1

Temat: kiedy się przedawnia odszkodowanie?

Witam kochane dziewczyny smile

Chciałabym się Was poradzić...może któraś to przerabiała lub wie zawodowo...po jak długim czasie od wypadku można się jeszcze strać o odszkodowanie?!?
Dokładnie chodzi mi o takie odszkodowanie powypadkowe, które wypłacają poszkodowanemu potrąconemu przez samochód.
Czy macie wiedzę, gdzie trzeba się udać po stosowne dokumenty i gdzie je złożyć. Dodam tylko, że mam dane sprawcy i informację gdzie miał wtedy zawartą polisę.
Oczywiście jeśli 3 lata, które już upłynęły, to nie jest za długi okres hmm

2

Odp: kiedy się przedawnia odszkodowanie?

Firmy które się w tym specjalizują, twierdzą, że nawet po 20 latach można się ubiegać o odszkodowanie, a dobry prawnik może tu zdziałać cuda:)

3

Odp: kiedy się przedawnia odszkodowanie?

Witaj, wiesz co 3 lata to wydaje mi się, że jest długi okres, ale firmy,które specjalizują się w odszkodowaniach powypadkowych powinny poradzić sobie w Twojej sytuacji. Najlepiej poszukać w internecie. W wielu firmach papiery wypadkowe wystarczy wysłać drogą elektroniczną, to jednak spora oszczędność czasu, bo nie musisz nigdzie jeździć. Pozdrawiam.

4

Odp: kiedy się przedawnia odszkodowanie?

No właśnie też ostatnio słyszałam, że po wielu latach można dalej ubiegać się o odszkodowanie. Nie pytajcie mnie co znaczy "Po wielu latach", bo nie wiem. Słyszałam, że ktoś zwrócił się do firmy znalezionej zresztą w necie, z papierami z wypadku 5 lat temu i wywalczyli mu odszkodowanie. Firma wzięła dużą prowizję, ale i tak się bardzo opłacało. Próbować trzeba.

5

Odp: kiedy się przedawnia odszkodowanie?

Wydaje mi się, że ustawowo to właśnie okres trzech lat jest zapisany, żeby starać się o odszkodowanie powypadkowe. Wzięli pod uwagę, że nie wszyscy po nieszczęśliwym zdarzeniu losowym od razu ubiegają się o odszkodowanie i wydłużyli ten okres właśnie o chyba maksymalnie trzy lata, ale musiałabyś się dokładnie dowiedzieć, bo głowy nie dam sobie uciąć:-)

Ostatnio edytowany przez Ogorkowa (2015-06-18 11:48:48)

6

Odp: kiedy się przedawnia odszkodowanie?

kurcze wydaje mi się że takie odszkodowanie musi być załatwione jak najszybciej i nie można czekać wiecznie. Po takim wypadku musi być komisja orzekająca stan fizyczny po takim wypadku. A np po kilku lat ciężko stwierdzić co się stało i jakie powstały uszkodzenia. Ale to moje zdanie. Najlepiej zapytaj w firmach prowadzących takie sprawy co i jak.

7

Odp: kiedy się przedawnia odszkodowanie?

Są takie firmy, które obiecują, że egzekwują nawet po 20 latach, tylko nie wiadomo, czy coś zobaczysz z tych pieniędzy...

8

Odp: kiedy się przedawnia odszkodowanie?

hmm a nie powinno się tego od razu zgłosić? Nie chce mi się wierzyć, że można o tak po 20 latach się zgłosić, przecież już może nawet dana firma nie istnieć wink Tak czy siak nie zaszkodzi skonsultować się z specjalistami z zakresu dochdozenia odszkodowań.

9

Odp: kiedy się przedawnia odszkodowanie?

Najlepiej załatwiać takie rzeczy od razu, kontaktując się z ubezpieczycielem osoby, która była sprawcą stłuczki. Sama byłam ostatnio w podobnej sytuacji i naprawę bezinwazyjną wgnieceń pokryła w całości firma ubezpieczeniowa.

10

Odp: kiedy się przedawnia odszkodowanie?

Dobrze byłoby jesli jesteś ubezpieczona to zadzwonić do ubezpieczyciela i zapytać. Bo może bez walki oakzac się, ze nadal ci cos takiego przysługuje. Ja mam ubezpieczenie  i zazwyczaj jak mam pytania i dzwonie na infolinię to mi odpowiedaja dość rzeczowo. Spróbowac nie zaszkodzi.

