26

Odp: Żywienie psa

a moj psiak wszystko zeżre co mu dam jednakże czekolady unikam i nie daje mu a ostatnio nawet trochę cytryny zjadł smile masakra!

27

Odp: Żywienie psa

Mój pies ma względnie stałą dietę - wieczorem dostaje michę suchej karmy dla psów-seniorów (ma już swoje lata) no i po posiłku dostaje jeszcze kość dentystyczną. Oczywiście kilka razy dziennie ma też wlewaną wodę do miski, gdyż po spacerze lubi uzupełniać płyny, a wychodzi 3 razy dziennie.

28

Odp: Żywienie psa

mój psiak również jest na diecie, ale ze względu na swoją chorobę.. weterynarz polecił mi specjalistyczna karmę, jednakże jest strasznie droga. Na stronie sklepu apetete.pl widziałam ją w fajnej i niskiej cenie, robił ktoś tam może zakupy?? Polecacie ten sklep?

29

Odp: Żywienie psa

Normalne jedzenie jak mięso, ryż, makaron itd mój pies jada jak najbardziej, ale w głównej mierze suche karmy Artemis, weterynarz mi je kiedyś polecił dla pieska i od tamtej pory stale kupuję karmy tego producenta. W propetsklep.pl  chociażby można je kupić. Nie trujcie tylko psa karmami z supermarketów bo to świństwo niezdrowe.

30

Odp: Żywienie psa

oj mnie już nic nie zdziwi, czasami jak gdzieś jestem to czytam skład karm dla psów i włos się jeży na głowie, są praktycznie wegetariańskie, kilka procent mięsa... Moje pupile wcinają tylko suchą karmę, kupuje im Iams bo tego mięsa trochę ma, do tego musi być wyjątkowo smaczna bo mój Fado to koszmarny niejadek. Psy dostają czasami nasze jedzenie, ale przed soleniem, lubią też kości i mleko (nawet nie wiem czy im nie szkodzi...).

31

Odp: Żywienie psa

[quote=beeni]ogólnie ja jestem zdania że psu się powinno ograniczyć takie ludzkie jedzenie, szczególnie przyprawiane. [/quote]
Połowę tego ludzkiego jedzenia powinno się też ograniczyć samym ludziom, bo przetworzone i nafaszerowane chemią szkodzą i nam na dłuższą metę, ale jest tak, jak piszesz.

W ogóle niektórzy ludzie zapominają, że pies to nie człowiek. Należymy do tej samej gromady - ssaków, ale jesteśmy zupełnie innym gatunkiem.

Psy mają od kilku do kilkudziesięciu (!) razy więcej komórek wrażliwych na zapach i dla nich smak jedzenia nie jest tym samym, co dla nas. Kiedy my oceniamy potrawę pod kątem jej smaku głównie (choć zapach, wygląd, konsystencja też są oczywiście ważne), zwracamy uwagę na to, czy może nie za mało soli, czy nie za dużo pieprzu, czy może sypnąć majeranku i dodać maggi. Psy mają kilka razy mniej kubków smakowych. To my oceniamy smak, dopracowujemy go, delektujemy się nim. Psy się nie delektują i one oceniają jedzenie na podstawie jego zapachu przede wszystkim. I to zapachu, który dla nas niekoniecznie jest tak samo atrakcyjny, jak dla psa.

Nie przyprawiajmy więc jego pożywienia i nie dawajmy mu do jedzenia tego, co zostało przygotowane dla nas, jeśli jest napchane przyprawami i konserwantami...

Niektóre zioła są niby dozwolone, na przykład podczas walki z pasożytami, ale w naszej kuchni jest wiele takich ziół, przypraw i dodatków, które jednak pupilowi szkodzą.
Składniki znajdujące się u jednych na czarnej liście, u innych są w grupie polecanych, jak na przykład cynamon czy czosnek. Można zgłupieć szukając informacji na ten temat, bo specjaliści sobie nawzajem zaprzeczają, ale ja wolałabym nie ryzykować i po prostu nie dawać psiakowi przyprawianych rzeczy. Niektóre dodatki podobno są dla psa wręcz toksyczne. Nie chciałabym tego na psie sprawdzać.

Niestety nieraz słyszy się, jak mamy mówią do swoich dzieci "Zjedz wszystko z talerza, bo nie mamy kotka i pieska w domu". Domowe zwierzęta nie są utylizatorami odpadów!

I jeszcze coś... Psy mają silniejszy kwas żołądkowy i bakteriobójczy lizozym w ślinie, trawią szybciej niż my, co nie znaczy, że możemy im dawać nadpsute resztki z lodówki, żeby się nie zmarnowało.

32

Odp: Żywienie psa

W życiu nie dałabym psu karmy z puszki, uważam ze powinien jeść to co ludzie, dużo gotowanych warzyw, a nie chemię, którą zawierają gotowe karmy.

33

Odp: Żywienie psa

Karma z puszki i te takie kupowane w folii, które wyglądają podobnie jak salceson, to najczęściej świństwo. Pies mojej koleżanki był tym stale karmiony i miał problemy ze zdrowiem. Weterynarz stanowczo odradził tego typu karmy, choć może niektóre z nich są jednak wyższej jakości.
Mój pies też to dostawał (te w folii), tyle że jako przekąskę, a sucha karma i mięso to była jednak podstawa jego diety.
Gdyby to ode mnie zależało, wolałabym mu kupić mięso zamiast puszkę albo mielonkę, w której nie wiadomo co jest.
Niektórych takich karm z puszek nawet nie chciał ruszyć, ale te mielonki uwielbiał. Cóż... nie ode mnie zależało, czym się go karmi.

