1

Temat: Hemoroidy

Pewnie większość z nas kiedyś je miała. Jakie preparaty możecie polecić na pokonanie hemoroidów raz a porządnie. Po ciąży to częsty problem.

2

Odp: Hemoroidy

Jeśli karmisz jeszcze piersią to polecam czopki procto emorect. Wspomagają gojenie i zapobiegają nawrotom choroby. W skład ich wchodzą naturalne składniki, więc są bezpieczne dla matek karmiących.

3

Odp: Hemoroidy

Dzięki. Czopeczki procto emorect pomogły. Wszystkie dolegliwości ustały.

4

Odp: Hemoroidy

Koleżanka, która ma z tym duży problem, zauważyła, że dolegliwości nasilają się po kofeinie, np. kiedy wypije dużo coli. Tak więc piszę, może komuś unikanie nadmiaru kofeiny ułatwi życie.

5

Odp: Hemoroidy

O to ciekawa informacja.

6

Odp: Hemoroidy

Słyszałam od lekarki, że hemoroidy w młodym wieku mogą świadczyć o raku, chyba że ktoś ma dziedziczne.

7

Odp: Hemoroidy

Moja mama usunęła je sobie w Polanicy - wypalanie laserowe, od pół roku ma spokój i jest wniebowzięta:)

8

Odp: Hemoroidy

polecam - może komuś się przydadzą rady smile [url]http://urodaizdrowie.pl/dieta-na-hemoroidy[/url]

Ostatnio edytowany przez dietetyk medyczny (2012-07-05 09:10:12)

9

Odp: Hemoroidy

Z tym rakiem to chyba przesada. Bardzo dużo młodych kobiet ma z tym problemy po porodzie (z wysiłku).  Ciężko jest je później wyleczyć raz na zawsze. Mnie np. same wsiąkły. Ale zauważyłam po czasie że znowu powróciły. Wyjściu hemoroidom sprzyjają ostre potrawy i duży wysiłek. Dobra jest maść procto hemolan i nie jakaś bardzo droga.

10

Odp: Hemoroidy

U kobiety po porodzie to może być normalne, ale u młodego mężczyzny, ktory nie rodził? Takie jest zdanie lekarza.
Jeśli nie ma widocznych przyczyn to istnieje prawdopodobieństwo, że to rak, tak powiedziała lekarka.

11

Odp: Hemoroidy

Albo przeziębienie - może za cienko się ubierał w tym miejscu?

12

Odp: Hemoroidy

Lekarze mają skłonność do przesady, moją ciotkę też już zaczęli na raka leczyć a okazało się że to tylko mięśniaki...

13

Odp: Hemoroidy

U mnie też jak byłam mała kilku lekarzy raka odkryło, taty kolega natomiast odkrył, że to nie rak.

Tak czy inaczej lekarz powinien poinformować o tym, że objaw taki czy inny może wynikać z różnych przyczyn. Nie ma się co bać mówienia o tej chorobie, mnóstwo ludzi ma raka, a taka informacja to nie diagnoza, trzeba się zbadać i odkryć przyczynę.

14

Odp: Hemoroidy

Nie ma tej dolegliwości i na szczęście.

15

Odp: Hemoroidy

Tutaj [url]http://www.i-apteka.pl/pol_m_Zylaki-nog-hemoroidy-446.html[/url] można kupić wiele środków na tę nieprzyjemną dolegliwość. Współczuję paniom, które muszą walczyć z hemoroidami po ciąży. Niezależnie jednak od wszystkiego takie dolegliwości koniecznie trzeba zgłosić lekarzowi.

16

Odp: Hemoroidy

[quote=niechcemisie]Słyszałam od lekarki, że hemoroidy w młodym wieku mogą świadczyć o raku, chyba że ktoś ma dziedziczne.[/quote]


To teraz pytanie co lekarka rozumie jako młody wiek? Osobiście uważam, ze tego typu opinie można sobie na forum darować bo wiele osób pewnie ma szybsze bicie serca jak czyta takie rzeczy. Równie dobrze ból brzucha też może być objawem raka - czy każdy kogo boli ma raka? Nie co do leczenia to odsyłam [url]http://flebonet.pl/[/url] mają ośrodki w kilku miastach, usuwanie hemoroidów to jedna z rzeczy jakimi się zajmują można spróbować. W każdym razie czopki które zapisze lekarz rodzinny to raczej doraźne rozwiązanie.

17

Odp: Hemoroidy

Raczej mogą świadczyć o częstych zaparciach, albo siedzącym trybie życia, a straszenie rakiem przez lekarza jest co najmniej nieodpowiedzialne...

