1

Temat: przyszłość przeszłość czy teraźniejszość

Współczesne czasy nie pomagają nam w zaprzestaniu myślenia. Zawsze musimy być "szybko", wszędzie "pierwsi", nieustannie biegniemy przed siebie, do przyszłości. Ale po co tak gnamy, czy spieszy nam się do starości? Jaki etap według Was jest najcenniejszy w życiu ludzkim i dlaczego?

2

Odp: przyszłość przeszłość czy teraźniejszość

Dla mnie  najcenniejsze jest to, co tu i teraz, staram się nie rozpamiętywać przeszłości, bo i tak jej nie zmienię, ani nie martwić się przyszłością, która jakoś musi się ułożyć...

3

Odp: przyszłość przeszłość czy teraźniejszość

Też wychodzę z założenia, że powinno się żyć tu i teraz, cieszyć się każdym dniem i każdą chwilą, choć jest to naprawdę ciężkie przy dzisiejszych realiach. Przeszłości nie warto rozpamiętywać, bo to nic nie zmieni. A to co planujemy w przyszłości i tak się zmieni, bo los zawsze płata figle.

4

Odp: przyszłość przeszłość czy teraźniejszość

Miałam taki okres w życiu, że żyłam przeszłością, której bardzo mi brakowało. Nie było to dobre, bo przez to straciłam wtedy swoją codzienność. Dziś wiem, że nie było warto to rozpamiętywać. Teraz snuje plany na przyszłość i dążę do nich sukcesywnie.

5

Odp: przyszłość przeszłość czy teraźniejszość

Jojka86, brawo smile

Jak dla mnie to trudne pytanie. Za mało myślę o przyszłości i nieco zbyt naznaczona jest teraźniejszością, a teraźniejszość z kolei nadpsuta przeszłością, z której wynika. Taki mam okres depresyjny trochę od czasu zakończenia szkoły.

6

Odp: przyszłość przeszłość czy teraźniejszość

Przeszłość zostawiłam za sobą ,teraźniejszość jest średnio ciekawa ,ale przyszłość zaczęła się otwierać przede mną ,jestem dobrej nadziei .

7

Odp: przyszłość przeszłość czy teraźniejszość

Jak to się wszystko zmienia smile Coraz mniej przeszłości jest w moim życiu smile Przyszłość niepewna, ale jest lepiej, niż było.
Czy naprawdę przeszłość jest aż tak szkodliwa, skoro bez niej jest dużo lepiej?

8

Odp: przyszłość przeszłość czy teraźniejszość

Ja żyję tym co teraz i trochę też wybiegam myślami w przyszłość, bo nowy rok za pasem i trzeba sobie postanowić jakieś zmiany wink

9

Odp: przyszłość przeszłość czy teraźniejszość

Wpadłam trochę w taki systemowy ciąg i życie z dnia na dzień. Przeszłość przestała mieć jakiekolwiek znaczenie, na planowanie przyszłości nie mam siły, a dnia dzisiejszego nigdy w pełni nie wykorzystuję...
Smutno mi przez to, bo życie tak szybko mija...

10

Odp: przyszłość przeszłość czy teraźniejszość

Teraźniejszosc. Przeszlosc nie ma znaczenia, przyszlosc jest niejasna.

11

Odp: przyszłość przeszłość czy teraźniejszość

Istnieje tylko teraz, ale ciężko jest działać teraz jeżeli nie zaplanujemy przyszłości. Generalnie można rzucać takimi banałami w tym temacie i to bez końca.

12

Odp: przyszłość przeszłość czy teraźniejszość

Ja nie myślę o tym co było, raczej żyję z myślą o przyszłości, to co robię to ma mieć dobre efekty za miesiąc czy rok. Na tym się skupiam.

13

Odp: przyszłość przeszłość czy teraźniejszość

W moim życiu zaczęło się wielkie TERAZ big_smile I to jest zachwycające! Tyle się dzieje, że przestaję wreszcie rozpamiętywać przeszłość. Ciążą mi oczywiście decyzje z przeszłości, a jeszcze bardziej pewne zaniedbania, zwłaszcza zdrowotne, ale kiedy nie oglądam się za siebie, zaczynam widzieć, że przede mną jeszcze coś jest. Wreszcie.

14

Odp: przyszłość przeszłość czy teraźniejszość

A ja skupiam się na przyszłości, mam teraz okres planowania:)

15

Odp: przyszłość przeszłość czy teraźniejszość

Jakieś długoterminowe plany? smile

16

Odp: przyszłość przeszłość czy teraźniejszość

Całoroczne właściwie:) Nowa praca, przeprowadzka, wszystko trzeba ogarnąć po kolei...