1

Temat: Psycholog przedszkolny

Czy macie taką osobę w placówce w której uczęszcza wasze dziecko ? Jeśli tak to czy korzystacie z usług? Ja przeglądając strony w internecie znalazłam ciekawy wpis , .Wiele rodziców nawet nie wie o tym że jest taka osoba i nie korzystają a myślę że warto. Poza tym jeszcze można wyczytać czym dokładnie zajmuje się taki psycholog.

2

Odp: Psycholog przedszkolny

Takie funkcje w instytucjach rzadko się sprawdzają, lepiej iść prywatnie to specjalista bardziej się przyłoży:)

3

Odp: Psycholog przedszkolny

U nas jest psycholog. Oczywiście, nie zastąpi on nigdy specjalisty, ale często potrafi zauważyć problem, którego my nie dostrzegamy i zwrócić nam na niego uwagę. To właśnie psycholog przedszkolny w placówce do której chodzi mój bratanek zauważył, że jest zbyt nadpobudliwy i skierował nas na test moxo opracowany przez zespół. Dzięki temu badaniu można w sposób obiektywny potwierdzić lub wykluczyć u dziecka występowanie zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. U bratanka niestety potwierdzono ADHD, ale dzięki wynikom z badania niezwłocznie opracowana sposób leczenia. Terapia była już dwa razy modyfikowana, ponieważ pewne rozwiązania nie sprawdzały się w jego przypadku, ale już jest zdecydowanie lepiej.

4

Odp: Psycholog przedszkolny

Nie mam pojęcia czy jest, ale to chyba przesada. Dzieci i psycholog? Rozumiem, że w wyjątkowych przypadkach jego pomoc jest potrzebna, ale bez przesady - na pewno taka osoba nie musi na stałe przebywać w przedszkolu, bo tak na prawdę w jakim celu?

5

Odp: Psycholog przedszkolny

Ja wiem że w Krakowie jest dobry psycholog. Z tego co wiem to dzieci też przyjmuje i dorosłych.

6

Odp: Psycholog przedszkolny

U nas jest trochę problem z nadpobudliwością, ale staramy się nad tym panować, chodzimy na zajęcia do centrum terapii dziecięcej  i jest o wiele lepiej niż na początku drogi smile serdecznie polecam, syn chętnie chodzi na zajęcia wink

7

Odp: Psycholog przedszkolny

Kilka spotkań z psychologiem na pewno dzieciom nie zaszkodzi, a kadra też zyska doświadczenie, jak z dziećmi postępować w trudniejszych sytuacjach.

8

Odp: Psycholog przedszkolny

W tym wieku dzieci raczej nie mają takich poważnych problemów, są skupione na zabawie...

9

Odp: Psycholog przedszkolny

Często sytuacja w domu je przygnębia, a nie wszystkie potrafią o tym mówić i ukrywają swoje problemy. Wielu dzieciom też brakuje drugiego rodzica bo wychowują je samotne matki.

10

Odp: Psycholog przedszkolny

Nawet jeśli dzieci nie mają poważnych problemów, psycholog może im pomóc nauczyć się lepiej rozumieć swoje emocje. Tutaj znajdują się dobre informacje

Ostatnio edytowany przez Talinowski (2024-02-16 11:25:44)