1

Temat: Nowalijki- czy są naprawdę zdrowe?

Co sądzicie o nowalijkach, tych pierwszych upragnionych pomidorkach, ogórkach , sałacie, czy są zdrowe? Czy możemy podawać je naszym dzieciom?

2

Odp: Nowalijki- czy są naprawdę zdrowe?

Absolutnie NIE!!! Szczypiorek z własnej doniczki, tylko i jedynie. W nowalijkach pędzonych szklarniowo jest tyle pestycydów i nawozów (azotanów), że brakuje skali. Unikam jak ognia, chociaż miewam ślinotok.

3

Odp: Nowalijki- czy są naprawdę zdrowe?

No tak, jesteśmy spragnione smakołyków po takiej zimie! Mniam! Ale masz rację można sie zatruć!

4

Odp: Nowalijki- czy są naprawdę zdrowe?

na pewno nie wolno podawać dzieciom
dorosłym mała ilość nie zaszkodzi, ale tak jak pisze Pink - nie jest to najlepsze źródło witamin

5

Odp: Nowalijki- czy są naprawdę zdrowe?

Zgadzam się że są niebezpieczne ale i wyglądają pieknie i kuszą...

6

Odp: Nowalijki- czy są naprawdę zdrowe?

a kiedy nowalijki przestają być nowalijkami?

7

Odp: Nowalijki- czy są naprawdę zdrowe?

[quote=agf]a kiedy nowalijki przestają być nowalijkami?[/quote]

Wtedy kiedy istnieje prawdopodobieństwo, że urosły w gruncie, a nie były sztucznie pędzone w szklarni smile czyli początkiem lata mniej więcej tongue

8

Odp: Nowalijki- czy są naprawdę zdrowe?

No tak, a czegoż to mogłam się spodziewać ...? Że po pierwszym tygodniu wiosny? Ech, ja naiwna wink

9

Odp: Nowalijki- czy są naprawdę zdrowe?

czasami uświadomienie sobie prostych rzeczy jest naprawdę trudne smile, tylko kto powiedział że te z gruntu są już zupełnie bezpieczne, hi hi hi - takich to tylko w gospodarstwach ekologicznych szukać, za taaaaaaaaaaką kasę smile

10

Odp: Nowalijki- czy są naprawdę zdrowe?

wczoraj zjadłam młode ziemniaki, kupiłam w warzywniaku ziemniaki greckie po 4 zł/kilo, do tego koperek, kotleciki mielone i surówka z kiszonej kapustki. Wiem, że może nie są tak smaczne jak nasze polskie, ale tak tęsknię do wiosny, że nie mogłam się powstrzymać...

11

Odp: Nowalijki- czy są naprawdę zdrowe?

uuuu, 4 zł ... mam nadzieję, że to była uczta dla podniebienia smile

12

Odp: Nowalijki- czy są naprawdę zdrowe?

ciekawe czy warzywa np z Hiszpanii to też nowalijki?
chyba tam maja taki klimat że nie muszą sztucznie pędzić? zauważyłam że sporo warzyw i owoców jest z cieplejszych krajów europy

13

Odp: Nowalijki- czy są naprawdę zdrowe?

tak ich nie pędzą, ale zabezpieczają - równie skuteczną chemią big_smile

14

Odp: Nowalijki- czy są naprawdę zdrowe?

a to fakt, o tym nie pomyślałam smile

15

Odp: Nowalijki- czy są naprawdę zdrowe?

Moje będą zdrowe. Niech tylko zima pójdzie na dobre.

16

Odp: Nowalijki- czy są naprawdę zdrowe?

zdrowe nowalijki to chyba tylko te z własnego ogródka bez sztucznych nawozów.'Jesli chodzi te sprzedawane w sklepach i bazarach to nie mam do nich przekonania ,gdyż nie znam ich pochodzenia .

17

Odp: Nowalijki- czy są naprawdę zdrowe?

u mnie już szczypiorek rośnie, za tydzień nie przejjem

18

Odp: Nowalijki- czy są naprawdę zdrowe?

Ja też chceeeeeeeee!

19

Odp: Nowalijki- czy są naprawdę zdrowe?

Nowalijki są naszpikowane chemią-nawóz, oprysk.
Ale co zrobić jak tak zachęcają ?, to się je kupuje i je.

20

Odp: Nowalijki- czy są naprawdę zdrowe?

Często się słyszy opinie, że nowalijki - te sklepowe - wcale nie są zdrowe. Są sztucznie pędzone i zawierają mnóstwo chemii. Warto samemu posiać np. ogórki [url]http://florexpol.eu/243-ogorki[/url] , pomidory, rzodkiewki czy sałatę i uprawiać je ekologicznie we własnej szklarni.

21

Odp: Nowalijki- czy są naprawdę zdrowe?

Na pewno zawierają więcej chemii niż witamin...:/ A my myślimy, że dzięki nim się zdrowo odżywiamy...

22

Odp: Nowalijki- czy są naprawdę zdrowe?

Nowalijki jak najbardziej tylko i wyłącznie z własnego ogrodu, szklarni. Wtedy wiemy co jemy i mamy pewność, że nie są nafaszerowane czymś bardzo ciekawym.

23

Odp: Nowalijki- czy są naprawdę zdrowe?

Nowalijki są jak najbardziej zdrowe, ale nie popadałabym w przesadę i zajadała się tylko i wyłącznie nimi wink. Jest mnóstwo zdrowych produktów.

24

Odp: Nowalijki- czy są naprawdę zdrowe?

Takie wyhodowane przez nas są całkiem zdrowe, ale te kupione to wątpię.. Czasem są takie bezsmakowe...

25

Odp: Nowalijki- czy są naprawdę zdrowe?

Dokładnie... one fajnie wyglądają jako dekoracja kanapek, albo urozmaicają wizualnie sałatkę, ale smaku nie mają żadnego.