26

Odp: Osadzający się kamień

[quote=subtellna]
A jak dokładnie wyczyścić czajnik na zewnątrz?
Chodzi mi o taki z gwizdkiem.[/quote]
Mleczko wybielające Cif (w niebieskim opakowaniu).

27

Odp: Osadzający się kamień

Jutro kupię i napiszę jaki efekt czyszczenia mleczkiem Cif smile

28

Odp: Osadzający się kamień

U mnie niezły. W ogóle ten preparat całkiem nieźle się sprawdza. Swojego czasu wydawało mi się, że z takich ogólnodostępnych produktów najlepszy jest Cillit Bang, ale ten Cif go przebił.

29

Odp: Osadzający się kamień

Super Olusia smile
A co polecisz na dokładnie wyczyszczenie wanny?
Mam jakieś smugi, może to z powodu złej jakości wanny.
Mieszkam w bloku i sama jej nie kupowałam.

30

Odp: Osadzający się kamień

Chodzi Ci o takie rdzawe zacieki na spodzie wanny? U mnie takie coś się zrobiło w miejscu, gdzie czasem zostawało trochę wody. Nie udało mi się tego do końca doczyścić, trochę zeszło tym Cifem.
Kiedyś teściowa dała mi taki super środek, o istnieniu którego wcześniej nie wiedziałam. Niestety nie pamiętam nazwy (coś jakby kamień do czyszczenia?). Wyglądał bardzo niepozornie, w szarym, niewysokim, okrągłym opakowaniu. Była to taka pasta, którą należało nałożyć na ścierkę, delikatnie zwilżyć i czyścić. Lśniło po tym, że hej. Będę musiała podpytać teściowej, gdy się z nią zobaczę kolejny raz.

31

Odp: Osadzający się kamień

Nie Olusia. Wanna jest taka jakby szara trochę ze smugami, taka jakby była brudna.

32

Odp: Osadzający się kamień

Na razie spróbuj wspomnianym mleczkiem smile

33

Odp: Osadzający się kamień

Czy to takie niebieskie?

34

Odp: Osadzający się kamień

Dokładnie smile

35

Odp: Osadzający się kamień

Dziś biorę się do szorowania. Dziękuję Oluśka smile

36

Odp: Osadzający się kamień

Nie ma sprawy, mam nadzieję, że będziesz zadowolona. Ja jestem (choć wiadomo, że wszystkiego po latach na błysk się już nie doczyści).

37

Odp: Osadzający się kamień

Upss... Trochę przez chorobę, trochę przez lenistwo, to jest trochę zaniedbane tongue

38

Odp: Osadzający się kamień

Skąd ja to znam big_smile Oby do kolejne remontu, hihi smile

39

Odp: Osadzający się kamień

A jakby tak czyścić teraz częściej, to jest szansa żeby większość, jeśli nie całość zniknęła?

40

Odp: Osadzający się kamień

Przede wszystkim trzeba sprawdzić czy na Twoje konkretne zanieczyszczenia dany preparat się sprawdzi. Jeśli tak, to powinno być dobrze. Natomiast z doświadczenia wiem, że pewnych zabrudzeń nie da się już wyczyścić na 100%.

41

Odp: Osadzający się kamień

Już trochę sprawdziłam mleczka, które mi poleciłaś.
Trochę wyczyściłam, ale część zostało.

42

Odp: Osadzający się kamień

Następnym razem nałóż je na zabrudzenie i zostaw na 15 min, a potem szoruj, może będzie lepiej.

43

Odp: Osadzający się kamień

Dobrze, spróbuję, dziękuję za cenną poradę smile
Czy nałożyć dużo bezpośrednio z butelki, czy z gąbki?

44

Odp: Osadzający się kamień

Z butelki. Potem wyszoruj czymś ciut twardszym niż gąbka (tzn. np. tą wierzchnią stroną myjki do naczyń).

45

Odp: Osadzający się kamień

A co polecisz na kamień Olusiu? smile

46

Odp: Osadzający się kamień

W czajniku? Kwasek cytrynowy. W pralce? Pewien niemiecki środek, który ostatnim razem wypróbowałam. Nie pamiętam nazwy, ale jeśli będziesz chciała, to poszukam.

47

Odp: Osadzający się kamień

W łazience, przy kranach.

48

Odp: Osadzający się kamień

Próbowałaś Cillitem? Jest chyba specjalna odmiana do kamienia i rdzy. Aczkolwiek jeśli warstwa jest gruba, to może sobie nie poradzić...

49

Odp: Osadzający się kamień

Nie jest gruba, spróbuję jak dobiorę się do sprzątania wink

50

Odp: Osadzający się kamień

Najlepiej to zainwestować w dzbanki oraz filtry do wody , są bardzo skuteczne i pozbędziesz się kamienia raz na zawsze. Ja sama kiedyś miałam i woda była naprawdę pyszna, więc nie musiałam wydawać pieniędzy i kupować sklepową tylko piłam sobie tą z cytrynką.

Ostatnio edytowany przez Werka89 (2015-07-12 10:58:22)