1

Temat: Piesek czy kotek ?

Dziewczyny co wolicie jakie zwierzątko pieska czy kotka ? Możecie swoją odpowiedź uzasadnić wink Ja pierwsza powiem, że wolę pieska bo pieska można wytresować i piesek jest bardziej posłuszny. Uważam, że koty są fałszywe i ich nie lubię. Bez powodu mogą nawet człowieka zadrapać

2

Odp: Piesek czy kotek ?

Widzę, że ktoś miał nie najlepsze doświadczenia z kotami smile Zdrapał Cię jakiś jak byłaś małą dziewczynką?  Koty nie są takie złe, ale ja również wolę psy. Z psem można aktywnie spędzać czas. Jeśli jest dobrze ułożony to można z nim biegać i wyjeżdżać na wakacje.

3

Odp: Piesek czy kotek ?

Miałam i kociaki i psiaki..Ja również wolę pieski, są one bardziej pocieszne i faktycznie z nimi można aktywnie spędzać cały swój czas. smile Kota jak miałam to mi obrobił kiedyś szafkę bo zapomniał o swojej kuwecie..Zrezygnowałam z tego i zawsze mam przed domem teraz pieska, labradora.

4

Odp: Piesek czy kotek ?

Kot
+Jest czysty, załatwia się w kuwecie i tylko czasem coś czuć. Rzadko trzeba go myć, nie wyprowadza się go na spacer, jest samodzielny, potrafi zostać sam i nic nie zniszczy. Przede wszystkim łatwo znosi długą nieobecność właściciela. Je mniej niż pies, nie trzeba go szczepić. Nie wymaga zbyt wiele uwagi, jak potrzebuje to sam przychodzi. Jest mięciutki, przyjemnie się do niego przytulić. Kot to mały wydatek.

5

Odp: Piesek czy kotek ?

[quote=wesolutka]Dziewczyny co wolicie jakie zwierzątko pieska czy kotka ? Możecie swoją odpowiedź uzasadnić wink Ja pierwsza powiem, że wolę pieska bo pieska można wytresować i piesek jest bardziej posłuszny. Uważam, że koty są fałszywe i ich nie lubię. Bez powodu mogą nawet człowieka zadrapać[/quote]
Całkowicie się zgadzam! Miałam kota (persa i zwykłego dachowca) i mogę powiedzieć, że tylko drapały, sikały gdzie nie trzeba (a potem dywany śmierdziały niemiłosiernie). Podobno kastracja na to pomaga, ale nie w przypadku moich kotów... Acha, o podrapanych tapetach i miękkich meblach wspominałam, więc teraz o tym, że np. przychodziły i się łasiły - głaskałam, przytulałam - a tu nagle trrrrrrach - zadrapanie albo ugryzienie. Nie wiem, czy wszystkie tak mają, ale ja akurat miałam takie "szczęście". Za to psy - zupenie inna bajka. Miałam trzy i psa naprawdę można wytresować tak, jak się chce. Potrzeba tylko cierpliwości, konsekwencji no i przede wszystkim wiedzieć, czego od psa się chce i tego cały czas wymagać. tak więc PSY - TAK, KOTY - NIE!

6

Odp: Piesek czy kotek ?

Zdecydowanie koty. Wiem, że mają swój charakterek i potrafią zterroryzować domowników, ale jakoś zawsze bardziej podobały mi się od psów, co nie znaczy, że te ostatnie są przeze mnie znienawidzone smile

7

Odp: Piesek czy kotek ?

Kot może zadrapać, a pies ugryźć. Mnie mój kot podrapał tylko w czasie zabawy i raczej nie mocno. Jak jej się coś nie podoba to daje sygnały i zostawiam ją w spokoju.

Żeby nie było - mam też dwa psy i dogadują się z kotem bez żadnych problemów. Więc nie mam dylematu pis czy kot smile


[color=#aaaaaa]______________________[/color]
[url=http://www.pet-sitters.pl]opieka nad kotem[/url] :: [url=http://www.psieproblemy.pl/jak-nauczyc-szczeniaka-czystosci]jak nauczyć psa czystości[/url]

Ostatnio edytowany przez KKasia (2015-07-28 18:20:33)

8

Odp: Piesek czy kotek ?

