1

Temat: Czy sprawdzać komórkę chłopaka?

Niby nie wolno zaglądać do komórki chłopaka, męża,ale ja przez to czuję nieokreślony bunt.
Wiem,że to prywatna korespondencja ....
Ale właśnie nierzadko opisywane tu nieszczęścia, odkrycie kłamstwa, są wynikiem pogrzebania w telefonie, itp.
Inaczej ujmując poprzez to tylko dowiadujemy się tajemnicy, co siedzi im w głowie, czyli prawdy o nas, o NASZYM ZWIĄZKU, kiedy jest niedostępna w rozmowie a czasem nawet pilnie
strzeżona.
Nie umiem sobie wytłumaczyć, dlaczego mamy zawsze w takich sytuacjach potrójnie dane po głowie.Nie dość, że same mamy wyrzuty sumienia, dalej obrywamy od  niego za złamanie zasady, to jeszcze cierpimy,bo odkryłyśmy wstrętną prawdę.

2

Odp: Czy sprawdzać komórkę chłopaka?

Przyznaję - sprawdzałam kilka razy jednemu. On mi też.
Nie chciałabym tego więcej robić i uważam, że nie powinno się tego robić, a moje poglądy na to kiedy można, a kiedy nie można, ewoluowały przez lata, choć zawsze uważałam to za niewłaściwe. Na dzień dzisiejszy, gdybym zauważyła, że facet nie zostawia swobodnie telefonu, wzbudziłoby to moje podejrzenia, tyle że usiłowałabym je sprawdzić inaczej, a gdyby nadal był podejrzany to... żegnam. Nie chcę być z kimś, komu nie ufam.
I nie chcę odczuwać potrzeby sprawdzania cudzej korespondencji, bo to świństwo i czułam się źle z tym, że kilka razy to zrobiłam, mimo że nie zrobiłam tego z czystej ciekawości, tylko wiedziałam, że coś ukrywa. Nie miało to nic wspólnego z wiernością, ale ze szczerością owszem.

Też znam przypadki, w których sprawdzanie telefonu przyniosło niezbity dowód niewierności. Znam też kogoś, kto szczyci się erotyczną korespondencją z wieloma naraz i ma blokadę w telefonie, żeby panna nie sprawdziła, ale także kogoś, kto pozwala swojej sprawdzać ile tylko razy chce, bo wie, że ją to uspokaja (była kiedyś zdradzana).

Ja sama pozwalam niektórym grzebać mi w telefonie, ale wiem, że przeglądają różne rzeczy, a nie czytają cudzych SMS-ów.

Podsumowując: jeśli widzę, że ktoś ma coś do ukrycia, a to widać po tym, czy zostawia na wierzchu telefon, jak reaguje gdy przychodzą wiadomości i czy odbiera przy mnie, więc jeśli tak, to tylko podsyca moją ciekawość i chęć poznania prawdy, ale tracę zainteresowanie taką osobą. To tylko ta adrenalinka, która pcha mnie do odsłaniania tajemnicy, taki bunt w środku i wewnętrzny głos przypominający mi, że mam prawo oczekiwać szczerości, a jeśli ktoś jest nieszczery - mam prawo dowiedzieć się prawdy na własną rękę. Dziś wolałabym zapytać niż grzebać, a faceta, który nie wzbudził mojego zaufania w wystarczającym stopniu, kopnąć w zad.

3

Odp: Czy sprawdzać komórkę chłopaka?

Ja jeszcze nie sprawdzałam nikogo w jego telefonie, ale gdybym miała naprawdę mocne podejrzenia to zapytałabym wprost zamiast się bawić w "detektywa"...

4

Odp: Czy sprawdzać komórkę chłopaka?

Lepiej złamać zasady i sprawdzić niż dać się oszukiwać w nieskończoność...

5

Odp: Czy sprawdzać komórkę chłopaka?

Ktoś powiedział: szukajcie a znajdziecie... Nieraz wyrwany z kontekstu SMS wcale nie musi być oznaką zdrady, dlatego lepiej obserwować czy facet nam nie kręci jak z nami rozmawia, a nie przeszukiwać mu telefon:)

6

Odp: Czy sprawdzać komórkę chłopaka?

A jeśli facet mówi jedno, a widać drugie? Mój kręcił. Nie chodziło o baby.

7

Odp: Czy sprawdzać komórkę chłopaka?

Każdy z nas czasem kłamie, nie wszystko chcemy ujawnić innym, może trzeba to uszanować...?

8

Odp: Czy sprawdzać komórkę chłopaka?

Chyba mi brakuje takiego zaufania,  zawsze podejrzewam, że druga strona coś ukrywa....

9

Odp: Czy sprawdzać komórkę chłopaka?

Niechcemisie-Właśnie,że czytają sms-y.
Jedno znajome małżeństwo rozwiodło się po sms-ie
jak kolega napisał do żony-buźka,
a to był tylko kolega. Za to żona nawet została pobita sad
Więc odeszła...

10

Odp: Czy sprawdzać komórkę chłopaka?

