26

Odp: Zmęczone oczy

Krople do oczu, które w takiej sytuacji będą pomocne, potocznie nazywa się sztucznymi łzami. Dobrze nawilżają spojówki, przeciwdziałają podrażnieniom, łagodzą ból i pieczenie spowodowane nie tylko suchym powietrzem, ale też wiatrem czy słońcem. Niektóre rodzaje kropli nawilżających mają konsystencję żelu, dzięki czemu dłużej utrzymują się na powierzchni gałki ocznej.Od siedzenia przy komputerze rób przerwy, sama mam pracę w której przez 8 godź siedzę przy komputerze.

27

Odp: Zmęczone oczy

Ja mam swój sposób; pomrugać przez kilkanaście sekund szybko i trochę się poprawia komfort patrzenia:)

28

Odp: Zmęczone oczy

Regularne mruganie oczami jest zalecane i pomaga, ale na dłuższą metę się o tym zapomina. Jeżeli ktoś codziennie pracuje przy komputerze i musi spędzać przy nim dużo czasu powinien rozważyć zakup jakichś kropli nawilżających i użyć ich bezpośrednio przed wyjściem do pracy.

29

Odp: Zmęczone oczy

Okłady z ciepłego mleka – idealnie sprawdzają się w przypadku oczów zmęczonych, czyli na przykład wtedy, kiedy cały dzień spędziłaś przed komputerem czy nad książką.Ja gotuję mleko, a następnie namaczam nim wacik. Rozprowadzam równomiernie w okolicach oka i próbuje zrelaksować się. Wystarczy od 10 do 15 minut, aby poczuć znakomite rezultaty. Moje oczy ponownie są wypoczęte, bez większych zaczerwień, które mogłyby sprawiać, że mój wzrok prezentowałby się niezbyt estetycznie.

30

Odp: Zmęczone oczy

Oooo... pierwsze słyszę. Czy to trzeba zagotować mleko? I pewnie nie może być UHT? U mnie w domu tylko takie się kupuje...

31

Odp: Zmęczone oczy

Pewnie musi być takie prosto od krowy, jeszcze ciepłe wink I skąd tu wziąć teraz żywą krowę?...

32

Odp: Zmęczone oczy

Moja okulista ostatnio poradziła mi ...ciepłe ugotowanie jajko położyć na oku ale nie za gorące żeby się nie poparzyć big_smile Jak nie mamy pod ręka nic innego oczywiście.

33

Odp: Zmęczone oczy

U mnie kury przestały jaja nieść a krowy mleko dawać, nic z tego nie będzie... hmm
Na pewno byłaś u okulisty, a nie u znachorki? smile

34

Odp: Zmęczone oczy

Na stronie [url]http://www.mojeoczy.pl/jak-dbac-o-oczy/dieta-prawidlowego-wzroku[/url] znajduje się artykuł, w którym jest dokładnie opisane, które witaminy dobrze wpływają na wzrok. Jest to bardzo ciekawy i pomocny artykuł, dla nas wszystkich, którzy nie dbamy za bardzo o wzrok.

35

Odp: Zmęczone oczy

By uniknąć zmęczonych oczu i kłopotów ze wzrokiem
Od czasu do czasu rób przerwy w pracy. Popatrz wtedy przez chwilę raz bliżej, raz dalej, np. na jakiś punkt na ścianie, a potem na drzewa za oknem. Poruszaj gałkami w prawo i w lewo, przesuwaj w wyprostowanej ręce ołówek i obserwuj go, wyciągnij rękę z ołówkiem i przybliżaj go do nosa, na kilka chwil zamknij powieki i przykryj je dłońmi złożonymi w łódeczki, oddychaj głęboko. Zrezygnuj z papierosów. Powstające w czasie palenia wolne rodniki (agresywne cząsteczki tlenu) uszkadzają naczynia krwionośne oka. Niszczą też receptory siatkówki i znacznie zwiększają ryzyko wystąpienia zaćmy oraz zwyrodnienia plamki żółtej. Jeśli długo pracujesz przy komputerze, ustaw monitor w odległości około 50 cm od twarzy. Wpatrywanie się w ekran z mniejszej odległości zmusza oczy do nienaturalnego wysiłku.

36

Odp: Zmęczone oczy

Kupiłam sobie maskę żelową na oczy, ale taką z otworami, która bardziej chłodzi okolice oczu niż same gałki. Właściwie to ulgę czuję dopiero gdy docisnę ją dłonią do skóry, poza tym to tylko takie chwilowe odczucie związane z przyjemnym chłodem.

37

Odp: Zmęczone oczy

Może coś z oferty Consultronix? link: [url]www.consultronix.pl[/url]

38

Odp: Zmęczone oczy

U mnie sprawdzają się krople Optive Fusion.

39

Odp: Zmęczone oczy

Wieczorem super nawilżają i koją oczy okłady z rumianku albo herbaty. Oprócz tego tabletki lutezan bardzo wspomagają wzrok i chronią go przed powstawaniem wad (właśnie podczas siedzenia przy komputerze wink). Bardzo je lubie, po miesięcznej kuracji oczy praktycznie w ogóle się nie męczą ani nie pieką, nawet jak się nie wyśpię

40

Odp: Zmęczone oczy

Warto też ćwiczyć oczy, patrząc w różne strony, raz blisko raz daleko itp.

41

Odp: Zmęczone oczy

warto sobie kupić specjalną nakładke na komputer lub okulary które będą chronić przed szkodliwym dzialaniem monitora i ograniczyć czas spędzony przy sztucznym swietle np spacery po pracy na swiezym powietrzu po praku etc

42

Odp: Zmęczone oczy

Mi pomaga częste mruganie i ćwiczenia oczu podczas siedzenia przed monitorem.

43

Odp: Zmęczone oczy

Najlepiej jest wyjść z domu i popatrzeć na zieleń