26

Odp: Korekcja wady

Moja ciocia miała taki zabieg kilka lat temu, bardzo sobie chwali do dziś smile

27

Odp: Korekcja wady

Ja też sobie chwalę smile Właśnie zapisałam się na różne zajęcia w tym semestrze i planuję chodzić od marca na tańce, basen, pilates. Bez okularów zupełnie inna jakość życia. Jest super smile

Ostatnio edytowany przez bromba (2014-02-20 12:46:21)

28

Odp: Korekcja wady

[quote=hanneczka]...Także średnio iść do ołtarza w okularach.. Kwestia samego zabiegu - czy orientujecie się jak to jest w rzeczywistości? Boli, nie boli? Jak jest po?[/quote]

Myślę, że wiele osób idzie do ślubu w okularach i raczej nie upatrywałabym tego jako TOP powodu do skorygowania wzroku...
Za to sama operacja laserowa nie boli, ale ze 3-4 tysie kosztuje

29

Odp: Korekcja wady

Koszt też raczej zależy od stopnia zaawansowania wady no i badań, które się przed taką operacją wykonuje w klinikach. W Sopockim blikpolu koszt operacji na jedno oko to miedzy 2 a 4 tysiące, ale tez właściwy poznaje się dopiero po badaniach - wcześniej to tylko gdybanie.
W każdym razie podaje namiar na  - to bardzo dobra klinika jeśli chodzi o operacje wzroku, warto się u nich o szczegóły wypytać.

30

Odp: Korekcja wady

Koszty badań kwalifikacyjnych i zabiegów są porównywalne w różnych klinikach. W przypadku korekcji laserowej cena za jedno oko wynosi ok. 3000 zł. Rozumiem, że jest to dosyć spory wydatek, ale moim zdaniem bardzo się opłaca. Już nie  trzeba wydawać kasy na soczewki, okulary... Mi się bardzo opłaciło. Robiłam korekcję pod koniec zeszłego roku. Po wadzie nie zostało ani śladu. Jednym słowem było warto.

31

Odp: Korekcja wady

[quote=kasia001]Zaraz po ślubie okulary same spadną, oczywiście te różowe... wink[/quote]

O tak! to prawda...

32

Odp: Korekcja wady

Ale jeżeli możesz poprawić sobie jakość życia, to dlaczego nie? Sama noszę okulary i od paru lat planuję zrobić sobie korektę wzroku. Tylko jak wiadomo...kasa. Dość sporo to kosztuje i powoli rozglądam się za jakimś kredytem.

33

Odp: Korekcja wady

A czy to prawda, że po tym zabiegu nie można zajść w ciążę?

34

Odp: Korekcja wady

Ano wlasnie, zawsze jest kwestia kasy...

35

Odp: Korekcja wady

[quote=emilcia]A czy to prawda, że po tym zabiegu nie można zajść w ciążę?[/quote]

Rzeczywiście jednym ze wskazań w okresie rekonwalescencji jest stosowanie antykoncepcji - aby mieć gwarancję, że przez pół roku nie zajdzie się w ciąże. Generalnie wykonanie zabiegu zaleca się co najmniej 6 miesięcy przed planowaną ciążą.

36

Odp: Korekcja wady

Ja nie zbyt przyjemnie wspominam swój zabieg. Ale to kwestia mojej wady i specyficznej spojówki. Jakiś dziwny kształt. Bardzo się bałam ale dałam radę. EYE LASER CENTER w Wrocławiu. PO zabiegu ok. Polecam.

37

Odp: Korekcja wady

Mam ogromne problemy ze zgryzem i krzywymi zębami, które coraz bardziej mi przeszkadzają. W końcu zdecydowałam się na aparat ortodontyczny i szukam teraz dobrego ortodonty, u którego mogłabym założyć aparat. Nie ukrywam, że zależy mi na dość tanim, ale dobrym ortodoncie. Znajoma poleciła mi tego ortodontę, bo sama do nich chodzi i jest zadowolona. Znacie ich?

38

Odp: Korekcja wady

Każda wada jest inna i indywidualnie trzeba wybrać specjalistę, ja np. szukam takiego, który wyprostuje krzywe zęby w stłoczeniu bez wyrywania jednego z każdej strony żeby zwolnić miejsce na resztę zębów... Dotąd wszyscy chcieli je usuwać zamiast przesunąć do tyłu (miejsce jest po wyrwanych już ósemkach)...

39

Odp: Korekcja wady

Najszybciej jest założyć licówki, bo z aparatami to jest długie czekanie na efekt no i większe koszty...

40

Odp: Korekcja wady

Ale ja mam krzywy zgryz i te licówki jeszcze bardziej wypchna żeby w stronę ust.