1

Temat: Blokowanie reklam przy przeglądaniu stron

Korzystając z internetu wielu użytkowników nie chce oglądać reklam zamieszczonych w serwisach, które są przez nich odwiedzane. Tymczasem można uznać, że bezpłatne korzystanie z ich treści poniekąd obliguje do wyświetlania nie tylko interesujących daną osobę informacji, ale także całej zawartości strony.
Co o tym sądzicie?

2

Odp: Blokowanie reklam przy przeglądaniu stron

Dużo czasu spędzam w internecie, więc moim zdaniem są strony, gdzie te reklamy są zbyt natrętne, zwłaszcza te "pływające", których nie można zamknąć (np. o2, wp itd), ale są też strony, gdzie ich nie ma za dużo. Generalnie  nie mam potrzeby blokowania reklam, zresztą  taki program potrafi zabrać więcej pamięci niż same reklamy, więc to jest z góry pozbawione sensu...

3

Odp: Blokowanie reklam przy przeglądaniu stron

Mnie przeraża czasem liczba reklam na stronach, gdzie trudno się przebić do treści, bo po zamknięciu jednego okna z reklamą, natychmiast wyskakują ze 2 kolejne... moim zdaniem to bardzo zniechęca do wchodzenia na takie strony, a same firmy robią sobie raczej anty reklamę bo kojarzymy ich z nachalną reklamą, która nam przeszkadza...

4

Odp: Blokowanie reklam przy przeglądaniu stron

Analogicznie jest w telewizji, jak oglądam film, to przerwy reklamowe trwają po 15 minut, aż zapominam na czym skończył się dany fragment filmu... I to także w kanałach tv kablowej, za którą przecież się płaci niemało...
Ale z internetem jest trochę inaczej, bo skoro możemy strony przeglądać za darmo to moim zdaniem bardziej etycznie jest nie blokować reklam dzięki którym serwisy istnieją.

5

Odp: Blokowanie reklam przy przeglądaniu stron

Ja akurat  korzystam z tych mniej zaśmieconych stron, gdzie nie ma wielkich wyskakujących reklam, więc nie spowalniają mi aż tak komputera żeby je blokować:) Zresztą lubię wiedzieć o nowościach i modnych produktach, więc reklama jako taka mi nie przeszkadza.

6

Odp: Blokowanie reklam przy przeglądaniu stron

Ja nie zwracam uwagi na reklamy, a jak jakaś się pojawia, to można ją zamknąć krzyżykiem, to nie problem

7

Odp: Blokowanie reklam przy przeglądaniu stron

Dobrze by było, gdyby nie było reklam zasłaniających całą stronę.... To mnie zraża do dużych portali, nawet jak sprawdzam pocztę na wp to od razu wchodzę na stronę poczty, omijam wp.pl, żeby nie czekać aż znikną reklamy i przebiję się do poczty

8

Odp: Blokowanie reklam przy przeglądaniu stron

Ja mam antywirusa, który blokuje mi też grafikę reklamową jako potencjalne zagrożenie  dla komputera, więc czasem nie mamy na to wpływu, że  nie widzimy reklam

9

Odp: Blokowanie reklam przy przeglądaniu stron

Stanowczo za dużo jest reklam. To przedłuża czas pobytu przy komputerze.

10

Odp: Blokowanie reklam przy przeglądaniu stron

Ja mam włączoną blokadę na niemal wszystkich stronach - oprócz tego, że nie muszę zmagać się z masą reklam, to w dodatku strony szybciej się ładują. Jakby co, to korzystam z adguard i ghostery.

11

Odp: Blokowanie reklam przy przeglądaniu stron

Ja mam blokowane wszystkie wyskakujące reklamy, a te mniej rzucające się w oczy, czyli np. w artykułach to mi nawet nie przeszkadzają.

12

Odp: Blokowanie reklam przy przeglądaniu stron

Ja nie blokuję reklam bo czasem widzę tam nowości, które chciałabym wypróbować. Dzięki temu nie tracę czasu w sklepie żeby oglądać co jest nowego - tylko idę po konkretny produkt, o którym już coś wiem:)

13

Odp: Blokowanie reklam przy przeglądaniu stron

U mnie wszystko jest poblokowane, inaczej siedziałabym w internecie 2x dłużej zamykając wyskakujące reklamy...

14

Odp: Blokowanie reklam przy przeglądaniu stron

W tej chwili bez blokady nie da się normalnie korzystać z netu, bo te reklamy są już wszędzie.

15

Odp: Blokowanie reklam przy przeglądaniu stron

To fakt, od dawna jest nadmiar reklam w Internecie... Niektóre trudno nawet zamknąć

16

Odp: Blokowanie reklam przy przeglądaniu stron

U mnie widać reklamy bo nie wiem jak je zablokować, ale nie przeszkadzają mi specjalnie...

17

Odp: Blokowanie reklam przy przeglądaniu stron

U mnie działa adblok już od dawna

18

Odp: Blokowanie reklam przy przeglądaniu stron

A ja nie blokuje reklam, bo mam stamtąd informacje o ciekawych produktach, które mogą mi się przydać

19

Odp: Blokowanie reklam przy przeglądaniu stron

U mnie jest program blokujący, ale na FB i tak widzę reklamy...

20

Odp: Blokowanie reklam przy przeglądaniu stron

Ja często oglądam reklamy w poszukiwaniu nowości do spróbowania ☺

21

Odp: Blokowanie reklam przy przeglądaniu stron

O nowościach też można dowiedzieć się na blogach