1

Temat: Byłybyście w stanie zrobić coś takiego dla przyjaciela?

Znalazłam w sieci [url]http://www.youtube.com/watch?v=feQXgv_BHGs[/url] i zastanawiam się, jak bardzo jesteśmy w stanie poświęcać się dla naszych przyjaciół. Co o tym sądzicie?

2

Odp: Byłybyście w stanie zrobić coś takiego dla przyjaciela?

Uhm... pożyczyłam kieduś przyjaciółce całą kasę jaką miałam, co do złotówki, bo potrzebowała dla kogoś, kto miał kłopoty, o których nie mogła mi mówić. Zostałam bez forsy absolutnie, a obiecałam innej przyjaciółce, że jej pożyczę na bilet, więc pożyczyłam dla niej od kolegi, sobie musiałam wziąć fajki na kreskę (tak, paliłam i pozyczyłam komuś całą kasę) i jechać do domu autostopem, przy czym dobierał się do mnie zbok, więc dalej postanowiłam jechać na gapę, złapał mnie kanar, podałam fałszywe dane, zabrała mnie straż miejska na policję, żebym się przyznała jak nazywam się naprawdę, kanar wypisał drugi mandat, dostałam 200 złotych do zapłaty.
Zrobiłam to dla przyjaciółki i nie żałuję, choć nigdy mi kasy nie oddała, a ta pomoc kosztowała tyle co powyżej, więcej nawet, tylko o wszystkim nie piszę :-/
Podsumowując wszystkie koszta, upokorzenia, wyrzuty sumienia, które mam do dziś, strach, wstyd wychodzi na to, że ja zachowałam się jak przyjaciółka i chociaż pod tym względem mogę być z siebie dumna.

3

Odp: Byłybyście w stanie zrobić coś takiego dla przyjaciela?

Nooo, to godne podziwu, takie poświęcenie... ja jestem zdolna do poświęceń, ale nie aż takich które zagrażają mojemu zdrowiu czy bezpieczeństwu... Tu raczej rozum bierze górę...

4

Odp: Byłybyście w stanie zrobić coś takiego dla przyjaciela?

No kochana, dla przyjaciela łamać prawo i narażać się na molestowanie, nie mieć na fajki ... Duża odwaga:)
A powiedziałaś jej chociaż ile wycierpiałaś w imię tej przyjaźni..?

5

Odp: Byłybyście w stanie zrobić coś takiego dla przyjaciela?

ja kiedyś podobnie postąpiłam, co prawda bez łamania prawa, ale też dla przyjaciółki...

6

Odp: Byłybyście w stanie zrobić coś takiego dla przyjaciela?

Po latach odezwała się do mnie na fb, zero wzmianki o oddaniu kasy, tylko chwalenie się jak dobrze im się z mężem finansowo powodzi. Z jakąś taką wyższością, bardzo odległa emocjonalnie. Nie rozmawiałam z nią więcej. Oj, bardzo się ludzie zmieniają... bardzo...

7

Odp: Byłybyście w stanie zrobić coś takiego dla przyjaciela?

Tak, szybko zapominają ile nam zawdzięczają... Dlatego czasem potrzeba dwa razy pomyśleć komu się pomaga i po co.

8

Odp: Byłybyście w stanie zrobić coś takiego dla przyjaciela?

I pamiętać o tych, którzy nam pomogli smile

9

Odp: Byłybyście w stanie zrobić coś takiego dla przyjaciela?

Cóż, dla przyjaciela czasem nawet działa się na granicy prawa, więc myślę, że warto, o ile naprawdę to służy jego dobru...

10

Odp: Byłybyście w stanie zrobić coś takiego dla przyjaciela?

No właśnie, kiedyś nieświadomie  skrzywdziłam bliską i pomocną mi osobę i ta osoba tak na dobre , zerwała nasz  kontakt . A ja od dluższego czasu wiem coś co może będzie w stanie odmienić życie tej osoby. I teraz nie wiem co mam zrobić - czy odezwać sie do tej osoby czy dać sobie z tym spokój, bo jak nie chce kontaktu, to nie . Nie daje mi to spokoju.. Co byście zrobiły?

11

Odp: Byłybyście w stanie zrobić coś takiego dla przyjaciela?

Pomagając komuś też odnosimy korzyść w postaci dumy, poczucia zrobienia dobrego uczynku...