1

Temat: Gdzie jeździcie na wypoczynek nad wodę?

Ja zwykle jeżdżę na Mazury, ale może macie jakieś sprawdzone miejsca poza nimi, gdzie można popływać łódką i zresetować się wśród szumu wody?

2

Odp: Gdzie jeździcie na wypoczynek nad wodę?

Teraz już nigdzie, ale kiedyś...
Jak byłam mała bardzo modne były w moim mieście wypady nad rzekę Łęg w trzech różnych, popularnych i obleganych przez wypoczywających ludzi miejscach: Jamnica, Burdze, Krawce. To takie miejscówki na jednodniowy pobyt, na ogniska, grille, opalanie, pluskanie się z dzieciakami.

Nad głębszą wodę jeździliśmy do Radawy: rzeka dla wędkarzy, a strzeżone kąpielisko dla lubiących poopalać się, popływać, podryfować na materacach. Kąpielisko przystosowane dla dzieciaków, jakaś zjeżdżalnia, wydzielona płycizna. Oczywiście toalety, ratownik, sklepiki itd. Były też kajaki i pontony. Trochę ośrodków wypoczynkowych i domki letniskowe, pole namiotowe. Spędzaliśmy tam zwykle dwa tygodnie.

Radawa jest w powiecie jarosławskim na Podkarpaciu. Mikroklimat w okolicy porównywany jest z nadmorskim, ma wysokie stężenie jodu w powietrzu, więc od XVI wieku zjeżdżali tam kuracjusze.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2015-06-29 13:03:10)

3

Odp: Gdzie jeździcie na wypoczynek nad wodę?

Nie trzeba jechać aż na Mazury, żeby pobyć nad jeziorem, już za Łęczycą zaczyna się pojezierze kujawskie, ja bywam latem w Chodeczu smile

4

Odp: Gdzie jeździcie na wypoczynek nad wodę?

Uwielbiam Mazury! Prawdą jest jednak, że wszędzie można znaleźć jakąś wodę nad którą można wypocząć, nawet w mieście.

5

Odp: Gdzie jeździcie na wypoczynek nad wodę?

Ja ze swej strony polecam Iławę, niewymagające wody, idealne do żeglowania dla relaksu wink
[img=Iława]http://www.ilawa.pl/ilawa_pl/uploads/2012/06/jeziorak1-300x199.jpg?55464e[/img]

6

Odp: Gdzie jeździcie na wypoczynek nad wodę?

Dużo jest też takich miejsc w centralnej Polsce, choćby Zegrze i tamtejszy zalew, polecam!

7

Odp: Gdzie jeździcie na wypoczynek nad wodę?

W ostatnich latach uciekam jedynie zaraz za miasto nad pobliską rzekę wijącą się między polami i lasami. Cisza, spokój, świeże powietrze i jest zasięg big_smile Co prawda nie da się popływać, bo jest zbyt płytko, ale wspaniale jest odpoczywać w takim miejscu. Można pochodzić po wodzie, poleżeć na trawie smile

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2019-04-05 02:32:38)

8

Odp: Gdzie jeździcie na wypoczynek nad wodę?

Prosta sprawa, a tyle daje przyjemności:)

9

Odp: Gdzie jeździcie na wypoczynek nad wodę?

Taaak... to zaskakujące, ile takie proste rzeczy mogą dawać przyjemności. Nie trzeba pieniędzy, nie trzeba zbyt wiele czasu, można w pojedynkę, we dwoje, w grupie smile W weekendowe letnie dni najlepsze miejsca są pozajmowane, ale krzewy i drzewa sprawiają, że można się całkiem blisko innych ludzi rozłożyć, nie przeszkadzając nikomu. Fajnie, że są jeszcze takie miejsca, z których może korzystać każdy.

10

Odp: Gdzie jeździcie na wypoczynek nad wodę?

Super jest nad Zalewem Zegrzyńskim!

11

Odp: Gdzie jeździcie na wypoczynek nad wodę?

Tylko na Mazury i Kaszuby....