1

Temat: Zwierzę a charakter człowieka

Co wybór zwierzęcia mówi o charakterze człowieka, czy może to w jakiś sposób opisywać jego osobowość? Czy ludzie wybierający rybki są zimni, nieprzywiązujący się do innych, a właścicieli psów można określić jako czułych, oddanych, poświęcających się innym? To prawda, czy stereotyp?

2

Odp: Zwierzę a charakter człowieka

Ja mam chomika - ale czy to znaczy, że lubię wszystko chomikować? big_smile
Myślę, że wybór zwierzaka to rzecz gustu, jednych uspokajają rybki, a innych głaskanie psa czy kota

3

Odp: Zwierzę a charakter człowieka

Ha ha dokładnie big_smile Ja jakoś nie wierzę w te porównania ale z tymi rybkami to prawda. Niesamowicie uspokajają. Wystarczy popatrzeć na nie przez kilka minut i od razu człowiek lepiej się czuje. Mój kuzyn ma takie wielkie akwarium i bardzo lubię na nie patrzeć.
Sama chciałabym mieć rybki. Zaczęłam nawet przeglądać filtry do akwarium na [url]http://allezoo.com.pl/647-Filtry-do-akwarium[/url] Nie wiem tylko czy będę miała czas na zajmowanie się nimi. Niby mówi się, że rybki są nie wymagające. A to niestety nie prawda trzeba przy nich wykonywać bardzo duzo czynności, które są czasochłonne.

4

Odp: Zwierzę a charakter człowieka

Moja koleżanka ma szczura i co na to powiecie? jaki ma charakter?

5

Odp: Zwierzę a charakter człowieka

Nie wybierałam zwierzaka pod typ swojego charakteru a pod możliwości. Chciałam mieć psa ale nie mogłam sobie na niego pozwolić więc żeby zobaczyć czy będę odpowiedzialną "pancią" kupiłam chomika. Gdy biedna odeszła do chomiczego nieba wzięłam od sąsiadki kociaka bo tęskniłam za zwierzątkiem. Ale zgadzam się z tym że zwierze może mieć charakter jak właściciel co jest kwestią wychowania.

6

Odp: Zwierzę a charakter człowieka

Mojemu niepokornemu charakterowi odpowiadają tylko niezależne koty, dlatego na psa nigdy się nie zdecyduję

7

Odp: Zwierzę a charakter człowieka

Ja mam kota i tak jak Florax - cenię jego i swoją niezależność smile

8

Odp: Zwierzę a charakter człowieka

ja wybrałam koto pod kątem jego charakteru. Miałam do wyboru 2: bardzo zywiolowy lub spokojny. wybralam spokojniejszego, zeby mi w mieszkaniu nie psocił

9

Odp: Zwierzę a charakter człowieka

Dla spokojnego człowieka to odpowiedniejszy będzie pies, nie jest taki absorbujący jak kot...

10

Odp: Zwierzę a charakter człowieka

Niektóre rasy kotów są tak leniwe że nadają się nawet dla osób kompletnie nie lubiących aktywności. No i nie trzeba z nimi wychodzić na spacer.

11

Odp: Zwierzę a charakter człowieka

Duże psy potrzebują aktywności więc nie są dla domatorów ....