Ten mężczyzna ocenił drugiego według siebie, tzn. że sam by startował do koleżanki...

11

Odp: Czy sprawdzać komórkę chłopaka?

Na ile wiem, to tak było,że sam miał jakieś spotkania z koleżanką.

12

Odp: Czy sprawdzać komórkę chłopaka?

To się nawet dobrze dla niego złożyło, skoro żona odeszła to miał już wolną rękę:)

13

Odp: Czy sprawdzać komórkę chłopaka?

Przed odejściem żony to robił, a do żony uczepił się za 1 sms.

14

Odp: Czy sprawdzać komórkę chłopaka?

Hmmm osobiście nigdy nie sprawdzałam chłopaka komórki , poczty czy też gg chociaż do wszystkiego mam dostęp smile ufam mu chyba 100% i wiem że jeśli ma coś złego zrobić to i tak ja się prędzej czy później o tym dowiem. Ale u nas raczej panuje zasada że jeśli jedno z nas będzie miało 2 dość i coś przestanie sie układać pogadamy o tym i najwyżej rozejdziemy w zgodzie.

15

Odp: Czy sprawdzać komórkę chłopaka?

[quote=malinka]Każdy z nas czasem kłamie, nie wszystko chcemy ujawnić innym, może trzeba to uszanować...?[/quote]
Nie ujawniać to jedno, a kłamać to drugie. I o ile powinniśmy uszanować czyjąś prywatność, nawet w bliskim związku, to są sprawy, które wpływają na obie strony.
Niestety, jak się wchodzi w związek, to należy liczyć się z tym, że część tego, co było tylko nasze, stanie się wspólne.
Jeśli partner coś do mnie mówi, to mam prawo oczekiwać, że będzie to prawdą. Jeśli mnie oszukuje, to potrzebuję mieć na to dowód, nie tylko domysły. Nie życzę sobie, żeby ktoś mi łgał prosto w twarz, a jeśli próba porozmawiania o tym kończy się wykrętami, poradzę sobie bez łaski i dowiem się sama.

Kiedy chcę zachować coś tylko dla siebie, to wyjaśniam, że nie chcę o tym mówić. Kiedy ma to wpływ na partnera, ma prawo nalegać lub próbować mnie przekonać. Ale po co kłamać?

Subtellna, mi chodzi o to, że moi znajomi, którym daję do ręki swój telefon, nie czytają SMS-ów. Pozwalam im korzystać z internetu, grzebać w muzyce i zdjęciach.

16

Odp: Czy sprawdzać komórkę chłopaka?

Tak, czytałam to w Twoim poprzednim wątku.
Ale napisałam,ze czasem w ukryciu śledzi się smsy-y
w tym przypadku z przykrym zakończeniem, czyli awanturą i rozwodem.

17

Odp: Czy sprawdzać komórkę chłopaka?

Znajoma podejrzewała męża, wyczuwała zapach perfum, widziała na suszarce dwa kieliszki do wina i takie tam. Dowodu nie miała, dopóki nie sięgnęła do jego komórki. W sądzie się wyparł i dopiero kiedy sędzina powiedziała mu, że operator udostępni SMS-y i ze będzie go to kosztowało, przyznał się do tego, że esemesował z kochanką, a to, co mówi o treści SMS-ów żona, jest prawdą.

18

Odp: Czy sprawdzać komórkę chłopaka?

Z treści takich sms-ów to powstałaby niejedna powieść erotyczna, a  swoją drogą sędziowie  mają bardzo ciekawą pracę, jak służbowo czytają przedmiotowe akta sprawy rozwodowej:)

19

Odp: Czy sprawdzać komórkę chłopaka?

Telefon prawdę Ci powie tongue

[img]//uchwyconedwie.blog.pl/files/2015/03/7_sms.jpeg[/img]

20

Odp: Czy sprawdzać komórkę chłopaka?

To się zanosi na kryminał, dalszych SMS-ów nie było, bo już szukała noża żeby go zabić:)

21

Odp: Czy sprawdzać komórkę chłopaka?

Telefon, taki mały gadżet i jakim może być przyjacielem, prawda? hmm

22

Odp: Czy sprawdzać komórkę chłopaka?

Pomyłki SMS są okrutne.
Najadłam się raz strachu, bo pisaliśmy z Z. ostrzej. Napisałam erotyczny SMS, wysłałam i w tym momencie otrzymałam raport z innego numeru. Krew mi z twarzy odpłynęła... a okazało się, że SMS wysłałam tam gdzie trzeba, tylko akurat w tym momencie przyszedł raport za zupełnie inny SMS big_smile

23

Odp: Czy sprawdzać komórkę chłopaka?

Oj uważaj, telefon mówi prawdę, taki wykrywacz kłamstw.

24

Odp: Czy sprawdzać komórkę chłopaka?

Zawsze mogłabyś powiedzieć , że to młodsze rodzeństwo dobrało Ci się do telefonu i zrobiło taki żart...  najważniejsze to nie tracić głowy jak już się mleko wylało smile

25

Odp: Czy sprawdzać komórkę chłopaka?

Umieć kłamać, to też sztuka big_smile