1

Temat: Nowa praca - nowe wyzwania

Niedawno zaczęłam pracę w nowym miejscu. Mam ścisły kontakt z kilkoma współpracownikami oraz codziennie z nowymi ludźmi. Wiadomo- trochę stresująco. Od samego początku jestem bombardowana wachlarzem pytań- dodam, że nie mam praktycznie żadnego doświadczenia, i uważam, że to nie fair, ale co zrobić, ludzie z niższym wykształceniem od mojego czują się jak profesorowie..
Dziś pani, która tam sprząta, zapytała: "Jak mi się tu podoba"? Zaszczuta tą całą sytuacją zaczęłam myśleć, co ona też kombinuje, ale sądząc po tonie głosu, chyba po prostu zapytała..
ciekawe, że nikt inny po prostu się nie zapyta o taką niby mało istotną rzecz, tylko cały czas ...a czy Pani umie to, a co to jest.., a jak to by pani zrobiła..itd, itd...

2

Odp: Nowa praca - nowe wyzwania

Na początku zawsze jest dystans, ale z czasem na pewno znajdziesz z nimi wspólny język i tematy nieco szersze niż tylko sprawy zawodowe..

3

Odp: Nowa praca - nowe wyzwania

Trafiłaś w nowe miejsce, gdzie ludzie się znają i potrzeba trochę czasu, aby Cię zaakceptowali i tak na prawdę zaczęli Ci ufać. I nie dziw się, że ciągle Cię pytają co umiesz - jak inaczej mają się dowiedzieć. Zobaczysz minie miesiąc dwa i się unormuje.

4

Odp: Nowa praca - nowe wyzwania

Tak faktycznie nowa praca to nowe możliwości..Nie są to wyzwania, można to nazywać możliwościami. Jak to wszędzie, najpierw w pracy trzeba się odpowiednio zaaklimatyzować. Później po paru miesiącach na pewno będzie lepiej i na pewno przede wszystkim będzie można jakoś do przodu iść.

5

Odp: Nowa praca - nowe wyzwania

Oby tylko była lepsza od poprzedniej, to z wyzwaniami można sobie poradzić:)

6

Odp: Nowa praca - nowe wyzwania

Ja lubię zmiany, wtedy najbardziej się rozwijam. Jeszcze nie pracowałam w 1 miejscu dłużej niż 2 lata, bo co mi po pracy gdzie już wszystko wiem, a na awans nie ma szans? Trzeba iść dalej, żeby nie stać w miejscu.

7

Odp: Nowa praca - nowe wyzwania

Najlepiej zmieniać pracę jak coś nam się w niej nie podoba, a nie wg upływu lat ...