11

Odp: kiedy się przedawnia odszkodowanie?

przed sądem cywilnym można dochodzić roszczeń od innej osoby bezterminowo

12

Odp: kiedy się przedawnia odszkodowanie?

A czy w ramach odszkodowania można naprawić auto kompleksowo? Ubezpieczyciel nie wziął tego pod uwagę, że zniszczenia są bardziej rozległe i nie wiemy czy jest w ogóle sens odwoływać się od tej decyzji.

13

Odp: kiedy się przedawnia odszkodowanie?

Ugodowa, ja bodajże dwóch i pół roku starałam się o odszkodowanie.
Sprawca nie poczuwał się do winy i proces w sądzie sporo trwał i dopiero jak się skończył to zabrałam się za odszkodowanie, bo wcześniej zupełnie nie miałam do tego głowy. Też wydaje mi się, że na odszkodowanie jest więcej niż trzy lata.
Samemu jak się nie zna na wszystkich kruczkach prawnych etc to jest bardzo trudne żeby wywalczyć jak najwięcej. Byłam spokojniejsza, że załatwia za mnie to ktoś, kto się na tym zna.

14

Odp: kiedy się przedawnia odszkodowanie?

Uzyskanie odszkodowania to droga przez mękę i koszty, które zjadają jego dużą część, o ile oczywiście wygra się tę sprawę

15

Odp: kiedy się przedawnia odszkodowanie?

Wszystko chyba zależy od umowy.

16

Odp: kiedy się przedawnia odszkodowanie?

Jeśli masz wątpliwości co do tego czy nadal należy Ci się odszkodowanie, to koniecznie zgłoś się do firmy. Pracują tam specjaliści (prawnicy), którzy na pewno Ci pomogą w uzyskaniu wysokiego odszkodowania. Będą Cię reprezentować w kontaktach z ubezpieczycielem i jak będzie trzeba to przed sądem.

17

Odp: kiedy się przedawnia odszkodowanie?

Najlepiej zadzwonić do firmy od odszkodowań. Oni tam odpowiedzą ci na to pytanie. Poza tym mogą też zająć się odzyskaniem odszkodowania.  Są w tym dobrzy.

18

Odp: kiedy się przedawnia odszkodowanie?

a nie masz tego ustanowionego w umowie?

19

Odp: kiedy się przedawnia odszkodowanie?

Czasem jest to 3 lata, a czasem 10. Wszystko zależy od okoliczności. Faktycznie skontaktuj się z jakąś firmą. Może zajmą się twoją sprawą.

20

Odp: kiedy się przedawnia odszkodowanie?

Są firmy co obiecują wywalczyć odszkodowanie nawet za wypadki z lat 90, więc nie zawsze to się tak szybko przedawnia...

21

Odp: kiedy się przedawnia odszkodowanie?

Niektóre - z tytułu wypadków oczywiście - przedawniają się po 3 latach, a niektóre po 10. Faktycznie najlepiej skontaktować się , przedstawić im dokumenty i zobaczyć co i jak.

22

Odp: kiedy się przedawnia odszkodowanie?

Jeśli chcesz wystąpić o odszkodowanie i dowiedzieć się czy w ogóle jest jeszcze możliwość starania się o nie to wydaje mi się, że powinnas zgłosić się do firmy odszkodowawczej. Moja koleżanka po wypadku komunikacyjnym ubiegała się o wyższą sumę i właśnie pomógł jej doradca. Sprawa, mimo że trwala prawie rok, skończyla się dla niej pomyślnie- chyba warto zdecydować się na pomoc profesjonalistów.

23

Odp: kiedy się przedawnia odszkodowanie?

ja nie mam pojęcia, wydaje mi się że jest to kwestia do przedyskutowania z radcą prawnym.

24

Odp: kiedy się przedawnia odszkodowanie?

To może zależeć od danej sprawy, czasem można uzyskać odszkodowanie i po 20 latach

25

Odp: kiedy się przedawnia odszkodowanie?

> perelka1 napisał/a:

> ja nie mam pojęcia, wydaje mi się że jest to kwestia do przedyskutowania z radcą prawnym.
Tylko, że radca prawny bierze kasę z góry, a firma z dołu. Analiza sprawy jest u nich bezpłatna.