Właściwie to zaleta tych zwierząt jest taka, że można wybierać wśród różnych gatunków o zróżnicowanych cechach i potrzebach. Mówię tutaj zarówno o psach, jak i o kotach. Myślę, że właśnie na konkretny gatunek trzeba zwracać uwagę, a nie na to czy to pies czy kot.

9

Odp: Piesek czy kotek ?

Zdecydowanie pies! Nigdy nie też nie lubiłam kotów. Dla mnie kuweta śmierdzi no i kot się nie ucieszy na Twój widok. Niby przy kocie mniej roboty, bo nie trzeba z nim wychodzić, ale ja wole psa i spacery z nim. Najlepsze zwierze na świecie, wprowadza radość do życia.

10

Odp: Piesek czy kotek ?

Ja też wolę bardziej pieski. To je można sobie wytresować i to o nie będą dbały o człowieka. Koty są fałszywe i tylko wskakują na stół i tylko jedzą jedzenie..czasem mogą polizać masło..Ble, nie podoba mi się to i ja tego nawet nie lubię bo to jest obrzydliwe, pieski są natomiast posłuszne smile

11

Odp: Piesek czy kotek ?

Wolę psy. Ale są bardziej wymagające. Teraz znalazłam fajny sklep allezoo. Są tam fajne ceny, często promocje i wyprzedaże. Wszystko co potrzebne dla naszych milusińskich smile

12

Odp: Piesek czy kotek ?

[quote=Asszpa]Kot
+Jest czysty, załatwia się w kuwecie i tylko czasem coś czuć. Rzadko trzeba go myć, nie wyprowadza się go na spacer, jest samodzielny, potrafi zostać sam i nic nie zniszczy. Przede wszystkim łatwo znosi długą nieobecność właściciela. Je mniej niż pies, nie trzeba go szczepić. Nie wymaga zbyt wiele uwagi, jak potrzebuje to sam przychodzi. Jest mięciutki, przyjemnie się do niego przytulić. Kot to mały wydatek.[/quote]

To masz kota w innej wersji niż ja big_smile
Mojego trzeba często myć, bo bardzo się brudzi. Kosztuje więcej niż kosztował pies, bo jest bardzo wybredny w kwestii jedzenia. Ach.... i odkąd przestał być kociakiem, a zaczął być kotem, nie chce się przytulać smile Zaledwie... pozwala się przytulić.

13

Odp: Piesek czy kotek ?

Zawsze bardziej wolałam koty, zresztą teraz mam taką małego, rudego rozrabiaka. Ale zastanawiam się także nad psem, ponieważ mojemu dziecku marzy się [url=http://sprzedajemy.pl/temat/yorki+miniaturki]york miniaturka[/url], a jeśli miałabym się już na coś zgodzić to właśnie na małego pieska.

Ostatnio edytowany przez kocham_kato (2015-07-02 11:19:59)

14

Odp: Piesek czy kotek ?

To chyba zależy od natury, jak ktoś woli koty to łatwiej jest mu je zrozumieć, ja jestem kociarą i mam do nich rękę, dużo też się o nich nauczyłam, dzięki temu że w domu mam dwie małe królewny... strasznie wybredne, ale widzę że mnie kochają smile

15

Odp: Piesek czy kotek ?

Masz trochę racji ale nie wszytskie koty takie są, niektóre a szczególnie te skrzywdzone wcześniej przez człowieka potrafią być super przyjaciółmi dlatego też nie ulegajmy stereotypom. Znam koty, które są lepszymi przyjaciółmi niż psy smile

16

Odp: Piesek czy kotek ?

przyznaję że kiedyś wolałam psy ale od kiedy mam kotkę w domu która co prawda jest wysterylizowana to jednak obstawiam chęć trzymania kota w domu - jestem tego zdania ponieważ kot co prawda ma swój charakterek jak napisł ale też dużo czasu śpi i zajmuje sie sobą sam

17

Odp: Piesek czy kotek ?

