1

Temat: Zakup mieszkania trudny wybór

Jako para planująca wspólną przyszłość zaczęliśmy zastanawiać się nad zakupem mieszkania.
Z góry założyliśmy, że dwupokojowe będzie dla nas wystarczające i będzie spełniało wymogi aby załapać się na  program MDM by mieć odrobinę tańszy kredyt. Zaczęliśmy zgłębiać temat i nasze rozważania legły w gruzach sad
Okazuje się, że aby skorzystać z MDM wcale nie trzeba kupować najmniejszych mieszkań i możemy kupić trzypokojowe a takie mieszkanie jest bardziej przyszłościowe w przypadku gdy nasza rodzina zacznie się powiększać. Kusi mnie też perspektywa osobnej sypialni. Mój partner ma jednak wątpliwości.
A Wy co sądzicie ? Proszę napiszcie jak Wy do tego podchodzicie i co na naszym miejscu byście wybrali.

2

Odp: Zakup mieszkania trudny wybór

Moja kuzynka się zdecydowała. Mieszkanko też ma juz upatrzone. Po rozmowach z nia coraz bardziej jestem przychylna temu programowi...Sprawdziłam sobie wielkość dopłaty i wyliczyłam ratę kredytu i muszę przyznać,że mnie takie rozwiązanie by mnie satysfakcjonowało...kurcze w końcu zawsze to jest pomoc no i masz nowe mieszkanie.

3

Odp: Zakup mieszkania trudny wybór

Dokładnie. I najważniejszy argument jaki do mnie przemawia to to, że mieszkasz na swoim, a nie z rodzicami lub teściami. Bo mimo, że rodziców kochamy i szanujemy to jednak nie ma jak żyć osobno.

4

Odp: Zakup mieszkania trudny wybór

Też uważam, że zakup mieszkania to bardzo trudny wybór. Liczą się też finanse i większość osób musi sięgać po kredyt by mieć mieszkanie.  Ale na szczęście mam dosyć sport wkład własny więc aż tak długo z tym kredytem nie będę się bujać. Po majówce zamierzam zacząć wszystko dopinać na ostatni guzik.

5

Odp: Zakup mieszkania trudny wybór

Aktualnie mam ten sam problem. Całe życie mieszkam na Powiślu. Jest mi tutaj dobrze i nie chcę przenosić się do innej dzielnicy. Z uwagi na to, że nasza rodzina się powiększyła, razem z mężem szukamy nowego mieszkania.  Projekt budowy wygląda ciekawie. Będziemy próbować skontaktować się z przedstawicielem na dniach.

6

Odp: Zakup mieszkania trudny wybór

Wybór to akurat jest duży, przy wielu ofertach na rynku nieruchomości -  gorzej z finansami na zakup...

7

Odp: Zakup mieszkania trudny wybór

O dokładnie - finao ma całkowitą rację.
Jak sie ma pieniadze to z wyborem nigdy nie ma kłopotu.
Gorzej jak ich brak...

8

Odp: Zakup mieszkania trudny wybór

Uważa, że zawsze tam gdzie są pieniądze to są kłopoty, zawsze to jakieś ryzyko. Zawsze jest ta niepewność, ryzyko, że można stracić. Wydaje mi się, że najlepiej korzystać z pomocy doradcy. Firma  oferuje bezpłatną pomoc więc uważam, że warto spróbować.

9

Odp: Zakup mieszkania trudny wybór

A gdzie szukasz mieszkania? Jakie miasto?

10

Odp: Zakup mieszkania trudny wybór

Kupno mieszkania to inwestycja na lata i dlatego powinna być bardzo przemyślana. Sama kiedyś pod wpływem emocji kupiłam mieszkanie, z którego nie byłam zadowolona i miałam ogromne problemy z jego pózniejszą sprzedażą, a nie mogłam sobie pozwolić na kupienie nowego mieszkania na kredyt i szukanie kupca na stare mieszkanie, bo nie stać by mnie było na utrzymanie dwóch mieszkań. Obecnie szukam mieszkania dla syna, który rozpoczyna studia w Gdańsku. Wiem, że trochę pózno, ale lepiej niż wcale  . . Zastanawiam sie jednak ile moze kosztować urządzenie w zasadzie od podstaw takiej kawalerki. Myślicie, że zmieszczę się w 20 tyś?

11

Odp: Zakup mieszkania trudny wybór

Zakup mieszkania to trudna i poważna decyzja, dlatego dobrze jest jak najlepiej wszystko przemyśleć i przedyskutować, bo to inwestycja na lata. Dobrze jest się zapoznać z kilkoma podstawowymi rzeczami, zanim podejmie się ostateczną decyzję.

12

Odp: Zakup mieszkania trudny wybór

Trezba wszystko dokładnie przemyśleć. Ja już po zakupie jestem i teraz szukamy z mężem firmy, która nam ubezpieczy mieskzanko, bo chyba firm w której mamy wykupione ubezpieczenia , nie ma w ofercie ubezpieczeń mieskzań. Może ktoś z was poleci coś?

13

Odp: Zakup mieszkania trudny wybór

Jeżeli będziecie kupować mieszkanie, to nie zrócie tego błędu co ja. Zabierzcie z sobą specjalistę, któy zna się na wszystkich sprawach budowlanych i instalacjach. Dzięki temu unikniecie wydatku na nieprzewidziane remonty.

14

Odp: Zakup mieszkania trudny wybór

Wiadomo, że przy kupnie mieszkania bywa ciężko, bo zazwyczaj właśnie wybór jest dosyć spory, co znacząco wszystko utrudnia. Sądzę, że warto przy tej okazji pomyśleć chociażby o takie, gdzie powstaje właśnie bardzo wiele nowych inwestycji. Rynek pierwotny bardzo się rozszerza, a przez to ceny często spadają, zresztą nowe mieszkania są zdecydowanie na wyższym poziomie.

15

Odp: Zakup mieszkania trudny wybór

My zdecydowaliśmy się na deweloperskie. Chcieliśmy fajne , dobre mieszkanie, w którym nikt wcześniej nie mieszkał. Wynajmowaliśmy mieszkanie przez wiele lat. Obecnie mamy kredyt ale jeśli porówna się to co płaciliśmy za wynajem to kredyt okazał się o wiele lepszym rozwiązaniem bo jednak spłacamy własne mieszkanie, które w przyszłości będzie nasze. A nie pchamy kasę do czyjejś kieszeni.....

16

Odp: Zakup mieszkania trudny wybór

Ja też koniecznie uparłam się na nowe mieszkanie deweloperskie bo chciałam zacząć nowy rozdział życia. Mi zależało bardzo na dobrej lokalizacji mieszkania i jego otoczeniu - lubie po pracy wyjść pobiegać, przejść się na spacer więc mieszkanie w ścisłym centrum bez żadnego skrawka zieleni odpadało. Znaleźliśmy z chłopakiem świetne mieszkanie na nowym osiedlu . Lokalizacja wydaje mi się wręcz idealna, no i bloki sa bardzo nowoczesne. Niestety ostateczne podjęcie decyzji jest bardzo trudne, szczególnie że człowiek zdaje sobie sprawę, ze to kredyt na praktycznie cale życie.

17

Odp: Zakup mieszkania trudny wybór

Też się rozglądam, za takim ok. 40 m2 i jak widzę, poniżej 200 tys. nic specjalnego nie ma...

18

Odp: Zakup mieszkania trudny wybór

Można szukać czegoś do remontu i wtedy będzie taniej, a w miarę możliwości będziesz robić remont

19

Odp: Zakup mieszkania trudny wybór

Taniej jest też w mniejszych miastach.