1

Temat: Krzywy przedsionek nosa

Witam. Nie wiem czy to dobry dział, ale mam krzywy przedsionek nosa. Mam go w stronę lewą i to okropnie wygląda jak i przez to mam dłuższe katary. Bardzo brzydko to wygląda i mnie denerwuje. Nie wiem co mam zrobić, do kogo się zgłosić z tym, więc pisze tutaj ten problem hmm Bardzo proszę o pomoc. Mam 16 lat i trochę przez to jestem nie śmiały bo nwm jak osoba zareaguje na to jak zauważy.

2

Odp: Krzywy przedsionek nosa

Z takim problemem trzeba iść na prześwietlenie, a najpierw do lekarza, żeby stwierdził, czy kwalifikujesz się do prostowania przegrody nosowej, bo nie wiadomo jak głęboko to skrzywienie sięga.
Co do kompleksu na tym tle, zauważ, że większość ludzi to nie są osoby idealne, ale po prostu swoim fajnym sposobem bycia  sprawiają, że ludzie chcą z nimi przebywać, nawet jeśli np. są grubsi albo mają jakiś widoczny defekt. Wygląd to nie wszystko..

3

Odp: Krzywy przedsionek nosa

Prawdą jest, że wygląd to nie wszystko, ale skrzywienie przegrody nosowej to nie tylko problem natury estetycznej. To przyczyna częstszych infekcji górnych dróg oddechowych. Wybrałabym się na rozmowę z laryngologiem na twoim miejscu.

4

Odp: Krzywy przedsionek nosa

Utrudnione jest też oddychanie, co się wiąże z niedotlenieniem...

5

Odp: Krzywy przedsionek nosa

Ja miałam robioną korektę nosa przed epidemią, jestem bardzo zadowolona z efektów. Teraz wyglądam ślicznie smile

6

Odp: Krzywy przedsionek nosa

Nie zawsze to jest widoczne na zewnątrz, kolega miał normalny nos, a dowiedział się o tym że ma krzywą przegrodę nosową przypadkiem, po 30-tce:)

7

Odp: Krzywy przedsionek nosa

Zawsze są jakieś dolegliwości i lekarz powinien zlecić wtedy diagnostykę....