Ktoś kto decyduje się na kota lub psa powinien dobrze się zastanowić, które zwierze do niego pasuje bardziej. Do stylu życia, przyzwyczajeń. Należy brać pod uwagę w jakim wieku mamy dzieci i czy stać nas na nowego domownika. Kolejny krok to wybór rasy zwierzaka tu też musimy patrzeć na charakter czworonoga a nie tylko jego wygląd. Wybór zwierzaka to poważna decyzja wszystkich członków rodziny. Ja osobiście jestem niepoprawną kociarą mimo, że mam też psa. Pies jest mniej kłopotliwy bo większość czasu spędza na dworze, w naszym ogrodzie. Koty niestety nie wychodzą (potrafią pokonać ogrodzenie a w pobliżu jest ulica, wolę nie ryzykować)
Czytając co poniektóre komentarze powyżej o sikaniu kota itp.. włosy mi stają na głowie. Kot nigdy nie sika bez powodu. Jest chory i tak sygnalizuje problem albo jest nie wykastrowany a takiego w warunkach wyłącznie domowych ciężko trzymać bo jego naturą jest znaczenie terenu.
Jeśli ktoś nie wie jaki zwierzak do niego będzie pasował zapraszam na mój blog. Opisałam tam jak trzeba przygotować się na przybycie kota do domu lub szczeniaka.
[url]http://kocialkowo.blogspot.com/2015/07/co-musisz-wiedziec-zanim-podejmiesz.html[/url]

18

Odp: Piesek czy kotek ?

Ja bym nie mogła zdecydować bo kocham i kotki i pieski wink gdybym miała większe mieszkanie to bym przygarnęła jakąś parkę, znam wiele przypadków kiedy pies i kot wychowując się razem bardzo się lubią wink póki co nie mam ani miejsca ani czasu dla własnego futrzaka, więc jak tylko jest okazja zajmuje się zwierzakami znajomych - zwierzaki dają tyle radości!

19

Odp: Piesek czy kotek ?

Zdecydowanie pies, przynajmniej dla mnie.

20

Odp: Piesek czy kotek ?

Mam nietypową odpowiedź. Kocham i pieski i kotki. Dlatego warto mieć tak jak ja obydwa zwierzaki, kochane i mądre. Dają dużo radości. Pies jak i kot są bardzo wspierającymi człowieka w smutku i radości czworonogami.

21

Odp: Piesek czy kotek ?

ja kocham wszystkie zwierzaki i bawią mnie dyskusje pies, czy kot. wybór zwierzaka należy dostosować także do trybu naszego życia, możliwości zapewniania im odpowiedniej opieki. jesli ktoś dużo pracuje, często jest poza domem, nie lubi wstawać rano także w weekendy, to pomimo, że kocha psy, nie będzie się dobrze czuł z psem, ani pies z nim.

22

Odp: Piesek czy kotek ?

Koty nie są fałszywe tylko trzeba umieć z nimi rozmawiać smile Natomiast ja mam psa.

23

Odp: Piesek czy kotek ?

Zgadzam się - z kotami trzeba po prostu umieć porozmawiać smile Mam kotkę - 13 lat już skończyła. Ma czasem swoje humorki ale jakoś da się przeżyć smile

24

Odp: Piesek czy kotek ?

I koty i psy. Miałem kota, a odkąd mieszkam z dziewczyną mamy jeszcze psa - jest wesoło, ale nie zamieniłbym tej gromadki smile

25

Odp: Piesek czy kotek ?

My mamy i kota i psa smile Uważam, że obydwa zwierzątka są słodkie wink Mając psa warto zapewnić mu legowiska dla psów [url]http://allezoo.com.pl/562-Legowisko-dla-psa[/url] - one lubia mieć swoje miejsce do spania. Za to koty śpią gdzie im akurat pasuje smile Poza tym z psem trzeba wychodzic dlatego warto pomyśleć o solidnej smyczy i ciepłym ubranku jeśli piesek jest zmarzluchem smile Nasz musi mieć kurteczkę dla psów bo zimą się trzęsie jak osika.