1

Temat: Aplikacje na urządzenia mobilne

Z jakich korzystacie aplikacji w telefonach, tabletach i właściwie o PC też zapytam?
Które według Was są przydatne, a które odradzacie?

I jeszcze bardziej konkretne pytanie: co polecacie do e-booków?
Na kompie mam Calibre i jest ok, choć rzadko korzystam, a w telefonie zainstalowałam Aldiko, bo doszukałam się najlepszych opinii, tyle że jak się okazało, nie czyta plików mobi. Czy jest coś fajnego, co obsługuje sporo formatów, między innymi mobi?
Nie chce instalować jednej apki do mobi, innej do EPUB itd., bo to bez sensu sad

2

Odp: Aplikacje na urządzenia mobilne

Mam ten sam problem z Aldiko... A w telefonie, jak jestem w podróży to często korzystam z aplikacji Polska Niezwykła, no i z Line Deco, tam są fajne tapety i ikonki:)

3

Odp: Aplikacje na urządzenia mobilne

Muszę sprawdzić koniecznie tę aplikację Polska Niezwykła. Ja na smartfonie mam wiele aplikacji: Endomondo, Listonic, Mój kalendarzyk, Money Zoom, Hydro.

4

Odp: Aplikacje na urządzenia mobilne

Też ja od razu obczaiłam smile

Cóż, ja korzystam w zasadzie z niewielu pobranych:
- oczywiście [b]Spotify[/b] (zarówno na komputerze jak i smartfonie)
- [b]Fb Messenger[/b] (jaka szkoda, że nie ma już tej aplikacji na PC, bo uwielbiałam z niej korzystać i była duuuuużo dużo lepsza niż ta na telefony)
- na komórce [b]Player[/b] (TVN)
- wielka szkoda, ze MS Outlook na Androida jest wadliwy, bo na komputerze już się bez niego nie obywam.

Ze standardowych dla Androida oczywiście Dysk Google i Zdjęcia Google.
Apki Google ciągle trzeba aktualizować, wkurzające.

Wciąż szukam czegoś do e-booków.

Dobre oceny zbiera aplikacja do bezpłatnej nauki języków obcych Duolingo. Miał ktoś z tym styczność?

5

Odp: Aplikacje na urządzenia mobilne

Kompa mam przede wszystkim do obróbki zdjeć, muzyki, filmów itp wink no i do gier big_smile

natomiast telefon: przynajmniej te które korzystam lub korzystałam"
endomondo-kontrola aktywności
różowe lusterko-kontrola wagi i przypomnienie o pigułkach
kilka gierek

6

Odp: Aplikacje na urządzenia mobilne

Wściekłam się... weszła nowa wersja Zdjęć Google.
Porażka!
jedyny plus to to, że aplikacja jest w tej chwili niezależna od Google +, ale jak dla mnie wprowadzone zmiany sprawiły, że stała się bezużyteczna, a była jedną z tych, z których korzystam najczęściej sad

Po pierwsze: zabrali wszystkie funkcje do obróbki zdjęć, których używałam sad Z tych, które zostały korzystam tylko z JEDNEJ! Przycinanie. Tylko tyle mi zostawili!
Nie ma opcji selektywnego poprawiania. Korzystałam z niej rozjaśniając niektóre części zdjęcia, była bardzo potrzebna. Nie ma wielu innych potrzebnych, takich jak zwiększanie ziarnistości czy cieni i kilku innych.
Poprzednia wersja miała wiele rodzajów winiet i odcieni do cieniowania, ta ma jedną winietę, odcieni żadnych.

Po drugie: mocno ograniczyli ilość efektów, przy czym spośród tych, które teraz są dostępne, może 2 nadają się do użycia. Nie ma nawet sepii!!!!! Nie spotkałam się jeszcze z edytorem zdjęć, który nie posiada takiego efektu.

Po trzecie: bardzo kiepski interfejs. Poprzedni był wspaniały i wygodny w obsłudze. Pionowy ruch prowadził do wybierania opcji jasności, ziarnistości, cieni, natężenia koloru, wyostrzania itd., a poziomy ruch je regulował (+/-). W tej chwili wielu z tych funkcji nie ma, a te, które zostały, reguluje się suwaczkiem.

Po czwarte: robiąc zdjęcie aparatem w smartfonie mogłam od razu przejść do jego edycji w aplikacji Zdjęcia Google, a  w tej chwili na moim modelu (bo nie wiem czy na każdym) apka służy jedynie do oglądania i udostępniania zdjęć. Żeby je edytować muszę wyjść z aparatu i wejść do aplikacji. sad

JESTEM WŚCIEKŁA.

