1

Temat: Akwaria - na co zwrócić uwagę?

Postanowiłam rozwinąć hodowle rybek i zamienić dotychczasowe akwarium na większe i nieco lepsze. W dotychczasowym akwarium denerwował mnie fakt, że szkło, z którego było wykonane miało taki zielonkawy odcień, słabo przepuszczało światło, co utrudniało podziwianie rybek, szczególnie z większej odległości. Trochę poczytałam w internecie i okazuje się, że akwaria są robione z różnych rodzajów szkła. Te droższe akwaria są robione ze szkła typu optiwhite przez co są bardziej przezroczyste. Zdjęcia wydają się to potwierdzać, ale ciekawe jak to wygląda w praktyce. Jak myślicie na co zwrócić jeszcze uwagę przy zakupie akwarium?

2

Odp: Akwaria - na co zwrócić uwagę?

Szkło w sumie podstawa możesz też zwrócić uwagę na to jaka jest grubość szkła czy to jest półokrągłe  czy płaskie bo to jest ważne moim zdaniem jeżeli lubisz bardzo oglądać swoje rybki. Pojemność to sam wiesz ile chcesz mieć miejsce to też no i stół na którym chcesz postawić to akwarium bo wiesz żeby ci nie spadło.

3

Odp: Akwaria - na co zwrócić uwagę?

W związku z akwarium ciężko mi coś doradzić. może warto udać się do jakiegoś sklepu z akwarystyka po rade. Ewentualnie znaleźć jakieś info bądź sklep w sieci. Na pewno znajdziesz coś co Cię zainteresuje. Powodzenia.

4

Odp: Akwaria - na co zwrócić uwagę?

[quote=flekos]W związku z akwarium ciężko mi coś doradzić. może warto udać się do jakiegoś sklepu z akwarystyka po rade. Ewentualnie znaleźć jakieś info bądź sklep w sieci. Na pewno znajdziesz coś co Cię zainteresuje. Powodzenia.[/quote]

No właśnie też miałam taki pomysł, ale akurat tak się składa, że nie w każdym mieście można znaleźć sklep specjalistyczny ze sprzętem akwarystycznym. Pomyślałam, że może w pobliskim sklepie zoologicznym coś mogą mi powiedzieć, ale jak tam weszłam i rozejrzałam się to zobaczyłam tylko jedno akwarium, więc zrezygnowałam z dopytywań na temat szczegółów z tej dziedziny wink W internecie tez trochę na ten temat poczytałam, ale dobrze usłyszeć jakąś radę od osoby, która ma już rybki w domu wink

5

Odp: Akwaria - na co zwrócić uwagę?

Polecam akwaria klejone. Są bardzo wytrzymałe, nie powodują zatrucia wody klejami użytymi w akwariach ramowych, nie rdzewieją i ładnie wyglądają.Ściany zbiornika połączone są klejem silikonowo-kauczukowym. Zalety takich akwariów: nie rdzewieją i nie zatruwają wody chemikaliami. Dodatkowo w sprzedaży dostępne są zbiorniki z półokrągłą przednią szybą, które bardzo ładnie się prezentują. Koszt ich jest jednak większy, dlatego polecam klejone w kształcie prostopadłościanu.Dodam żeby nigdy nie kupować akwarium w kształcie kuli,bo to męczarnia dla ryb.

6

Odp: Akwaria - na co zwrócić uwagę?

Każde akwarium trzeba czyścić - niezależnie od jego rodzaju - i na to trzeba zwrócić uwagę...

7

Odp: Akwaria - na co zwrócić uwagę?

Trzeba dobrać wymiary do pomieszczenia, żeby nie było zbyt ogromne