1

Temat: Jak szybko poruszać się po internecie? Jak trafnie wyszukiwać?

Większość z nam przeważnie w google wpisuje słowa kluczowe i wybiera firmy, które są na szczycie. Tak robi masa Internautów szukając produktu lub usługi. A jak robisz to Ty? Czym się kierujesz? Może potrafi ktoś coś dopomóc? Może jakaś ciekawa książka na ten temat?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

2

Odp: Jak szybko poruszać się po internecie? Jak trafnie wyszukiwać?

Ja śledzę najnowsze trendy w modzie i np. w gazetach są zdjęcia butów czy ubrań z konkretnych sklepów, jak mi się coś podoba to wchodzę na dany sklep:)
Polegam też na opiniach internautów o  danym sklepie czy produkcie

3

Odp: Jak szybko poruszać się po internecie? Jak trafnie wyszukiwać?

Skupiać się nad wpiysywaną frazą.

4

Odp: Jak szybko poruszać się po internecie? Jak trafnie wyszukiwać?

Wiadomo, że w wyszukiwarce google można wyszukać najwięcej interesujących nas stron. Kwestia wyboru odpowiedniej frazy i dopasowania ustawień wyszukiwania, np. czasu, w którym wrzucono daną informację. Oprócz tego można przeszukiwać Google Maps, tam też można wyszukać ciekawe miejsca i firmy.

5

Odp: Jak szybko poruszać się po internecie? Jak trafnie wyszukiwać?

Wiele osób nie zwraca uwagi, że tym polem formularza do wpisywania wyszukiwanych fraz znajdują się dodatkowe opcje (narzędzia) wyszukiwania, dzięki którym możemy dopasować język wyszukiwania, okres wyszukiwania oraz ograniczenia geograficzne wyników wyszukiwania.

6

Odp: Jak szybko poruszać się po internecie? Jak trafnie wyszukiwać?

Ja z Google Maps korzystam chętnie i często, w różnych celach smile

Szperałam przez jakiś czas w sieci za pomocą Bing, ale uważam, że Google jest wyszukiwarką bezkonkurencyjną, przynajmniej dla polskiego internauty. (Bing ma ładne zdjęcia w tle wink )

Na Firefoxie używałam narzędzia, które jest moim zdaniem wspaniałe (szkoda, ze ff przegrał u mnie z Chrome), narzędzia, które zwie się "paskiem wyszukiwania" i umieszczone jest obok paska adresu. Zawiera ono rozwijaną listę różnych wyszukiwarek, którą możemy dowolnie modyfikować, wstawiając lub usuwając pozycje wedle własnych potrzeb i uznania i po kliknięciu na wybraną, przeszukiwać interesujący nas obszar sieci, korzystać z danej wyszukiwarki BEZ KONIECZNOŚCI wchodzenia na jej stronę, w każdej chwili smile To kapitalne rozwiązanie, ponieważ:
- czasami szukamy czegoś na Allegro. Dzięki opisywanemu przeze mnie paskowi nie musimy udawać się na stronę Allegro, tylko w dowolnym momencie korzystania z sieci, możemy przeszukać serwis aukcyjny.
- jeśli potrzebujemy definicji trudnego pojęcia, zaznaczamy wyszukiwanie w Encyklopedii PWN lub Wikipedii.
- chcąc znaleźć coś na You Tube, nie musimy wyszukiwać strony YT, potem na nią wchodzić i znów wyszukiwać filmu, tylko możemy od razu wpisać szukaną frazę w okienko paska wyszukiwania i zaznaczyć wyszukiwanie w YT.
Oczywiście najpierw musimy stworzyć sobie listę interesujących nas wyszukiwarek (zarządzaj wyszukiwarkami), chyba że wystarczy nam domyślna.

[img]https://support.cdn.mozilla.net/media/uploads/gallery/images/2014-11-08-17-18-14-2a5160.png[/img]
[img]https://support.cdn.mozilla.net/media/uploads/gallery/images/2014-11-08-17-30-57-8d1bcd.png[/img]

Dodatkowe opcje wyszukiwania, o których wspomina Marionetka, są bardzo przydatne, zwłaszcza jeśli szukamy grafik, bo pomogą zawęzić obszar wyszukiwań do rozmiarów, odcieni i typów, które nas interesują. Uwzględniają także prawa do użytkowania, a więc mają podział na te, z których wolno nam bezpłatnie korzystać we wszystkich celach lub jedynie w celach niekomercyjnych oraz te, które możemy według potrzeb modyfikować i te, w które nie wolno nam ingerować.

7

Odp: Jak szybko poruszać się po internecie? Jak trafnie wyszukiwać?

Wystarczy umieć obsługiwać Google wink

8

Odp: Jak szybko poruszać się po internecie? Jak trafnie wyszukiwać?

Mozna po prostu wpisywać różne frazy w google, ale lepiej wiedzieć jak to robić, tu : [url]http://randomowerankingi.pl/25-trikow-ulatwiajacych-wyszukiwanie-w-google/[/url] poradnik - u mnie wylądował w zakładkach: ważne i przydatne smile

9

Odp: Jak szybko poruszać się po internecie? Jak trafnie wyszukiwać?

Na pewno nie trzeba sugerować się reklamami w przeglądarce, ja zawsze pomijam "górę" w wynikach, szukam raczej ok. 5-10 miejsca wartościowych linków.

10

Odp: Jak szybko poruszać się po internecie? Jak trafnie wyszukiwać?

Sporo informacji o ciekawych stronach widzę ostatnio na fb i na nie wchodzę.

11

Odp: Jak szybko poruszać się po internecie? Jak trafnie wyszukiwać?

Fajne są podpowiedzi google, ja z nich korzystam.