1

Temat: Sokowirówka

Witam:)
Uwielbiam soki świeżo wyciśnięte lub jednodniowe jednak one w sklepach są strasznie drogie i chciała bym robić je sama.
Jaka sokowirówka jest najlepsza ?? Jakiej firmy? Możecie polećić mi coś sprawdzonego?

2

Odp: Sokowirówka

BOSH-znana marka , która ma jakość.

3

Odp: Sokowirówka

Szczerze mówiąc nie polecałabym sokowirówek ale wyciskarki. Owoce w sokowirówce są cięte, siekane na wysokich obrotach, co z kolei wytwarza temperaturę w której giną niektóre witaminy. Wyciskarka natomiast na wolnych obrotach wyciska sok, co nie wpływa negatywnie na jego jakość. Mogę polecić markę z której korzystam - HORUM, znajoma mi poleciła zresztą zarówno jak sklep z tego typu urządzeniami [url]http://sklep.puregreen.pl/[/url].

4

Odp: Sokowirówka

Zgadzam się z @weronikahera! Lepiej zainwestować w wyciskarkę. O wiele lepszy zakup smile

5

Odp: Sokowirówka

Prawda, wyciskarki lepsze wink Ja mam i wyciskam szpinak, buraki, wszystko co chcę wink

6

Odp: Sokowirówka

Ja też mam wyciskarkę i sok, który robię za jej pomocą ma faktycznie zdecydowanie lepszy smak od tych ze sklepu

7

Odp: Sokowirówka

Fakt, soki ze sklepu właściwie niewiele wspólnego mają z sokiem... Smak jest chemicznie zmieniony, a mnóstwo konserwantów sprawia, że sok ma roczną datę przydatności do spożycia. Sokowirówka to naprawdę niedocenione urządzenie, które według mnie powinno być w każdym domu, tym bardziej tam, gdzie są małe dzieci. Przygotowanie własnego, zdrowego soku naprawdę nie wymaga prawie żadnego wysiłku, a smak jest nieporównywalnie lepszy od tego z kartonu. Poza tym nie trzeba się zastanawiać nad składem soku... Ja mam swój mały przydomowy ogródek i zupełnie naturalnie hoduję niektóre warzywa i owoce na potrzeby mojej rodziny. Większość przetworów robię sama, a zresztą już nawet dzieci zauważyły, ze ten "Sok mamusi" jest najpyszniejszy wink

8

Odp: Sokowirówka

Lepsze są wyciskarki,mniej owoców czy warzyw się marnuje

9

Odp: Sokowirówka

tylko wyciskarki, moim zdaniem

10

Odp: Sokowirówka

> maderr napisał/a:

> Ja też mam wyciskarkę i sok, który robię za jej pomocą ma faktycznie zdecydowanie lepszy smak od tych ze sklepu

Zdecydowanie soki domowe są lepsze od tych ze sklepu pod każdym względem, poza tym wychodzą taniej...

11

Odp: Sokowirówka

Pewnie, że lepsze są soki wyciskane z owoców niż te robione z koncentratów. Mają smak bez porównania lepszy, nie mówiąc już o wartościach odżywczych. Od jakiegoś czasu jest spory wybór w sklepach soków bezpośrednio wyciskanych. Kupuję czasem takie chyba 3 litrowe z wygodnym kranikiem dzięki któremu nie dostaje się do środka opakowania powietrze i sok trochę dłużej można trzymać otwarty. Fajny pomysł.

12

Odp: Sokowirówka

Fantastyczny gadżet! Naprawdę smile uwielbiam z niego korzystać i od kiedy dostałam na urodziny, to niemal codziennie są jakieś soki itp. smile cudowna sprawa!

13

Odp: Sokowirówka

Ja wolę blender, ma większa moc i więcej zastosowań, no i nie marnuje się tyle z owocu czy warzywa, bo on robi świetny koktajl, gdzie całość masy jest przetwarzana.

14

Odp: Sokowirówka

Dokładnie, a poza tym łatwiej go czyścić niż sokowirówkę...

15

Odp: Sokowirówka

Od niedawna mam blender i minusem jest to że nie wszystko dobrze rozdrabnia, z sokowirówki otrzymuje się klarowny sok a tu wszystko jest razem...