Czy pies powinien jeść dużo warzyw? Tu mam inne zdanie, jeśli chodzi o tę ilość, bo pies to jednak mięsożerca.
Mój Misiek kochał marchewki. Podkradał świnkom morskim, kiedy nie dostał swojej big_smile

34

Odp: Żywienie psa

Warzywa dla psa to raczej gotowane i z jakimś sosem z mięska:)

35

Odp: Żywienie psa

Surową marchew daje się niby wtedy, kiedy pies ma nieświeży oddech, ale mój przez jakiś czas miał i marchewka wcale mu nie pomagała hmm

36

Odp: Żywienie psa

Mój starszy pies ma tendencję do tycia i musi jeść karmę weterynaryjną. W przeszłości rodzice karmili go tłustym mięsem, kiełbaską.. i tak się zaczęła jego choroba. Choruje także na serce. Kupuję mu hurtowo karmę, w wiekszej ilości - na [url]http://www.benkoda.pl/Diety-Lecznicze,c,375#t[/url]. Bardziej opłacalna sprawa niż zakup w sklepie stacjonarnym.

37

Odp: Żywienie psa

Nawet nie wiedziałam, że są takie "lecznicze" karmy. Nie miał oporów przed zmianą diety? Smakuje mu to?

38

Odp: Żywienie psa

[quote=niechcemisie]Surową marchew daje się niby wtedy, kiedy pies ma nieświeży oddech, ale mój przez jakiś czas miał i marchewka wcale mu nie pomagała hmm[/quote]

Czego od niego wymagałaś? Przecież zębów nie mył, więc miał prawo ziać smrodkiem smile

39

Odp: Żywienie psa

Racja. Teraz tak myślę... chciałabym go z powrotem sad

40

Odp: Żywienie psa

Są karmy holistyczne, czyli jak niektórzy mówią "lecznicze" , są to przeważnie karmy z dużą ilością zdrowych składników, w dodatku dobrze wpływających na rozwój psa smile Opiekuję się przez tydzień szczeniakiem mojej siostry to mówiła, że mam piesku dawać karme artemis fresh mix small breed puppy dla szczeniąt, którą mi zostawiła , bo ponoć weterynarz taką doradzał.

Ostatnio edytowany przez Melis (2016-08-10 15:50:02)

41

Odp: Żywienie psa

Zawsze przy wyborze karmy powinno  się zwracać uwagę na jej skład.Im więcej mięsa suszonego w karmie tym jest lepsza.Ja w ten sposób wybrałam karmy Iams,które są podstawą żywienia mojego Atoska.Należy unikać resztek ze stołu gdyż tym można psu zaszkodzić.Ja swojemu czasami coś ugotuję np warzywka na parze z filetem z kurczaka.

42

Odp: Żywienie psa

A co myślicie o podawaniu psom surowego mięsa?

43

Odp: Żywienie psa

One to lubią, ale ponoć takie pożywienie wzmaga agresję, budzi u nich pierwotny instynkt polowania..?

44

Odp: Żywienie psa

Nie wolno dawać rodzynek, mleka... Mleko powoduje problemy trawienne, a rodzynki mogą szkodzić bo zawierają jakiś składnik, który jest niebezpieczny dla psów.

45

Odp: Żywienie psa

Mleko? Oj... dobrze wiedzieć, bo nie spodziewałam się.
A co do świeżego mięcha to w takim razie nie chcę prowokować zwierzęcia do tego, żeby potem domagając się posiłku użarło mnie w łydkę.

46

Odp: Żywienie psa

Pies powinien dostawać gotowane mięso zmieszane z warzywami, wtedy jest najzdrowiej

47

Odp: Żywienie psa

Zostawiacie swoim psom jedzenie w misce, czy podajecie posiłki o wyznaczonych porach?

48

Odp: Żywienie psa

U mnie 4 razy dziennie dostaje, nie za duże porcje, bo mało biega, jest kanapowym leniuszkiem:)

49

Odp: Żywienie psa

Generalnie nieodpowiednie żywienie szkodzi psu. My mieliśmy problemy skórne i z żołądkiem. Weterynarz zalecił przejście na barf. Nie do końca udaje mi się przygotowywać codziennie posiłki z surowego mięsa i warzyw, dlatego kupuję produkty [url]http://belloandfriends.pl/.[/url] Na szczęście Miki je uwielbia, w szczególności te z drobiem.

50

Odp: Żywienie psa

Trzeba jednak pamiętać, że przez nas samych przygotowywane posiłki dla psa, nie zawsze zawierają wszystko to, czego on potrzebuje. W takim wypadku trzeba zainwestować w witaminy, które tę diete wzbogacą o te wartości lub w karmę dobrej jakości, która nie będzie powodować niestrawności czy alergii. Osobiście polecam karmę przygotowywaną z naturalnych składników [url]https://uniqnordicgold.pl/[/url] , która posiada w sobie odpowiednie proporcje białka, tłuszu i węglowodanów, których pies potrzebuje. Taka karma jest przygotowywana ze składników z prywatnych gospodarstw, pozbawionych GMO, a które posiadają Certyfikat Jakości.