1

Temat: Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

W następnym tygodniu mam rozmowę kwalifikacyjną do pracy biurowej i mam pytanie odnośnie ubioru. Co byście mi polecili aby założyć?Nie jestem do końca przekonany jak się ubrać. Czy skoro to będzie praca biurowa to muszę być ubrany w garnitur czy dopuszczany jest jakiś luźniejszy ?

2

Odp: Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

Może być koszula bez marynarki, ale koniecznie z krawatem

3

Odp: Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

musisz być elegancki, najlepiej strój biało-czarny tzw. galowy.

4

Odp: Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

Ubiór na rozmowę powinien być dostosowany do tego jaki panuje ogólnie w firmie smile Na pewno nie wolno przyjść w dresie ale jeżeli nie panuje jakiś bardzo elegancki ubiór na co dzień to też na rozmowę nie powinno się przesadzać smile

5

Odp: Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

Dla mnie ważne są również dłonie i paznokcie smile Świadczą o tym, jak ktoś o siebie dba. Tak samo buty - koniecznie muszą być czyste!

6

Odp: Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

Dokładnie!!Buty to podstawa całej stylizacji. Ja bym wybrała chyba takie klasyczne szpilki i to najlepiej na niskim obcasie. Chociaż to i tak wszystko zależy gdzie tej pracy szukamy:)

7

Odp: Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

Dla kobiety zdecydowanie coś eleganckiego, ale nie "sztywnego". Może spódniczka w kontry, biała bluzka? No i nie wyzywający makijaż i paznokcie, pracodawcy tego nie lubią (szczególnie w urzędach).

8

Odp: Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

Ubranie na rozmowę o pracę musi przede wszystkim byś schludne! To znaczy czyste i wyprasowane. A cała reszta jest względna. Przecież inaczej pójdziemy ubrane na rozmowę do sklepu z modą młodzieżową (jak przyjdziemy w garsonce to raczej się zdziwią), a inaczej na rozmowę do biura itp. Ważne by umieć dobrać strój do okoliczności. Wydaje mi się, że najlepiej przyjść w tym, w czym będzie chodzić do pracy. Czyli w biurze coś eleganckiego, a przykładowo w sklepie coś bardziej casual.

Ostatnio edytowany przez Katarzynanowa (2015-06-22 11:43:04)

9

Odp: Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

Jest to moim zdaniem temat rzeka z tego po prostu powodu, że ile jest firm tyle u nich panuję akurat ubrań. Zdecydowanie przed spotkaniem rekrutacyjnym warto może się zastanowić w jakich ubraniach się chodzić będzie w tym zakładzie. Bo jeśli będzie to jakaś korporacja to bardzo okej jest się ubrać bardziej elegancko i służbowo

Ostatnio edytowany przez Natasiia (2015-06-29 21:16:33)

10

Odp: Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

Ja polecam sprawdzić standardy firmy. To znaczy czym dokładnie zajmuje się firma. Może to będzie podpowiedź. Nie zawsze garnitur i spodnie wizytowe są dobry rozwiązaniem. Można ubrać dżinsy, eleganckie obuwie i koszulę. Byle by wyglądać schludnie i skromnie.

11

Odp: Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

Dokładnie. Nie wyobrażam sobie pójścia w garniturze na rozmowę do butiku z młodzieżową odzieżą. Bardziej pasuje tu jakaś bluzeczka w modnym fasonie, jeśli marynarka to kolorowa, a nie" prawniczy mundurek".

12

Odp: Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

A co mówicie o tym jaki sobie dekolt założyć lub by w ogóle go nie mieć ? ... Teraz u mnie się zapowiada kilka rozmów kwalifikacyjnych takie 2 i mam po prostu pytanie czy lepiej go mieć czy lepiej założyć jakiś golf i tak się jakoś cisnąć w rzeczach swoich hihi

13

Odp: Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

Golf? Lepiej dekolt, ale taki, który cycków nie odsłania.

14

Odp: Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

Masz wyglądać schludnie. No i przede wszystkim dobrze czuć się w tym co masz na sobie, bo inaczej możesz się jeszcze bardziej stresować w czasie rozmowy.

15

Odp: Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

[quote=niechcemisie]Golf? Lepiej dekolt, ale taki, który cycków nie odsłania.[/quote]

Też uważam, że lepszym wyborem byłby nieduży dekolt - golf jakoś nie kojarzy mi się  z rozmową kwalifikacyjną. Na Domodi można znaleźć sukienki do pracy, więc polecam tam zajrzeć. Można zawęzić poszukiwania do takich marek jak orsay czy mohito, które są znane z eleganckich ubrań.

16

Odp: Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

Wiele ciekawych propozycji widziałem ostatnio , jak sobie szukałem ciuchów tam. Można tam kupić cały elegancki ubiór pasujący do siebie. A dodatkowo jak coś jest nie tak to można wymienić na coś innego.

17

Odp: Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

Tak z tym golfem to jest dla mnie akurat dziewczyny też przesada bo akurat to się tak właśnie przedstawia, że to wygląda dość tak dziwnie w ten sposób iż przyszły nasz pracodawca może to potraktować jakoś nieelegancko bo to jest takie ubranie właśnie w stylu casual..Lepiej wybrać bardziej taki elegancki strój.

18

Odp: Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

Nie wiem czy zdanie ma trochę znaczenie ale ja wam dziewczyny powiem po prostu jak już szłam na rozmową kwalifikacyjna to po prostu właśnie się ubierałam tak bardziej elegancko ale właśnie w taki sposób jak lubię taki niedzielny : ) stylowo a zarazem bardzo okej hihi

19

Odp: Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

Na rozmowę o pracę można załozyć nawet sukienkę - byle odpowiednią : o tasukienka nadaje się na rozmową kwalifikacyjną - bezpieczny granat, rękawki, odpowiednia długość i skromny dekolt, do tego marynarka - w szarościach, albo bieli i bedzie naprawdę dobrze.

Fotka:

20

Odp: Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

Moim zdaniem obowiązkowa jest biała koszula i lepsze spodnie.

21

Odp: Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

Garnitur w kolorze granatowym u mężczyzn.
U kobiet kolor granatu, spódnica do okolicy kolan, żakiet, bluzka z dekoltem nie odsłaniającym piersi.
Skromna biżuteria np. zegarek i naszyjnik, lub kolczyki.
Delikatny zapach, nie oblewamy się pachnidłami, ma być wyczuwalny tylko na wyciągnięcie ręki.
Koniecznie rajstopy i buty zakrywające palce i stopy.

22

Odp: Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

Ja zawsze chodziłam w białej bluzeczce i żakiecie, jednak wiało nudą wink Kombinezon to też dobry strój na rozmowę kwalifikacyjną, jest o wiele wygodniejszy i nie trzeba dobierać góry do dołu smile Ja mam taki i pasuje na wszystkie okazje smile

23

Odp: Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

Kombinezon to faktycznie świetny pomysł. Jednakże klasyka jest bezpieczna.

24

Odp: Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

Dokładnie, elegancja jest najlepsza. Jednak to wszystko zależy też od branży w jakiej szukamy pracy. Tutaj jest fajny poradnik na temat tego, jak należy ubrać się na rozmowę -

25

Odp: Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

Stonowane kolory, czerń, szarość, biel są najlepsze. Chyba że to praca dla artysty, osoby kreatywnej itp., to wtedy lepiej być ekstrawaganckim.