1

Temat: Sokowirówka czy wyciskarka ?

Chciała bym zacząć robić własne soki ale nie mogę się zdecydować nad jednym i drugim.
Która z tych dwóch powyższych była by lepsza ?

2

Odp: Sokowirówka czy wyciskarka ?

Ja mam i jedno o drugie. Wyciskarka jest tylko do cytrusów, sokowirówka do wszystkich owoców.

3

Odp: Sokowirówka czy wyciskarka ?

Z tego co słyszałam to w większości sokowirówkach kłopot jest przy twardszych warzywach.
To prawda ?

4

Odp: Sokowirówka czy wyciskarka ?

Zastanawiam się nad wyciskarką, tylko jeszcze nie wiem czy wybrać droższą czy tańszą.

5

Odp: Sokowirówka czy wyciskarka ?

Decyzję zakupową należy podejmować po zastanowieniu się, które funkcje są dla nas najważniejsze. Jeżeli ktoś potrzebuje urządzenia wielofunkcyjnego i nie zależy mu na szybkości pracy, to powinien wybrać wyciskarkę do owoców. Wyciskarka do cytrusów przeznaczona jest dla osób stawiających na świeże soki z pomarańczy, a sokowirówka to propozycja dla ludzi, którym zależy na szybkim przygotowaniu dużej ilości soku z różnych owoców i warzyw.

6

Odp: Sokowirówka czy wyciskarka ?

A co powiesz o czymś takim

Zastanawiam się jak by to wyszło w ratach. Są za 0% ale wiesz jak to jest zaraz będą w banku chcieli wcisnąć ubezpieczenie i wiem jak to wyjdzie.
Cena podskoczy o 200 złotych z tym ubezpieczeniem.

7

Odp: Sokowirówka czy wyciskarka ?

Ja mam sokowirówke więc nie porównam.

8

Odp: Sokowirówka czy wyciskarka ?

Wyciskarka jest zdrowsza. Jest to może droższe urządzenie ale sok z wyciskarki zachowuje o wiele więcej składników odżywczych niż ten  z sokowirówki. Bardzo fajny jest ten model wyciskarki:


Jest to bardzo popularna wyciskarka Kuvings. Zwróćcie uwagę na to jaki ma duży podajnik. Dzięki temu mozecie wrzucać do niej całe jabłka tak wiec jest to bardzo wygodne. Wyciskarka taka jest bardziej wydajna niż sokowirówka bo dokładniej wyciska soki. Pracuje równiez na niższych obrotach tak więc nie tracą one swoich właściwośći odżywczych.

9

Odp: Sokowirówka czy wyciskarka ?

Fantastyczna wyciskarka, niestety do huroma jej daleko.
Może i ma duży podajnik ale nie rekompensuje to jej słabego wyciskania.
W testach dawała gorszy sok od huroma.

10

Odp: Sokowirówka czy wyciskarka ?

A czy jest jakaś różnica w soku?

11

Odp: Sokowirówka czy wyciskarka ?

Jest i to dość spora:

sok z wyciskarki jest bardziej mętny, bardziej gęsty. Są w nim niewielkie kawałki miąższu
sok z sokowirówki jest rzadszy. Na dole zbiera się osad, na górze jest to bardzo rzadki sok

Wszystko zależy od gustu danej osoby. Sama preferuję soki z wyciskarki ( czasami robię sobie nawet tygodnie na sokach , jest to słynna dieta, której jednak nie powinno się często powtarzać, wystarczy raz na killka miesięcy).
Mam w domu poziomą wyciskarkę jednoślimakową marki Sana.  Kupowałam tutaj:


Sok jest smaczny.

12

Odp: Sokowirówka czy wyciskarka ?

to może sokowirówka  smile

13

Odp: Sokowirówka czy wyciskarka ?

Na moje potrzeby wystarcza sokowirówka...

14

Odp: Sokowirówka czy wyciskarka ?

Ja wszystkim posiadającym jeszcze zęby  polecam jedzenie całych owoców, wtedy nie wyrzucamy tego, co też zawiera cenne składniki.

15

Odp: Sokowirówka czy wyciskarka ?

Uważam, że wyciskarka jest znacznie lepszym i dużo praktyczniejszym rozwiązaniem.

16

Odp: Sokowirówka czy wyciskarka ?

bzdura, wyciskarka jest ograniczona do takich owoców jak cytryna  czy pamarańcza a soki możemy robić też np z buraka czy marchewki.

17

Odp: Sokowirówka czy wyciskarka ?

Ja mam Philipsa Sokowirówke którą prezentowała Pani Gadżet HR coś tam i jest bardzo dobra. Ale podobno z wyciskarki soki mają więcej właściwości odżywczych i błonnika. Ale no cóż mam już sokowirówkę i nie zamierzam tego zmieniać

18

Odp: Sokowirówka czy wyciskarka ?

Ja jestem zdecydowanie za wyciskarką - nie tylko soki mają zachowane witaminy i wartości odzywcze, ale jeszcze można wykorzystać to co zostaje - robiąc sok marchewkowy, można z pulpy zrobić placuszki, wiec dieta jest zdrowa ale też ekologiczna smile
także jesli szukacie naprawdę sensownego i niezawodnego sprzętu to polecam zerknięcie na wyciskarki wolnoobrotowe Evergreen - jeszcze mnie nie zawiodła, obsługa i czyszczenie dziecinnie proste :-)

19

Odp: Sokowirówka czy wyciskarka ?

Ja też jestem za wyciskarką, z tych samych powodów co wyżej napisano smile. Ale warto mieć w miarę możliwości i budżetu takie gadżety do kuchni, bo się przydają smile.

20

Odp: Sokowirówka czy wyciskarka ?

Tutaj masz namiary - 2 w jednym lepiej kupić, o ile faktycznie rozwiązanie będzie odpowiednio wysokiej jakości. A to właśnie takim jest.

21

Odp: Sokowirówka czy wyciskarka ?

Ja teraz kupiłam wyciskarkę na electro.pl, nie dość, że cena była atrakcyjna to o wiele lepiej się sprawdza niż stara sokowirówka. Soki robię teraz codziennie.

22

Odp: Sokowirówka czy wyciskarka ?

Ja mam jakoś największe przekonanie do sokowirówek, nie próbowałam wyciskarek. Duży wybór znajdziesz tutaj w przeróżnych wariantach cenowych. Fajnym plusem zakupów jest darmowa dostawa, wiec trochę można zaoszczędzić.

23

Odp: Sokowirówka czy wyciskarka ?

U mnie króluje sokowirówka ,kupiona w internecie - która jest eksploatowana przynajmniej co drugi dzień. Dopiero taki sprzęt zmobilizował mnie do robienia zdrowych soków, bo wcześniej kupowałam takie jednodniowe w sklepach. Jednak te domowe mają jeszcze lepszy smak i wiem, z czego je robię.

24

Odp: Sokowirówka czy wyciskarka ?

Ja mam wyciskarkę, kiedyś miałam sokowirówkę ale z wyciskarki sok bardziej mi smakuje smile Swoją kupowałam bezpośrednio tutaj na stronie producenta Kalorik

25

Odp: Sokowirówka czy wyciskarka ?

Osobiście wolę sokowirówkę. Uwielbiam soki marchewkowe, a z wyciskarki ich się nie zrobi.