18

Odp: Hemoroidy

Mimo wszystko nie podaruję sobie tej opinii smile Dotyczyła osoby, która miała wówczas około 32-33 lat.
Jeśli lekarka się nie myli, a jest osobą kompetentną i doświadczoną, wieloletnim kierownikiem przychodni, w tej chwili już na emeryturze, to ktoś, kto odwiedzi swojego lekarza, może usłyszeć to samo, jeśli inne przyczyny odpadają na samym wstępie. Mając problem może go bagatelizować i zwlekać z udaniem się do gabinetu i może ta opinia uzmysłowi komuś, że nie powinien zdawać się na los, a przełamać lenistwo czy skrepowanie, odkładanie tego na kiedyś i po prostu iść się zbadać.
Powody powstania hemoroidów mogą być różne, ale jeśli odpada siedzący tryb życia, dieta wywołująca zatwardzenia, otyłość i inne najczęstsze przyczyny, te najbardziej znane i od razu nasuwające myśl "to pewnie od tego", to może lepiej będzie jednak potraktować sprawę poważnie, bo naprawdę mnóstwo chorób da się wyleczyć, również nowotworowych, jeśli zareaguje się w porę.

I kto powiedział, że lekarz straszy?
Lekarz uświadamia powagę sytuacji i konieczność znalezienia przyczyny. Podczas wywiadu stara się ją znaleźć, wskazując na różne możliwości. Naprawdę wiele osób odpuszcza sobie leczenie, kupuje maści w aptece bez recepty i dopóki nie ma uporczywych objawów (swędzenia czy bólu), nic więcej z tym nie robi, bo samo krwawienie da się wytrzymać.
Mi na przykład nigdy by przez myśl nie przeszło, że hemoroidy mogą mieć jakikolwiek związek z rakiem i to, co powiedziała lekarka, traktuję jako informację, która mi się przydała, a nie coś, czego należy się bać.

19

Odp: Hemoroidy

Oj, ja też miałam ten problem, to znaczy u mnie okazało się, że nie chodzi o hemoroidy, ale o kłykciny kończyste, ale wstyd jest ten sam. One także umiejscawiają się przy odbycie, no i ja sama nie byłam w stanie stwierdzić, że jest to coś innego niż hemoroidy. Miałam taki plan, żeby kupić jakąś maść, ale aptekarka mnie wysłała jednak do lekarza, przełamałam wstyd i poszłam. No i się okazało, że to te kłykciny...
Maść na hemoroidy by mi nie pomogła, bo kłykciny wywołuje wirus i leczy się je czym innym.

20

Odp: Hemoroidy

Tabletki, czopki i maści:-) Pomagają zmniejszyć dolegliwości i opóźniają rozwój guzków. Mają różne działanie: znieczulające, przeciwbakteryjne, szybko likwidują stan zapalny, hamują krwawienie i zmniejszają obrzęki. Poprawiają przepływ krwi, uszczelniają i wzmacniają naczynia. Podstawowym składnikiem większości preparatów są wyciągi roślinne, np. z kasztanowca, arniki, nagietka, przetwory z pączków topoli, balsam peruwiański.

21

Odp: Hemoroidy

Hemoroidy delikatna sprawa... W sumie chyba nie jest ważne w jakim wieku się to dostaje, bo z tego co wiem to przyczyny są różne i niekoniecznie muszą świadczyć o raku, bo przecież np. jedzenie ostrych rzeczy może się do tego przyczynić, albo siedzący tryb życia, poród itd. dużo by wymieniać.

22

Odp: Hemoroidy

Lepiej iść do lekarza, żeby nie przekształciły się w co innego.

23

Odp: Hemoroidy

Mnie najbardziej rozbraja kiedy ktoś próbuje się leczyć na własną rękę. Z takimi przypadłościami nie ma żartów, nie poprawnie leczone domowymi sposobami mogą zaognić swoje stadium. Dlatego uważam, że nie powinno się zwlekać czy wstydzić, tylko iść z tym do specjalisty. Nie tylko powie  jak uleczyć hemoroidy, ale zastanowi się  nad przyczynami ich powstawania, dzięki czemu można zapobiec im w przyszłości.

24

Odp: Hemoroidy

Myślę, że bez wizyty u proktologa się nie obejdzie, on głównie będzie mógł stwierdzić czy to lekka postać hemoroidów czy nie, jeśli lekka to da jakieś maści, jak będzie gorzej no to chyba bez zabiegu się nie obejdzie...

25

Odp: Hemoroidy

Na rynku jest sporo sporo preparatów na hemoroidy. aką przypadłość powinno się skonsultować z lekarzem. Warto także pomyśleć o zmianie diety i większej aktywności fizycznej.