu?

Ja proponuję miękkie panele ścienne. Różnorodność kształtek i kolorów pozwala na stworzenie oryginalnego i wyjątkowego wzoru, które moim zdaniem będzie pasował do Twojego nowoczesnego wnętrza. Fototapety czy obrazy na płótnie można spotkać w każdym domu. Takie panele to coś nowego i niepowtarzalnego co wyróżni Twoje wnętrze. Sama chcę je zastosować w kąciku telewizyjnym ponieważ dodatkowo mają też właściwości pochłąniania dźwięku. Co w momencie oglądania telewizji wieczorami fajnie się sprawdzi.

17

Odp: Co na ściany do salonu?

Miękkie panele? To ciekawe.

18

Odp: Co na ściany do salonu?

Są to panele 3D, których struktura Fluffo przypomina aksamit. Miękkie i miłe w dotyku. doskonale pochłaniają dźwięk. Właśnie się zastanawiam nad ich zastosowaniem w kącie telewizyjnym. Fajnie ożywiłyby wnętrze.

19

Odp: Co na ściany do salonu?

Możliwości ozdobienia ścian jest wiele: fotografie, obrazy, grafiki, fototapety, półki, lutra i inne. Ja też poszukiwałam sposobów na aranżację ścian w mieszkaniu i natrafiłam na ten ciekawy portal z inspiracjami.

20

Odp: Co na ściany do salonu?

Zdecydowanie farba, ewentualnie na jednej ścianie głównej tapeta. Jak ściany będą wydawać się za puste to można je przyozdobić jakimś oryginalnym zegarem ściennym. Oczywiście to tylko propozycja. Może to być także obraz, fototapeta, grafika albo ściany można zostawić całkowicie gołe

21

Odp: Co na ściany do salonu?

Bardzo ładne te zegary. W sumie szukam teraz jakiegoś do siebie, to może się skuszę.

22

Odp: Co na ściany do salonu?

Oj, mi się to kompletnie nie podoba. Za to zastanawiam się nad cegłą. Warto?

23

Odp: Co na ściany do salonu?

Super pomysł z tymi zdjęciami, achyba sama wykorzystam, ale jeśli mogę coś polecić, to  znajdziecie tam ,,zwykłe tapety, fototapety i nawet takie z włókna szklanego

24

Odp: Co na ściany do salonu?

Podobają mi się fototapety. Fajnie że wracają do łask po latach "obciachu" wink Ostatnio gdzieś czytałam że moda na boazerię również powraca.

25

Odp: Co na ściany do salonu?

O, ciekawe te z efektem ombre choć nie wiem czy bym się zdecydowała. Nie lubię gdy w pomieszczeniu za dużo się dzieje, dotyczy to również ścian wink