1

Temat: Ból zęba nocą

Zauważyłam, że mnie zawsze ząb boli w nocy - czy to jest jakiś niepokojący objaw, czy po prostu zbieg okoliczności?

2

Odp: Ból zęba nocą

Niestety niepokojący sad

Ząb, który boli w nocy zapewne kwalifikuje się do leczenia kanałowego. Taki ból może nasilać się w pozycji leżącej, nie tylko nocą. Świadczy o zapaleniu miazgi.
Wiem o tym od dentystki, to samo piszą na forum dentystycznym i w artykułach w sieci, więc w pełni wiarygodna informacja.

Od dawna Cię tak boli? I czy bardzo? Jak opisałabyś ten ból?

Bo wiesz... jeśli odczuwasz ból nocą i nad ranem, wstajesz i się uspokaja, to może zaciskasz zęby na tle nerwowym i duży nacisk sprawia, że któryś ze słabszych ząbków pobolewa. Rano rozluźniasz szczękę i wszystko wraca do normy.
Mimo wszystko uważam, że powinnaś pokazać to dentyście. Jeśli to miazga, nie wolno czekać.

3

Odp: Ból zęba nocą

Jak dotąd miałam tak z 5 razy  w ciągu tego roku... nie jest to silny ból, ale taki, że spać się nie da.... raczej myślę, że po prostu mam pecha, ze nie boli w dzień, tylko w nocy... i raczej nie zaciskam zębów mocno...

4

Odp: Ból zęba nocą

Dziwne. Chyba gdyby działo się coś poważnego, to bolałby Cię przez kilka nocy pod rząd, a nie od czasu do czasu, choć... mnie nieco pobolewał ząb rano i tylko rano i nie był to żaden ból, który trzeba było łagodzić tabletką. Odczuwałam go jedynie przez chwilę po otworzeniu oczu i znikał sam z siebie. Bardziej dyskomfort niż ból jako taki. Okazało się jednak, że pod wypełnieniem zrobiła się dziura! Tak, właśnie pod wypełnieniem i z wierzchu nie było nic widać. Nie poszłam z tym do dentysty, bo co mu miałam powiedzieć - boli ale nie boli i nic nie widać? jakiś czas później przyszło mi bardzo przez tego zęba cierpieć i przejść dwie kuracje antybiotykiem.

5

Odp: Ból zęba nocą

Jeśli to  nie jest mocny ból, to może faktycznie ma związek z pozycją leżącą? Idź do dentysty, niech się wypowie...

6

Odp: Ból zęba nocą

Moje doświadczenia są takie, że im częściej ząb boli w nocy, tym bardziej pilne jest leczenie, a być może nawet kanałowe

7

Odp: Ból zęba nocą

Zawsze mam pod ręką antidol. Jedyne co dziala na mnie.

8

Odp: Ból zęba nocą

Polecam zgłosić się jednak do dentysty, ząb może wymagać leczenia. Z nieleczonymi zębami robi się wielki problem w przyszłości więc radziłabym nie bagatelizować tego. Jeśli ból jest nie do wytrzymania polecam doraźnie tabletki . Działa na bardzo silne bóle i dostaniesz go bez recepty.

9

Odp: Ból zęba nocą

Ja również miewałam problemy z bólem zęba i już miałam dość życia na przeciwbólowych sad Okazało się, że to nic wielkiego i szybko mi ten problem wyleczono.

10

Odp: Ból zęba nocą

Jak ząb boli to to raczej nie jest drobny problem. Małe ubytki nie bolą, a nadwrażliwość raczej nie pojawia się w nocy, kiedy nie jemy i nie pijemy. Ból w nocy może być od zaciskania szczęki, z czasem może to powodowować tez bóle głowy i powinno się to leczyć. Albo co gorsza może być potrzebne leczenie kanałowe, więc ja bym się koniecznie wybrała do dentysty, a tak jednorazowo weź leki przeciwbólowe, np gardan, jest silniejszy niz inne środki bez recepty, mi zawsze szybko pomaga

11

Odp: Ból zęba nocą

Dziś w nocy mnie właśnie bolał i nawet trochę krwawił, tylko mam wrażenie że to bardziej dziąsło niż sam ząb był przyczyną...

12

Odp: Ból zęba nocą

Z dwojga złego to rzeczywiście lepiej leczyć dziąsło niż zęba, ale tego też nie lekceważ.

13

Odp: Ból zęba nocą

Czasem  boli bo gdzieś zalega jedzenie, warto nitkować zęby wieczorem.