7

Odp: Aplikacje na urządzenia mobilne

WhatsApp - najlepsza aplikacja smile

8

Odp: Aplikacje na urządzenia mobilne

WhatsApp. Widzę, że wszyscy z niej korzystają, ale nie bardzo wiem, w czym jest lepsza od Messengera. Ktoś może mnie uświadomić co do różnic i zalet?

Dziś testowałam Outlook dla Androida i jestem załamana sad Korzystam z niego na co dzień na komputerze i większych zastrzeżeń nie mam. Właściwie mam tylko jedno jedyne, bo poza tym jest bardzo wygodny i prosty w obsłudze, doskonale radzi sobie z przesiewaniem SPAM-u.
Obsługa kont pocztowych bezpośrednio na www nie daje możliwości odcedzenia e-maili od reklam narzuconych przez Onet czy Interię, natomiast Outlook jest w tym mistrzem. Z tej właśnie przyczyny bardzo chciałabym móc korzystać z niego w smartfonie.
Niestety... albo ja totalnie tego nie ogarniam, albo ogarnąć się tego nie da.

Po pierwsze, nie mogę otworzyć linków z wiadomości, a po co mi program pocztowy, skoro i tak będę musiała wchodzić na pocztę poprzez przeglądarkę?
Po drugie, taka wiadomość wpadająca do skrzynki ląduje mi w trzech folderach: Inbox, Zaplanowane, Archiwum. W tych dwóch ostatnich wiadomości chyba powinny być umieszczane na życzenie, a nie automatycznie. hmm Po co mi jedna wiadomość w trzech miejscach?
Po trzecie, bardzo wolno docierają maile od momentu ich wysłania.
Wściekłam się i usunęłam te aplikację.

Czy aktualna wersja jest naprawdę o kant tyłka strzaskać, czy czegoś nie załapałam???

9

Odp: Aplikacje na urządzenia mobilne

Nie wiem właśnie jaka jest różnica. Chyba po prostu WhatsApp mogą mieć osoby nieposiadające Facebooka.

10

Odp: Aplikacje na urządzenia mobilne

Teraz już Messenger też nie wymaga. Wzięli się za to. Messenger nie wymaga konta Fb, a Google Zdjęcia konta Google +, a to wszystko dzięki ostatnim aktualizacjom. Niewykluczone jednak, że jest tak jak piszesz i do tej pory to była jedyna różnica i to by tłumaczyło taką popularność WhatsApp.

11

Odp: Aplikacje na urządzenia mobilne

Coraz więcej ludzi rezygnuje z Fb jako dobrowolnego poddania się inwigilacji, więc nic dziwnego, że i inne koncerny nie chcą tracić  na tym...

12

Odp: Aplikacje na urządzenia mobilne

Ja się nie czuję inwigilowana. Nie ukrywam tego co lubię, a udostępniam tylko te informacje, którymi chcę się dzielić. Za to usługi Google to prawdziwe szpiegostwo. sad

13

Odp: Aplikacje na urządzenia mobilne

Co polecacie do słuchania muzyki?
Zrezygnowałam z mobilnego Spotify, choć na komputerze w dalszym ciągu jest to dla mnie aplikacja numer jeden.
Zamiast niego na komórce słucham muzyki na SoundCloud - jest wspaniała, poznałam dzięki niej kilka utworów, w których zakochałam się bez pamięci, ale:
- pożera bardzo dużo pamięci i trzeba ciągle czyścić te złogi danych
- niektóre utwory są dostępne za darmo jedynie w 30-sekundowej długości. Jak do tej pory znalazłam tylko jeden taki, który chciałabym móc wysłuchać w całości, a jest okrojony no ale...

A w jakiej aplikacji Wy odtwarzacie muzykę?

14

Odp: Aplikacje na urządzenia mobilne

[quote=niechcemisie]Ja się nie czuję inwigilowana. Nie ukrywam tego co lubię, a udostępniam tylko te informacje, którymi chcę się dzielić. Za to usługi Google to prawdziwe szpiegostwo. sad[/quote]

Ja ostatnio dowiedziałam się, że powinno się wylogowywać z gmaila, bo inaczej google ma lepszy dostęp do tego co robimy. Dlatego ja teraz nigdy nie "surfuję" zalogowana.

15

Odp: Aplikacje na urządzenia mobilne

yikes A ja nigdy się nie wylogowuję. Właściwie to wylogowuję się jedynie z banku hmm

16

Odp: Aplikacje na urządzenia mobilne

Korzystam tylko z kilku aplikacji, które są praktyczne. Typowo rozrywkowych nie pobieram.

17

Odp: Aplikacje na urządzenia mobilne

Fajne są aplikacje pozwalające zwiedzać różne miasta, których nie znamy.

18

Odp: Aplikacje na urządzenia mobilne

Ja czyściłam ostatnio telefon ze szkodliwych aplikacji, tak że trzeba na nie uważać.